gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Ursusc385    1562

Nic ciekawego jak dla mnie, sztuczne podnoszenie ceny. Przez ten "bajer" na pewno kosztuje kilkadziesiąt tyś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

A mi się podoba. Mam niskie łąki, na których prasując siano gniotę brzeg wałka kołami przez co brzegi bel są mokre z wody. Tutaj jedziesz prosto nie wgniatając siana w mokrą łąkę a prasa sama reguluje sobie równomierne dobicie. Wątpię, że będzie kosztować "kilkadziesiąt tysięcy" bo to by było 50% ceny prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bajer fajny, kwestia czy ma czujnik jakiej szerokości jest pokos który działa automatycznie bo inaczej to marnie to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

  Mi akurat by nie chodziło o dyszel,przy wąskim podbieraku lepszą opcją   był by ten wałek,czy blacha przytrzymująca krótki materiał przed wyrzucaniem do przodu. A swoją drogą skąd ten dyszel ,,wie'' jak się ,,przesunąć''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Czujniki w podbieraczu pewnie jak w neptunie czyli nowosc sprzed 30 lat hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W starych NH sterownik pokazywał która strona komory jest mniej ubita i którą stroną sugeruje jechać.... tu nie sugeruje a sam przestawia prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Przedstawiciel Claasa twierdził że w nowej generacji Varianta jest już taki rotor który zapewni rozprowadzenie masy po całej szerokości balotu, bez konieczności równomiernego napełniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1p2    0

witam. Stoje przed kupnem nowej prasy zmiennokomorowej pasowej. Zastanawiam sie nad New Holland RB150, Mchale V660, John Deere 854 lub Claas Variant 460/465. Ktora prase byscie polecili? Prosze o opinie kazdej prasy, wady i zalety. Prasa bedzie pracowala w slomie i sianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Przedstawiciel Claasa twierdził że w nowej generacji Varianta jest już taki rotor który zapewni rozprowadzenie masy po całej szerokości balotu, bez konieczności równomiernego napełniania.

nie bardzo, widziałem ten rotor, nic nie daje, szerszy pokos zgrabiarką układać trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Też go widziałem, i jak dla mnie rotor jak każdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

ja zainwestowałem w McHale 5400c, 15 noży koła max, wałek przed podbierakiem, no zobaczymy w maju co potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Sipme classica będę wymieniał i nie wiem na co, zachodnie mają różne sterowniki, czujniki itp co takiego w miarę prostego polecacie? Rozgladalem się za DF rb3.20, mp130 i 4.60 tylko pasowych jest mało i mało która ma noże, na razie za mało koni na noże ale przy zmianie ciągnika chciałbym je dołożyć. Jakieś krone, NH łańcuchowe? Budżet tak do ok.30k. Będzie robiła 500 bel, przeważnie sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Te krone to fortima około 140 tys netto a comprima 160 tys netto

dziś byłem u dilera i wycenił mi fortima 1500 mc za 130 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

co sądzicie o prasach Krone? czy może coś innego tak do 20 tyś?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Zapytam tutaj. Mam prase krone round pack z nożami i mam problem ze smarowaniem. Chodzi o to ze dysze podając olej zapchaly się czy jest możliwość ich przepchac czy trzeba kupić nowe? Oryginał kosztuje 70 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Kupiłem McHale 5400c wałkowa, 15 noży, opuszczana podłoga, max koła 138 brutto

 


Zapytam tutaj. Mam prase krone round pack z nożami i mam problem ze smarowaniem. Chodzi o to ze dysze podając olej zapchaly się czy jest możliwość ich przepchac czy trzeba kupić nowe? Oryginał kosztuje 70 zl

wszystkie dysze by się nie zapchały na raz,masz problem z pompą lub jej sterowaniem/napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wszystkie nie są zapchane. Ale te główne na łańcuchu co ciągnie rotor i co ciągnie komorę. I myślę jak przepchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Coś mi tu nie pasuje w tej prasie bo ma nowy rotor założony lub malowany bo jest cały w kolorze. Moja po 1500 bali nie ma już farby na połowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To że rotor malowany to na pewno jak nie więcej mam trochę daleko aby podskoczyć i zobaczyć dlatego pytam czy zna ktoś może handlarza itp. Wiecie może jak to się sprawuje (ten model z owijarką) ? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli jest z zachodu to tam częstą praktyką jest malowanie rotorów po sezonie, co prawda nie każdy ale często się zdarza a jak wziął maszynę nie prosto z pola jak to polscy handlarze lubią to może być pomalowany za granicą i do zużycia nie mieć żadnego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Malowanym rotorem nie przejmowałbym się za bardzo, kwesta co z resztą. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj