Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Zastanawiam się nad kupnem prasy pasowej , myślę nad dwoma tz. Kuhn 2160 , lub New Holland 7060 . Którą wybrać ? . Wcześniej miałem przez trzy sezony New Holland br740 nie sprawiała jakiś wielkich problemów . Z wyglądu podobają mi się kuhn , ale nie mam bladego pojęcia jak z ich awaryjnością i wydajnością , w internecie o kuhnie nie ma zbyt wiele a wiem o prasie z 2010 r za około 60tyś  , przepracowane 8,5 tyś balotów . Proszę o opinie i doradztwo , z góry dziękuję ...

kolego jak robiono testy w bednarach odnośnie ścisku beli to bardzo słabo wypadał kuhn nawet polskie prasy miały lepszy ścisk najlepiej wypadł lely vicon puźniej chyba jd ale pewien nie jestem ale wiem że lely wygrała a vicon drugi 

sami    0

koledzy a mam jeszcze w kupnie fendt 2600v z 2003r. co o tym myślicie?

matas22    0

Koledzy mając do wyboru sipme a famarolke co wybieracie? Chodzi o wydajność no i wytrzymałość.

Wiadomość z agroFakt.pl

koledzy a mam jeszcze w kupnie fendt 2600v z 2003r. co o tym myślicie?

kolego fendt to to samo co vicon kverneland kubota mf poprostu te same prasy tylko inaczej malowane 

sami    0

ja słyszałem ze te starsze prasy fendt to wszystko galiganini jak dobrze napisałem. a z tego co sie orientuje to firma która tylko prasy produkowała, tylko fednt ją podkupił. właśnie bardziej mnie interesuje ich awaryjność, jak ogólnie sie spisują i ceny utrzymania czyli części. a prasa sama w sobie jest interesująca, bo są zastosowane i walce i pasy.

mikcom20    22

które prasy łańcuchowe robią baloty 120 x 120? Chodzi mi o zagraniczne marki?

Morfek    13

@krzysztof kiedys w tygodniku poradniku rolniczym byl test rożnych pras i kuhn byl 3-4 nawet Claas jednego dnia testów byl za nim. Wszystko zalezy od operatora i walka moje belki sa zbite na kamień ;)

robert1226    42

jak chcesz dobrą prase to na samych pasach czym mniej

mechanizmów tym lepiej

Kolegi na jakiej podstawie to stwierdzenie.

Miałem hestona na samych pasach to szło tak sobie jak długi materiał to szło fajnie ale jak krotki to juz tragiedia.

Teraz mam Feraboli Sprinter pasowo walcowa tu prasowanie idzie bez najmniejszego problemu czy materiał jest długi czy sieczka nie ma znaczenia ,w samych pasach to czasami pasy się po rolkach slizgaly i balot się zatrzymal w walcowo pasowej tego niema .

A wiec moje zdanie to tylko walcowo-pesowa.

julian1234    1

Koledzy przymiezam się do zakopu prasy rolujacej .. i nie wiem jaką chodziła by z ursusem 902 ,,do prasowania 200kulek siana 400kulek słomy ,,mój budżet to 17tys max jaka prase polecicie ?

tompil    3965

Julian jeśli nie zamierzasz prasować dużo sianokiszonki to polecam prasę Gallignani pasową stałokomorową np. 2120 czy rb 22, W słomie i sianie to jest wariat, można prasować w środku dnia, bela się nie zatrzymuje. Mam taką z 10 lat i chodzi bez problemów. Przez ten czas wymieniłem jeden łańcuch bo się rozciągnął i ze 3 pasy mi pękły w sianokiszonce. Te prasy mają taką wadę że w sianokiszonce materiał lubi się nabijać pod pasy i trzeba wychodzić i czyścić bo zerwie pas. W słomie i sianie takie rzeczy się nie dzieją, można cały dzień prasować bez czyszczenia. Za 17 tys kupisz taką prasę z centralnym smarowaniem, sterownikiem w kabinie i owijaniem na 2 sznurki.

Nic lepszego w tej cenie nie kupisz. Jeśli zamierzasz prasować dużo sianokiszonki to szukaj czegoś innego, bo to czyszczenie jest denerwujące.

Panowie mam we wniosku prasę zmiennokomorową o max. średnicy beli 150 cm. Jakie firmy mają taką prasę oprócz New Hollanda?

tompil    3965

Przeszukałem strony wszystkich producentów których znałem i prasy zmiennokomorowe o max. średnicy balotu 150 cm znalazłem tylko u New Hollanda RolBelt 150 i u Krone Fortima V1500 i Comprima V150. Ale te prasy krone to jakieś listwowe są i pewnie strasznei drogie

Pozostali producenci mają prasy o większej średnicy beli 155 cm lub 160 cm.

Może przegapiłem jeszcze jakiegoś producenta co ma prasę 150 cm zmiennokomorową?

kolego ale wielkość beli można regulować w prasie zmiennokomorowej jeżeli prasa ma max160 to nie znaczy że nie możesz zrobić 150 a nawet jest plusem większy rozmiar ponieważ robisz wałek i masz już na sterowniku 150 a zostje ci kilka m do prasowania wałka to zwiększasz średnice i robisz 155 i w wielkości beli tego prawie nie widać ale wałek zmieścisz w jednej beli nie musisz zaczynać kolejnej 

Kolegi na jakiej podstawie to stwierdzenie.
Miałem hestona na samych pasach to szło tak sobie jak długi materiał to szło fajnie ale jak krotki to juz tragiedia.
Teraz mam Feraboli Sprinter pasowo walcowa tu prasowanie idzie bez najmniejszego problemu czy materiał jest długi czy sieczka nie ma znaczenia ,w samych pasach to czasami pasy się po rolkach slizgaly i balot się zatrzymal w walcowo pasowej tego niema .
A wiec moje zdanie to tylko walcowo-pesowa.

kolego heston to bardzo przestarzała konstrukcja i bardzo ciężko sie prasuje tymi prasami ( u mnie w okolicy kiedyś był szał na te prasy bo były tanie ale nie szło tym prasować i już nie ma wogóle ) feraboli ma nowsze rozwiązania 

prasa pasowa ma regulacje wielkości beli lepszy docisk lżej ma ciągnik ja widze same plusy ( mamy w okolicy warjata co feraboli 265 htc jeździ w słomie ok 20 km /h mówi że by jeździł szybciej ale podbieracz za wolno sie obraca i już nie zbiera to wygląda śmiesznie bo widać tylko przemieszczający sie kuż i dwa ślady chamowania i bela wyskakuje i od nowa ) 

a jeżeli chodzi o wybór prasy jeżeli w twoim przypadku wydaje sie prasa lepsza walcowo pasowa kupuj taką 

tompil    3965
Napisano (edytowany)

Tyle ja wiem, ale we wniosku na modernizację mam wpisane 150 cm, a większej nie mogę wziąć bo za mała powierzchnia. Takie urzędnicze głupoty ale muszę się tego trzymać. To chyba zostaje tylko NH Roll-Belt 150

Edytowano przez tompil

koks    23

@tompil Pogadaj z dealerem żeby specyfikacje prasy zmienili. Papier wszystko przyjmie :D

tompil    3965

Wolę tak nie kombinować, bo nie jest trudno sprawdzić jakiej wielkości belę robi prasa wystarczy wejść na stronę producenta, albo zadzwonić do producenta i wszystko wyjdzie.

No właśnie oprócz New Hollanda są jeszcze prasy Krone Fortima V1500 i Comprima V150, ale z tego co patrzyłem na ich stronie to nie są pasówki. Chociaż dla mnie nie ma to znaczenia, tylko pytanie ile te prasy kosztują w wersji z nożami. Bo jeśli są dużo droższe od NH to zostanę przy tańszej.

Zrozum.. każda prasa zmiennokomorowa może robić belki od praktycznie najmniejszej do 150, 160, 180, 200.. zależy od modelu. Większość pras zmiennokomorowych robi belki do 160-170, a najmniejsze można robić takie żeby tylko zaczeła się kręcić, to zależy od firmy i modeu, ale nawet od 30-40 cm. 

tompil    3965

No już Ci napisałem, że we wniosku na modernizację mam prasę o max. wymiarze belki 150 cm, jak będzie prasa mogła robić większe belki to potrzeba mieć większą powierzchnię gospodarstwa żeby Ci przyznali. Takie są przedziały ustalone:120 cm, 150 cm i powyżej 150 cm. Ja się łapię na prasę 150 cm i większej nie mogę kupić bo mam za małą powierzchnię. Nie ma tu znaczenia jakie belki może robić prasa tylko max. rozmiar wg dokumentacji technicznej prasy.

MF675ursus    76

Kolego, przeczytaj co ma wpisane we wniosku na modernizację, jak nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze raz. Już wiesz dlaczego szuka prasy 150 cm?

SKORPION1    0

Ale jest jeszcze  jedna opcja , można zrobić zmianę do wniosku i wykreślić tom normę 150 a pozostawić tylko prasa rolująca . Po prostu zadzwoń do agencji podaj numer sprawy tam cię pokierują do odpowiedniej osoby która prowadzi twoją sprawę i ci wyjaśni . Wiem bo ja tak miałem przy prasie kostce i zmieniałem chyba , że się przepisy teraz zmieniły

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: