Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

soltys48    485

Po długich poszukiwaniach prasa kupiona :)  Dzisiaj jadę po nią. Tylko nie wiem czy pisać umowę kupno-sprzedaż. Wy pisaliście? 

pisz dla spokojności a jaką masz pewność jej pochodzenia??A jak zatrzyma Cię policja do kontroli to skąd ją masz???Spisanie umowy nic nie kosztuje......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

maroko    3
Napisano (edytowany)

Tego mf -a z linku. Zdjęcia już wrzucam do galerii :) Szwagier ma gallignani tylko że z samym sznurkiem a to jest praktycznie to samo. Nawet na tabliczce znamionowej  coś tam o gallignani jest. 

Chłopaki ją pospawali ładnie, ślizgi na dole dospawali i równo się domyka. Wymienili pasy nadpęknięte i 2 łańcuchy. 

Ładnie wygląda, zobaczymy jak będzie w pracy.

A jeszcze mam pytanie odnośnie smarowania tych łożysk w rolkach, bo tam nie ma żadnych kalamitek, tylko otwory i zaślepione one są takimi plastikowymi zaślepkami, niektórych brak. W środku jest smar ale właśnie nie we wszystkich. Może jakiś środek taki typowo smarujący tam psiuknąć albo oleju? 

Edytowano przez maroko

KrisSz    0

Chciałbym zapytać ponieważ mam możliwość kupienia prasy rivierre casalis rc 121 co o niej sądzicie wgl, spisują się one i jak z awaryjnością, proszę o odp.

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

W jakiej cenie? Kiedyś byłem napalony na taką ale odpuściłem sobie

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

mazurq    1

Panowie jaka prasę stałokomorową polecacie myslałem nad sipmą ale złożyłem na MGR i zastanawiam się nad NH BR6090 tylko w sumie patrząc na te wszystkie łańcuchówki to strasznie głośno to wszystko chodzi aktualnie mam carraro i też głośno chodzi może coś innego polecicie ??

PATr    242

szczerze to wolę głośną łańcuchówkę niż walcówkę w słomie...

ukaszProcho    23

Posiadam krone roundpacka i jestem zadowolony. Głośno chodzi ale bele ładnie zbija no i noże a w sianokiszonce to podstawa... polecam.

Skoczek1994    36

@mazurq Zależy ile kasy możesz przeznaczyć, na zakup prasy bo to najważniejsze kryterium? Bo jeśli chodzi, o te tańsze prasy to chyba ten NH bedzie najlepszy. Z walcówek, w tej cenie to chyba tylko Metal-Fach, którego raczej odradzam. Jeśli natomiast miał byś, więcej kasy to Lely welger rp 245, super prasa walcowa. Sam posiadam rp 200, i kolego @PATr nie powtarzaj tych głupot na temat pras walcowych, ponieważ w nowych modelach słoma nie stwarza żadnych problemów. Wiem po swojej 18 letniej welgerce. Natomiast poziom hałasu jaki wydają, z siebie wszystkie łańcuchowe, w mojej okolicy powoduje że nie zamienił bym swojej walcówki nawet na nową łańcuchową.

PATr    242

Zrób 30-40 tysięcy bel i pogadamy...

Skoczek1994    36

W ubiegłym roku, swoją rp 200 z 1998 roku zrobiłem ponad 800 głównie w południe, i zero problemów na prawie maksymalnym zgniocie, a przecież nie jest to nowa prasa. Mój kumpel ma też rp 200 która ma na liczniku ponad 50000 bel, i również nie ma problemów. Ze starszymi modelami rp 12 oraz Metal-Fachem zgodzę, się że słoma zatrzymywała się w komorze. Natomiast jeśli chodzi, o nowsze modele, to jest to tylko ciągle powtarzany mit osób które nie mają, o tych prasach, zbyt dużego pojęcia.

mazurq    1

A pasówki np z JD czy inne marki na początku myślałem że taka sipma bedzie spoko ale czuje że lepiej kupić coś lepszego bo ilość balotów rośnie bardzo szybko dwa lata temu zrobiłem 800 balotów w zeszłym było pod 1000 a w tym roku doszło mi 30ha siana czyli pewnie z 1600 bedzie mam nadzieje że moja carraro to wytrzyma :) budżet mam wpisany 90tys netto ale troche mniej zawsze było by spoko

Skoczek1994    36

Za 90000 i mniej, to nie wiem czy kupisz pasówkę JD. Ogólnie to radzę ci brać jakąś zachodnią prasę, a typ to już twoja indywidualna sprawa.

mazurq    1

a ten NH niby w polsce składany ale czy to dobry wybór czy brać coś innego ??

ukaszProcho    23

Nie wiem czy tego nh kupisz za 90 netto. Za krone dałem 96 netto. Z zachodnich to raczej nic tańszego nie znajdziesz.

Skoczek1994    36

Na tego NH chyba, powinno wystarczyć, z tych bardziej znanych firm to jest to jedna, z tańszych maszyn. Ewentualnie z polskiego podwórka Unia Famarol chyba najlepsza nasza prasa. Aczkolwiek, ja raczej wolał bym tego NH. Wszystko tak naprawdę to kwestia ceny.

mazurq    1

Unia 1.8VD chyba 70tys netto a NH wstępnie bez negocjacji wyceniony na 91tys netto na wypasie

bialy2005    195

Bierz NH czy Case a bedzie zadowolony to praktycznie to samo co Krone dawne 1250 teraz ma inna nazwe chyba belima różnia sie detalami w krone bardziej podoba mi sie rozciaganie siatki na boki poza tym to jedna chwała . Polskiej mysli technicznej raczej bym unikał jest. Co do walcówki konkretnie welgera RP200 była u nas we wski i belka stawła bardzo czasto obwiazywanie miał na 2 sznurki i żeby to sie kupy trzymało to było trzeba tyle sznurka ze spokojnie koszt dorównywał kosztowi staki. NIkt mi nie wmówi ze walcówka to dobre rozwiazanie do słomy :) Słoma to tylko łancuch lub pasówka.

Skoczek1994    36

A za  tą famarolke to w podstawie czy na ''wypasie'' wołają 70 tyś. bo spora różnica. Jeśli natomiast trzeba coś dopłacić, za dodatkowe wyposażenie to już nie wygląda to tak okazjonalnie. Ale chyba lepszym wyborem będzie NH,  raczej więcej pozytywnych opinii ma. Aczkolwiek obie te parsy zapewne mają swych zwolenników, i przeciwników ja osobiście wolę zachodni sprzęt, ponieważ jest lepiej dopracowany, i zrobiony z lepszych materiałów.

bialy2005    195

JA jak tylko sobie wspomne prace sipma a teraz od 2010 Case RB to  jak maluch do powiedzmy VW :) Wydajnośc, siła zgniotu, awaryjnosc ( brak)  U mnie w sumie dużo nie prasuje bo mam dopiero 6500belek  i jak do tej pory wyminiony tylko łancuch głowny przy 3000 i teraz znowu sie szykuje bo juz raz pekł tylko że u mnie wspólpracuje z ciagnikiem 140KM i cisne na maksa az sprzegło na wałku puszcza czasem, które juz podciagałem :)

Jesli chodzi o wyposażenie to warto dopłacic do cofania hydraulicznego  rotora bo recznie tego nie cofniesz tym niby kluczem, jak swoja brałem to w case nie mozna było tego zamówic a w NH tak - troszke dziwna była polityka nie wiem jak teraz.

Skoczek1994    36
Napisano (edytowany)

@bialy2005 A ja ci kolego jestem, w stanie udowodnić że się mylisz, nie twierdzę że nie stwarzały problemów ale to tylko starsze lub mocno wyeksploatowane modele. Ja ze swoją, nie mam żadnych problemów, i naprawdę wiele łańcuchowych nie jest w stanie ukręcić takich bel jak po mojej walcowej. Widziałem, w ubiegłym roku po Ursusie z 543 flaki totalne. owijam siatką jakieś 2,25 obrotu, i nic się nie rozwala. U nas w okolicy jest sporo walcówek, i nikt zbytnio nie ma z nimi problemów dlatego zastanawia mnie dlaczego twierdzisz że to zły pomysł do słomy.

Edytowano przez Skoczek1994

bialy2005    195

To twoja prasa jest chyba wyjatkowa bo kto u nas nie miał lub ma walcówke to przeklinał ja i tyle. Znam kilku w okolicy co przesiedli sie bardzo szybko na łancuchowa bo to był niewypałw słomie. 

Skoczek1994    36

Żadna wyjątkowa, u nas jakoś nikt na nie nie narzeka no chyba, że mówisz o Metal-Fachu to się zgodzę. Jak by to był taki niewypał, to Welger oraz McHale nie produkował by ich do dnia dzisiejszego.

KrisSz    0

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat pras rivierre casalis rc 121, bardzo bym prosił o opinie i czy opłaca się kupować taką prasę, zostały w niej zmienione pasy na 4 szerokie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: