Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matas22    0

Koledzy robie rocznie ok.350 balotów siana i 700słomy sprzedałem sipme i zastanawiam sie teraz co kupić. Dalej łańcuchowa czy coś innego? Nowa czy używana? Budżet max 65tys. brutto a ciągnik 90km. Doradzi ktoś coś?

corrado    243

Skoro robisz więcej słomy to warto zastanowić się nad pasową JD bądź Claas-a. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

mariuszd93    489

Mój rollant 44 ma 31 lat... ile w tym czasie belek utrulał to nie wiem ale nic mu nie dolega. Od czasu do czasu (czyt u mnie co pare lat) jakieś łożysko na walcu i jedzie dalej.... a teraz spytaj sąsiada co myśli o swojej kilkuletniej sipmie co robi tak jak i moja te 250-300 belek rocznie...

250 -300 belek  rocznie? ja  w dobry  dzień  robię  więcej ... nie  rozumiem  po  co  kupować prasę przy takim  obrocie ...

Takiego claasa tez  kiedyś miałem , rocznie  robiłem  ponad 3 tys i praktycznie  co  sezon  zmieniałem kilka  łańcuchów . łożysk  to  akurat niewiele  zmieniłem .

Aha i   2  razy wałek od  strony  zębatek  wyrwał  się  z walca 

;)

Wiadomość z agroFakt.pl

bobcat2250    341

Ja mam też taki problem jak co druga osoba tutaj, jaka prase wybrać? Biorę pod uwage polskie marki, sipma,metal-fach,ursus, nie wiem co tam jeszcze może być. Ma być brana na prow. Bedzie prasowała około 200 sianokiszonki i 600 słomy. Jestem zielony na ten temat i nie wiem czy z rotorem czy bez i o co chodzi z tymi zamkami na klapie? Prosze o pomoc

Powiem Ci tyle, Bierzesz na PROW to się nie pier*ol z polskimi. Trochę Dorzucisz i Kupisz coś stylu Case RB344 czy NH BR6090. Tam Masz chociaż sterownik elegancki i przy takim wykorzystaniu to jest prasa na lata. Te polskie to tylko będziesz wyklinał, chyba, że Kupisz coś droższego, np. Metal Fach tą pasową na licencji Feraboli, ale podejrzewam, że będzie droższa nawet od tych Case/NH, które Ci wymieniłem.

Trochę to ryzykowne, ale Możesz zakręcić się na rynku używanym (bo chyba maszyna może mieć max 5 lat?) jakby trafiła się jakaś pasowa JD, Lely z niedużym przebiegiem, to nawet bym się nie zastanawiał nad nowymi

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

soltys48    502

Lely z niedużym przebiegiem??A takie coś istnieje??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

jeżeli chodzi o lely to co o nich sądzicie bo mam wpisaną właśnie taką na prow dokładnie mi chodzi po głowie model 160v prasa pasowa

Dlaczego przy 200 300 mu się nie opłaci prasy kupić? Sam jak kupiłem Rollanta w 96 bodajże to też dużo nie robiłem najlepiej skrytykować

bobcat2250    341

Lely z niedużym przebiegiem??A takie coś istnieje??

Zależy co kto rozumie pod pojęciem niedużego przebiegu w Lely

Lely RP245:

https://www.otomoto.pl/oferta/lely-welger-rp-245-2012-rok-okazja-ID6yIvow.html#xtor=SEC-8

JD 852:

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-852-ID6yBKQD.html#xtor=SEC-8

Edytowano przez bobcat2250

Skoczek1994    36

@bobcat2250 W PROW-ie 2014-2020 nie ma możliwości zakupu używanych maszyn, jak to miało miejsce w poprzedniej perspektywie finansowej 2007-2013. Teraz tylko i wyłącznie nowe maszyny...

lukbold    437

250 -300 belek  rocznie? ja  w dobry  dzień  robię  więcej ... nie  rozumiem  po  co  kupować prasę przy takim  obrocie ...

Takiego claasa tez  kiedyś miałem , rocznie  robiłem  ponad 3 tys i praktycznie  co  sezon  zmieniałem kilka  łańcuchów . łożysk  to  akurat niewiele  zmieniłem .

Aha i   2  razy wałek od  strony  zębatek  wyrwał  się  z walca 

10 lat temu była pierwsza belarka we wsi więc i roboty było więcej a teraz... jeść nie woła to przecież sprzedawać nie będę a robię kiedy i jak chce

soltys48    502

lely z małego gosp a już u handlarza???Dobry bajer

JD z Damasławka malowana caalutka nawet odrzutnik bel to ciekawe ile ma nakulane albo jak była użytkowana???Jak w mojej 545 z 91'farba super-a u mnie to ona teraz odpoczywa bo od 6 lat robi ok 1000 kulek

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

bobcat2250    341

Ahaa.. To już wycofali taką możliwość

To ja spoglądałbym w stronę Case RB344, NH BR6090, może nawet Lely RP205 o ile ją jeszcze produkują.

LuckyLuke12345    116

Za te pieniądze będziesz miał już nie złą Krone Vario Pack zmienno komorową

Edytowano przez LuckyLuke12345

Patryk1222    24

Za te pieniądze to raczej niema sensu kupować takiego małego krona chyba że ktoś ma maluki traktor.
Tak to w tych pieniędzach bd lely pasowe class variant już nawet 3xx ogólnie prasy wdajne i bez żadnych cyrkow jak w sipmie że ci owinie pół balika jak zawieje wiatr.
Tyle tylko że takie prasy aby je wykorzystać potrzebne jest te 150km

mikcom20    22

to ile ta krone jest warta zakładając że opis i zdjęcia są zgodne że stanem faktycznym ?

mariuszd93    489

jeśli opis zgodny z prawdą to tu mamy ciekawy egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-kr-130-super-stanpolecam-CID757-IDhEL7p.html

choć nie wiem czy nie za drogo. Pytanie mam jeszcze odnośnie tej kronki jakiej średnicy robi balot?

Balot  robi o średnicy  130  cm .

zdecydowanie  za  drogo , troszke  więcej niż  pół można  by  dać 

;)

koks    25

Co sądzicie o Kverneland 6716 i jej odpowiednikach w innych barwach? Ktoś użytkuje?

PATr    242

jeśli opis zgodny z prawdą to tu mamy ciekawy egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-kr-130-super-stanpolecam-CID757-IDhEL7p.html

choć nie wiem czy nie za drogo. Pytanie mam jeszcze odnośnie tej kronki jakiej średnicy robi balot?

widać że nie zużyta, wałki i blachy to jak nowe ale czy warto dopłacać pomiędzy czymś zciachanym za 25 tys.(bo nie oszukujmy się, za 25 tys. to kupuje się coś co zrobiło powyżej 50 tys.bel, szczególnie że nowe krone kosztuje około 130 tys.) do dobrego egzemplarza za 50 to nie wiem

mikcom20    22

widać że nie zużyta, wałki i blachy to jak nowe ale czy warto dopłacać pomiędzy czymś zciachanym za 25 tys.(bo nie oszukujmy się, za 25 tys. to kupuje się coś co zrobiło powyżej 50 tys.bel, szczególnie że nowe krone kosztuje około 130 tys.) do dobrego egzemplarza za 50 to nie wiem

to lepiej kupić grata za 25 niż jakiś w lepszym stanie za wyższą cenę? bo nie rozumiem. Nowa najprostsza krone posztuje 75 netto - tak powiedział przedstawiciel w Bednarach

soltys48    502

kronówka bellima 130 nowa ze wszystkim 110 brutto Chrustowski Zakrzewo

3000 postów

SKORPION1    0

Zastanawiam się nad kupnem prasy pasowej , myślę nad dwoma tz. Kuhn 2160 , lub New Holland 7060 . Którą wybrać ? . Wcześniej miałem przez trzy sezony New Holland br740 nie sprawiała jakiś wielkich problemów . Z wyglądu podobają mi się kuhn , ale nie mam bladego pojęcia jak z ich awaryjnością i wydajnością , w internecie o kuhnie nie ma zbyt wiele a wiem o prasie z 2010 r za około 60tyś  , przepracowane 8,5 tyś balotów . Proszę o opinie i doradztwo , z góry dziękuję ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: