Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

inwi    7

witam potrzebuję opinii:

Tak sobie pomyślałem że może przesiadłbym się z mojej rp 235 na prasowijarkę 445 tornado i nawet znalazłem ciekawe ogłoszenie tylko jak przyjrzałem się zdjęciom to boje się czy nie jest oszukany przebieg.http://olx.pl/oferta/praso-owijarka-lely-welger-rpc-445-tornado-4-000-bel-CID757-IDcKzwH.html#3e70168d94 Mam podobną ilość bel w swojej i mój podbieracz nie jest wytarty ani trochę. Czy to możliwe żeby tak się starło??

Edytowano przez inwi

PATr    242

witam potrzebuję opinii:

Tak sobie pomyślałem że może przesiadłbym się z mojej rp 235 na prasowijarkę 445 tornado i nawet znalazłem ciekawe ogłoszenie tylko jak przyjrzałem się zdjęciom to boje się czy nie jest oszukany przebieg.http://olx.pl/oferta/praso-owijarka-lely-welger-rpc-445-tornado-4-000-bel-CID757-IDcKzwH.html#3e70168d94 Mam podobną ilość bel w swojej i mój podbieracz nie jest wytarty ani trochę. Czy to możliwe żeby tak się starło??

Przecież to jest ogłoszenia dilera lely, czy faktycznie uważasz że kręciłby przebieg? to jest pokazówka więc nie wiadomo na jakich polach robiła, jak było dużo kamieni to miało prawo się wytrzeć, po drugie w nowych komputerach pras nie jest niestety albo stety tak łatwo cofnąć przebieg jak w starszych prasach

Wiadomość z agroFakt.pl

inwi    7

Byłem dzisiaj i obejrzałem ja na żywo okazuje się że że podbieracz nie jest wytarty, w sumie na zdjęciach jest wytarcie ale to nie wytarcie podbieracza tylko modyfikacji która do niego przykręcili żeby materiał szybciej się zsuwał. Na miejscu niespodzianka pytam się o prasę z ogłoszenia a koleś do mnie tą co ma 8 tyś bel w ogłoszeniu jest 4000. maszyny nie było belowała nieopodal na usługach, zajechaliśmy popatrzyliśmy całkowicie zrobione 6400.więc skoro od wiosny niby zrobiła 2 400, rozbieżności w ilości bel to chyba jednak zbijali licznik. Maszyna ładna tylko ta wysokość nie myślałem, że ma aż 3,45.

PATr    242

Bo jak jeździ cały czas w usługach to maja prawo nie wiedzieć, u mnie diler przywiózł na pokazy prasę, mówi że ona ma coś tam około 1000, podpinamy, okazało się że 1600...

inwi    7

widziałeś link tamta prasa jest z 2010 skoro teraz się jeszcze się sezon nie skończył i zrobiła niby 2400 to ile mogła zrobić przez te 6 lat. No chyba że trzymali ja tylko żeby sobie stała. Co do zbijania u producenta, są punkty aso takich marek jak audi że ci licznik cofną, to co prasy nie zbijesz. w starych jak ci padał sterownik to kupowałeś od innej i był. Skoro prasy się czasem spalają wystarczy kupić  sterownik od spalonej podmienić co trzeba i masz mniejszy przebieg (to tylko elektronika więc idzie to obejść). 600 bel to nie rozbieżności po 2 tys zwłaszcza że ten co mówił o 8 potem mówił o rozliczaniu ludzi za usługi, więc powinien byc bardziej zorientowany w temacie,albo kłamie.

PATr    242

Wiesz na czym polega cofnięcie takie przebiegu? Najpierw trzeba kilka dni poświęcić by znaleść gdzie jest ta wartość zakodowana, jest to nieopłacalne przy takich rzeczach gdzie zanin trafi sie druga taka sztuka to minie rok albo i więcej,zadzwoń do ludzi którzy cofają przebiegi w ciągnikach i zobaczysz ile kosztuje cofnięcie czegoś czego ten ktoś nigdy nie cofał...

ukaszProcho    22

U mnie w krone wyzerowanie dwóch pozycji ilości bel zajmuje kilka sekund. Wystarczy wejść w program i można główny licznik usunąć.

inwi    7

korne to inna bajka. Masz racje prosto nie jest cofnąć, ale znam przypadek z welger da gdzie serwis dał człowiekowi sterownik od innej prasy i to był uczciwy facet i się przyznawał że jak miał około  20 tys bel zmieniono mu na taki co miał niecałe 12tys różnica jest taka że on miał starszy sterownik nie wiem czy ten w tornado jest lepiej zabezpieczony. Miałem okazje przyjrzeć się tej welgerce w pracy i szczerze fajna jest ale jedna rzecz mnie ukuła,poślad za belarką, myślałem że to w pasówce raczej marginalne zjawisko a za prasą w miejscu przerzucenia beli na owijarkę i trochę po linni przejazdu odrobina nie potartego materiału (belowany materiał raczej wilgotny). Szkoda że Mchale tak trzyma cenę bo z tego co widziałem i wiem najładniejsze bele robią właśnie ich prasy.

PATr    242

U mnie w 16 letnim deutz-fahrze belki były zapisane nie w sterowniki w tym od kabiny tylko w tym komputerze w prasie a ty mówisz że lely nadal zapisuje w sterowniku użytkowym? Oczywiście, można znaleść sterowniki z 15-20 tys. belek ale wtedy trzeba mieć na zegarze 40 żeby się opłacało, znalezienie komputera z prasy która ma 4 czy 5 tysięcy belek to jak trafienie w lotka

inwi    7

a spalone egzemplarze przecież się zdarzają i to nawet w pierwszym roku użytkowania.

PATr    242

Ale zazwyczaj spalone egzemplarze mają tak popaloną elektronikę że do niczego się to nie nadaje...

PATr    242

No można ale tutaj chodzi o to by sterownik się nadawał aby dało się przerzucić do innej sprawnej prasy i wyglądało jak oryginał...

robert1226    45

Mam pytanie do posiadaczy pras na siatkie co maja do ucinania siatki taka jakby kosę .czy uciecie zalerzy o od samej siatki bo siatka Juta NET kiepsko się tnie dodam ze to moja dopiero druga rolka siatki pierwsza miałem taka zielona nazwy nie znam tamta lepiej szła i się zastanawiał czy to siatka czy prasa chrzani .

Skoczek1994    36

A jaka to prasa? U mnie w Welgerze, to tak naprawdę siatkę urywa hamulec tarczowy, a nóż ją tylko uderza by dała się równo urwać. Możliwe że u ciebie jest podobnie. Chociaż możliwe, że problem tkwi w siatce

robert1226    45

Prasa to feraboli sprinter a siatkie ucina taka jakby kosa ktura spada na siatkie częściowo ja ucina reszta się urywa.

Edytowano przez robert1226

Skoczek1994    36

W takim razie muszisz mieć słabo wyregulowany hamulec. Bo nóż tylko ma zadanie osłabić siatkę, krótką następnie urwie hamulec. Musisz sprawdzić jak to jest u Ciebie zrobione, i wyregulować.

lks91    6

Witam, jaką polecicie prasę do 65000 brutto. Koniecznie zmiennokomorową. Będzie prasować 1000-1500 bel słomy rocznie

Witam, jaką polecicie prasę do 65000 brutto. Koniecznie zmiennokomorową. Będzie prasować 1000-1500 bel słomy rocznie

Masz swoje typy?

Tutaj masz dwie oferty dosyć ciekawe.

http://otomoto.pl/oferta/lely-welger-435-pena-opcja-ID6yqeUT.html#f15c215f51

http://otomoto.pl/oferta/claas-360-variant-noze-roto-cut-claas-380-ID6ymx4n.html#272133fac5

lks91    6

Claasa właśnie mam, Lely hmmm nie brałem pod uwagę. Myslę nad krone NH lub vicon

Claasa właśnie mam, Lely hmmm nie brałem pod uwagę. Myslę nad krone NH lub vicon

Miałem kiedyś welgera (co prawda stało komorowego rp 12, ale zawsze :D) i miło go wspominam, dopracowana maszyna i bardzo dobra powłoka lakiernicza, jeśli Lely nic nie zmieniło to możesz brać w ciemno :D, A myślałeś na mchale? Też są dobre chociaż w tym budżecie może być ciężko znaleźć 

Edytowano przez Mateuszlampo

lks91    6

Słyszałem, że mchale to niemal to samo co lely ale nie widziałem na żywo więc nie wiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: