Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    238

Wolę tak nie kombinować, bo nie jest trudno sprawdzić jakiej wielkości belę robi prasa wystarczy wejść na stronę producenta, albo zadzwonić do producenta i wszystko wyjdzie.

No właśnie oprócz New Hollanda są jeszcze prasy Krone Fortima V1500 i Comprima V150, ale z tego co patrzyłem na ich stronie to nie są pasówki. Chociaż dla mnie nie ma to znaczenia, tylko pytanie ile te prasy kosztują w wersji z nożami. Bo jeśli są dużo droższe od NH to zostanę przy tańszej.

Te krone to fortima około 140 tys netto a comprima 160 tys netto

loik92    5

Poszukuje prasy, siatka, rotor, noże, używana. W planach zakup ciągnika około 95-100 km, nie wiem, da sobie w takiej radę? Jak coś zawsze można przecież komputerowo dodać trochę mocy  :) Fajnie by było jakby prasa nie miała więcej niż 10 lat, fundusze to tak mniej więcej 40 tys, co możecie polecić? 

Mikruss    55

W tej kasie i wypasie....nic no chyba ze dolozysz jeszcze z 10 tys zl

Wiadomość z agroFakt.pl

loik92    5

Czyli mówicie panowie ze jak nie poloze 50 brutto to nie ma co brać się za szukanie? A co w takim razie do 50 możnaby kupic?

PATr    238

Kupisz kolego w dobrym stanie za około 40 ale coś w granicach 2000r, i nie jakiejś marki typu claas czy jd lub krone, ale np. Vicon czy bliźniaczy deutz-fahr

Ja osobiście sprzedałem deutz-fahra za 31 tys, z 99r,przebieg oryginalny bo kupiona nowa w Polsce przez znajomego, 19 tys. Belek, powiem ci ze bardzo nie było zainteresowania, ludzie chcą tylko kupować jd, krone i claas

Raz przyjechał gość obejrzeć przejazdem to mówił że był oglądać przedemna claasa za 40 tys. To złom nie z tej ziemi ale nie chciał kupić bo mówi że chce claasa bo sąsiedzi mają tylko takie prasy...

loik92    5

Vicony bardzo mi się podobają, kiedys kumpel mowil że bardzo dobre prasy, ale nikt w okolicy nie ma. Kilka stron wczesniej ktos wstawial link do Jd w damaslawku, byłem to oglądać. Niby zębatki nie wyrobione, pasy nie zjechane bardzo ale wszystko malowane. Chciałbym coś trochę młodszego wlasnie bo nir wiem jak na starszą bank będzie patrzyl jesli chodzi o kredyt. Ciekawi mnie tez czy te 95-100 km pójdzie w tych nozach

Kris94    23

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum to podepnę się tutaj. Zaczynam szukać nowej prasy. Będzie kupowana na młodego rolnika więc w grę wchodzi wyłącznie nowa maszyna. W temacie jestem dość świeży bo do tej pory zakładaliśmy kupno pługa obrotowego jednak agencja nie dała zgody jak i też nasz dotychczasowy nie jest taki zły ale nie o tym. Gospodarstwo nieduże 25ha, rocznie będzie robić może z 250 balotów słomy i 150 siana i trawy/innych roślin pod sianokiszonkę. Wiem że to niedużo ale proszę nie pisać że taki zakup jest nieopłacalny, inny sprzęt mamy wystarczający i w dobrym stanie więc myślę o tym. Na takie ilości i gospodarstwo nie chciałbym wydać dużo pieniędzy więc w grę wchodzi jedynie Polska MF czy Ursus lub np. Feraboli Entry 120 (ale gdzieś czytałem że to praktycznie to samo co Metal Fach więc nie wiem). Chciałbym wydać 45-50 tyś brutto lub jeśli będzie warto to powiedzmy do 55 tyś mógłbym dołożyć. Moglibyście napisać jakimi modelami w tej cenie warto się zainteresować ? Na co zwracać uwagę ? Jakie prasy (walcowa czy łańcuchowa) są lepsze do słomy, siana, trawy itp. Proszę o opinie bo tak jak wspominałem nie bardzo orientuję się w obecnym rynku a coś trzeba będzie wybrać.

PATr    238

Vicony bardzo mi się podobają, kiedys kumpel mowil że bardzo dobre prasy, ale nikt w okolicy nie ma. Kilka stron wczesniej ktos wstawial link do Jd w damaslawku, byłem to oglądać. Niby zębatki nie wyrobione, pasy nie zjechane bardzo ale wszystko malowane. Chciałbym coś trochę młodszego wlasnie bo nir wiem jak na starszą bank będzie patrzyl jesli chodzi o kredyt. Ciekawi mnie tez czy te 95-100 km pójdzie w tych nozach

Z kredytem na taki rocznik będziesz miał problem, większość finansuje do 9 roku, niektórzy do 12 a 15 to już rzadkość, jeśli chcesz kupić taką prasę i wziąść kredyt to polecam Ci kredyt obrotowy w BGŻ, dostaniesz go w zastaw za ziemię, do 5 lat ale można przedłużyć, splacasz kiedy chcesz, oprocentowanie rzędu 5-6%

Jezy    0

Zastanawiam się nad kupnem prasy w przedziale 30-35 tys. Mam ciągnik case 100km. Oglądałem kilka pras i mam na oku class rollant 46 rc 1999r i John deere 578 2003r. Co wybrać? Czy może rozglądać się za czymś innym?

marcinffff    9

Polecam welger Rp200, ma zamki mech komory, rotor, noże, po wymianie kilku łańcuchów przez lata bez awarii pochodzi. Claas ma średnie opinie, dobre robi kombajny i sieczkarnie, przy prasach niebardzo

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum to podepnę się tutaj. Zaczynam szukać nowej prasy. Będzie kupowana na młodego rolnika więc w grę wchodzi wyłącznie nowa maszyna. W temacie jestem dość świeży bo do tej pory zakładaliśmy kupno pługa obrotowego jednak agencja nie dała zgody jak i też nasz dotychczasowy nie jest taki zły ale nie o tym. Gospodarstwo nieduże 25ha, rocznie będzie robić może z 250 balotów słomy i 150 siana i trawy/innych roślin pod sianokiszonkę. Wiem że to niedużo ale proszę nie pisać że taki zakup jest nieopłacalny, inny sprzęt mamy wystarczający i w dobrym stanie więc myślę o tym. Na takie ilości i gospodarstwo nie chciałbym wydać dużo pieniędzy więc w grę wchodzi jedynie Polska MF czy Ursus lub np. Feraboli Entry 120 (ale gdzieś czytałem że to praktycznie to samo co Metal Fach więc nie wiem). Chciałbym wydać 45-50 tyś brutto lub jeśli będzie warto to powiedzmy do 55 tyś mógłbym dołożyć. Moglibyście napisać jakimi modelami w tej cenie warto się zainteresować ? Na co zwracać uwagę ? Jakie prasy (walcowa czy łańcuchowa) są lepsze do słomy, siana, trawy itp. Proszę o opinie bo tak jak wspominałem nie bardzo orientuję się w obecnym rynku a coś trzeba będzie wybrać.

Z polskich to tylko Unia i Sipma, z metal fach to tylko przyczepy są ok, pracowałem Ursus łańcuchową, krótkiej trawy nie da rady owinąć siatką, wciąga ją często w podbierak podobnie, sterowanie porażka, dwa rozdzielacze trzeba używać ciągle, ciagnikowy i prasy bo ten prasy nie ma opcji żeby podawać olej non stop na niego  :lol: szukaj takiej prasy aby siatka/sznurek bezpośrednio do komory wpadała a nie nad podbieracz, bo to średniowiecze :P

Gruby123    0
Napisano (edytowany)

Jaką prasę nową wybrac do 70 tys brutto,potrzebuje głównie do siana i słomy. Jest tylko problem że pierwszy rok musiała by pracować z ursusem c360 dopiero później z zetorem 7211 lub ursusem 912.

Edytowano przez Gruby123

mwidlak    0

Z polskich to tylko Unia i Sipma, z metal fach to tylko przyczepy są ok, pracowałem Ursus łańcuchową, krótkiej trawy nie da rady owinąć siatką, wciąga ją często w podbierak podobnie, sterowanie porażka, dwa rozdzielacze trzeba używać ciągle, ciagnikowy i prasy bo ten prasy nie ma opcji żeby podawać olej non stop na niego  :lol: szukaj takiej prasy aby siatka/sznurek bezpośrednio do komory wpadała a nie nad podbieracz, bo to średniowiecze :P

Ja również polecam sipme i unię bo mają jako jedyne mają sensowne polskie prasy w tej cenie.

Ursusc385    514

Nic ciekawego jak dla mnie, sztuczne podnoszenie ceny. Przez ten "bajer" na pewno kosztuje kilkadziesiąt tyś więcej.

misiek    7

A mi się podoba. Mam niskie łąki, na których prasując siano gniotę brzeg wałka kołami przez co brzegi bel są mokre z wody. Tutaj jedziesz prosto nie wgniatając siana w mokrą łąkę a prasa sama reguluje sobie równomierne dobicie. Wątpię, że będzie kosztować "kilkadziesiąt tysięcy" bo to by było 50% ceny prasy

lukbold    399

zawsze się jakiś maruda znajdzie. bajer fajny ;)

PATr    238

Bajer fajny, kwestia czy ma czujnik jakiej szerokości jest pokos który działa automatycznie bo inaczej to marnie to widzę

kizak    65

Mi akurat by nie chodziło o dyszel,przy wąskim podbieraku lepszą opcją   był by ten wałek,czy blacha przytrzymująca krótki materiał przed wyrzucaniem do przodu. A swoją drogą skąd ten dyszel ,,wie'' jak się ,,przesunąć''

Mikruss    55

Czujniki w podbieraczu pewnie jak w neptunie czyli nowosc sprzed 30 lat hehe

lukbold    399

W starych NH sterownik pokazywał która strona komory jest mniej ubita i którą stroną sugeruje jechać.... tu nie sugeruje a sam przestawia prase

koks    22

Przedstawiciel Claasa twierdził że w nowej generacji Varianta jest już taki rotor który zapewni rozprowadzenie masy po całej szerokości balotu, bez konieczności równomiernego napełniania.

daniel1p2    0

witam. Stoje przed kupnem nowej prasy zmiennokomorowej pasowej. Zastanawiam sie nad New Holland RB150, Mchale V660, John Deere 854 lub Claas Variant 460/465. Ktora prase byscie polecili? Prosze o opinie kazdej prasy, wady i zalety. Prasa bedzie pracowala w slomie i sianie.

marcinffff    9

Przedstawiciel Claasa twierdził że w nowej generacji Varianta jest już taki rotor który zapewni rozprowadzenie masy po całej szerokości balotu, bez konieczności równomiernego napełniania.

nie bardzo, widziałem ten rotor, nic nie daje, szerszy pokos zgrabiarką układać trzeba

koks    22

Też go widziałem, i jak dla mnie rotor jak każdy inny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się