Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

farmer15555    59

claas variant 380
Sorry miało być 280 mają dobre opinie i w suchym materiale będzie na pewno szła, a co do stopnia zgniotu nawet nie trzeba wspominać

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrian1234    1

Według mnie tak cichsza praca możliwość zmiany wielkości snopka bardzo dobre zbicie snopka dużo prasujesz? sianokiszonki pewnie też skoro mówisz o nozach...
kolega wyżej też podał ci bardzo dobra prasę

robię z 100 bel pierwszego pokosu a reszte w pryzme. u mnie na okolicy nie prasy w nożami I może bym trochę zarobku miał. xD A po zatym prasę kupuję na parę lat a nie na rok dwa, lepiej kupić lepszą jak potem zmienić.
ogólnie to robię Tak z 140 bel z trawy i słomy z 400

Adrian1234    1

no masz rację jeżeli sianokiszonka to noże muszą być ja swoją robię około 250 sianokiszonki a ponad 2000 słomy więc trochę jest

rozal22    15

w mojej okolicy się utarło że każdy ma walcówki 250/350 RC ja mam 280rc zwróć uwagę na to aby rotor wchodził/miał dostęp, do komory wtedy unikniesz temu że bela na początku staje.. Reszta to wedle uznania marki i koloru i kasy. Wiedz jedno walc=sporo łożysk=nie myjemy bo łożyska będą do wymiany.

pozdrawiam

Eliot    16

nie warto, kup sobie coś zachodniego za te 50 koła, zaoszczędzisz sobie nerwów i czasu a i taka maszyna nie dość ze dłużej wytrzyma to i mniej na wartości straci...

Nie warto ??dlaczego?? Ja mam  fastera i jestem bardzo zadowolony z jakosci i z tego ze nie przeplacilem -te prasy ida tez na Francje wiec tez sa Zachodnie  hehe.

marianop    2

Jaka nowa prase pasowa wybrac? Prasa do slomy i sianokiszonki, rotor noze, opuszczana podloga i wgl ma byc na full wypasie. Najblizszy diler do new holland i case, czyli z hollanda model roll belt 150, a z case RB 455. Jakie sa ceny tych pras i opinnie o nich?

SKORPION1    0

Witam koledzy mam dylemat poszukuję prasy pasowej do zetora forterry 95 ( 90 km) , myślę nad NH 6070 jakiś Claas np 360 , 380 czy coś w tym stylu ewentualnie case rb lub coś z jelonka . Wcześniej posiadałem br 740 z rotorem bez noży i ciągnik nie czuł nic prasy . A czy zetorek da radę pracować np   z 7 nożami  w słomie tak ze 300 -600 balotów na kurnik ,  reszta słomy bez noży ewentualnie parę sianokiszonki . Bardzo proszę o rady co zrobić i co wybrać..

PATr    238

Jaka nowa prase pasowa wybrac? Prasa do slomy i sianokiszonki, rotor noze, opuszczana podloga i wgl ma byc na full wypasie. Najblizszy diler do new holland i case, czyli z hollanda model roll belt 150, a z case RB 455. Jakie sa ceny tych pras i opinnie o nich?

Większość marek w prasach zmiennokomorowych ma w standardzie to co jest w opcji w stalokomorowych więc za wielki wybór w wyposażeniu nie będziesz miał, osobiście polecam mchale, za zmiennokomorową wersję zapłacisz 125 netto, duży plus jest że u nich cena prawie cały czas stała, nie przeliczają na Euro czy inne waluty co przy dzisiejszym kursie jest zabójcze

Pawel2606    2

Ja mam też taki problem jak co druga osoba tutaj, jaka prase wybrać? Biorę pod uwage polskie marki, sipma,metal-fach,ursus, nie wiem co tam jeszcze może być. Ma być brana na prow. Bedzie prasowała około 200 sianokiszonki i 600 słomy. Jestem zielony na ten temat i nie wiem czy z rotorem czy bez i o co chodzi z tymi zamkami na klapie? Prosze o pomoc

mwidlak    0

Ja bym brał sipme na twoim miejscu, ale to zależy od tego czym się kierujesz tak jak wyżej kolega napisał. Z tymi zamkami to jest tak ze dzięki zabezpieczeniu hydraulicznemu można otrzymać większy poziom zgniotu, a z resztą zadzwoń to ci dokładniej wyjaśnią.

Pawel2606    2

Spotkałem sie z opiniami że sipma nie dobra. Może farmal? Walcowa nie a walcowo łacuchowa? czy sama łańcuchowa?

sami    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich. Może ktoś podpowie jaką prasę wybrać, zastanawiam się nad marką claas, nie wiem tylko czy walcowa czy może posówka. jest również dużo modeli i tu jest zagadka, mam do prasowania suche jak i mokre.  rocznie jest do zrobienia ok. 700 balotów. ciągnik jakim będę prasował to fendt ok 110KM. pieniądze jakie chcem przeznaczyć to 50tys. mam do kupna claas rollant 240 z 2006r co o tym sądzicie?

Edytowano przez sami

Eliot    16

11 letnia to już ładnie zjechana za 7 lat będzie już pełnoletnia chyba ze chcesz wypompowac 50 Tysi na prasę ktura pochodzi ci 3 -4wiosny może być odpicowana i w miarę sprawna ale wieku nie odszukasz.

lukbold    399

Mój rollant 44 ma 31 lat... ile w tym czasie belek utrulał to nie wiem ale nic mu nie dolega. Od czasu do czasu (czyt u mnie co pare lat) jakieś łożysko na walcu i jedzie dalej.... a teraz spytaj sąsiada co myśli o swojej kilkuletniej sipmie co robi tak jak i moja te 250-300 belek rocznie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się