Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

bartus16    8

bo jest walcowka i ona tylko "nadaje " sie do sianokiszonki ale w slomie lub sianie bedzie sie blokowac belka...

wsk125ccm    11

czytam i czytam te wasze wypowiedzi i mam mieszane uczucia, czy się śmiać czy płakać... :)

"kup pasówke, inny sipme bo mam" i ciesz sie że masz bo kto inny nie ma (prędzej to twoi rodzice mają).

A co do wyboru prasy pisanie typu "walcówka nie nadaje sie do siana i słomy" to tak jakby talerzówka nie nadaje sie do podorywki. Piszecie tak, bo gdzieś tam coś usłyszeliście, przeczytaliście i powtarzacie... A ja napisze co wiem z autopsji: walcówką można belować siano, słomę i sianokiszonkę. Nam jeszcze ani razu bela nie stanęła w komorze (sezon słomiany się jeszcze u nas nie zaczął, ale prasowaliśmy "na sucho" kilka bel i żadna belka nie stanęła) a siana było ok. 100 bel - żadna. Wniosek - nie w każdej walcówce bela staje w komorze więc nie uogólniajcie.

A co do wyboru prasy - my też szukaliśmy... Ja byłem nastawiony na pasówke (JD, NH VICON), zaś "góra" na cenę. W poszukiwaniach natrafiliśmy na KRONE 10-16 (full opcja) i cena nawet odpowiednia, ale stan techniczny :) Następnie była Galigani (już mieliśmy ją brać, choć łańcuchowa i bez siatki) Później FORT i w końcu WELGER. Podczas poszukiwań nauczyłem się, że nie należy się głównie skupiać czy łańcuchowa czy inna, tylko na jej stanie technicznym i wyposażeniu (jako nr.1 stawiam szeroki podbieracz). A czy sobie ciągnik poradzi, to poradzi, tylko dobry operator potrzebny. A na nową bym nie patrzył, bo ona tylko ładnie wygląda na placu. Wydajnością i jakością wykonania jest daleko w tyle za zachodem. Jedyną zaletą jest dostępność części i nic więcej.

Sory, że tak długo, ale myślę że pomogłem :)

AGRObombula    1

nie no spoko Ty powiedziłes wszystko co trzeba było więc wydaje mi sie że postąpie tak jak TY ważny jest stan maszyny a nie paski czy łaścuchy co do tej wypowiedzi o tych nowych ze ładnie na placy wyglądają to dam ci szczreą racje tam tylko kolor ładnie wygląda, zdrugiej strony każdy z was ma prasę zwijającą i każdy bedzie chwalił swoja, wręcz nieda sobie nic powiedzieć na swoja maszynę

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    156

Kolego prasowano mi sianokiszonkę od sipmy przez classy po krone i mogłem kupić każdą jedna... miałem już brać krone kr130 ale po rozmowie z kolegą który miał kiedyś jd 550 powiedział że innej prasy jak pasowej nie chce na podwórku widzieć.... pas zapewnia zbicie od samego początku przezz co jest uniwersalny i słome możesz robić w południe a rolką już nie.... no i faktycznie baloty są super zbite i nie psują się :)

zimny90    1

Jak tak czytam te posty to wy chyba nie wierzycie w Polską Sipme! Dam wam przykład: U mnie w wiosce są PGR i mają 900 ha i wiecie jakie mają prasy? Mają 3 polskie sipmy!!!!!!! Tylko 3 na 900 ha?????I kto mi teraz powie że sipmy to wadliwy sprzęt? Oni tymi sipmami wyprzedzają niejdnego jd albo vicona. Ja sam posiadam 3 letnią Warfame i przez te 3 sezony wymieniłem 1 łożysko. Dalej uwazacie ze Polskie to nie dobre??

Luke16    156

zimny daj mi lepszy ciągnik i możemy się pościgać jd 550 vs sipma :):) i zobaczymy kto zrobi lepsze baloty :) Nie zależnie na czym :) Co do wyprzedzania to baaardzo bym wątpił :) Ja wczoraj jd 550 z 2ha trawy zrobiłem 16 balotów sianokiszonki sąsiad nie mógł w to uwierzyć :) A sipmą obok mnie na 1,5 ha zrobił balotów 28 a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)

AGRObombula    1

zimny90 w tych zagranicznych to łożysko wysiada po 10 latach w tych polskich już po 3 latach. piszesz ze na PGRy mją trzy sigmy bo na takim areale by na łożyska i cześci nie narobili

endrju00711    11

Kolego zimny , chyba za gorąco ci było , i takie bzdury piszesz , ale nikt tobie tego nie wytłumaczy , aż w końcu sam nie zauwarzysz tego na własne oczy . A tak do większych areałów , to u nas na 4000 hektarów robili baloty Claas-em Variantem 280 Roto cut ( chyba ten model ) , i o mały włos się nie otarłem , o belowanie moją 550 z tym claasem , a oni na takim areale wiedzą co robią , a w okolicy jest z 15 sipm , i żadna do nich nie pojechała . Sory , ale później dokończe , bo żniwa tuż tuż , a ja w silosach 10 ton zboża , więc lece je oprużnić . Wieczorem dokończe . ^_^:):)

ED: Powiem równierz , że jak w oborze rozwijam balota po stałokomoróce , to wystarcza na jedne ścielenie , a jak rozwijam bele po zmiennokomorówce , to starcza nie raz na trzy ścielenia . Więc różnica jest rażąca , w ilości słomy w beli , a więc bela beli nie równa . Jak byś umiał liczyć , to byś sam brał pn. w usługe prase zmiennokomorową , i byś był bardziej zadowolony , niż po np. sipmie . Po twojej wiedzy widać , że w okolicy nie ma zmiennokomorówek . Jak cały czas ktoś nie dowierza , to prostym przykładem jest robertbara@ , który przez ładne pare lat zwijał bele sipmą , a teraz zwija Viconem zmiennokomorowym , więc on mógłby się podzielić swoim doświadczeniem w tej sprawie . Forum jest po to aby dzielić się swoimi doświadczeniami , a nie bujną wyobraźnią , i wprowadzać w błąd kolegów . :):)

Pozdro: endrju00711

mirasek    7
ja czegos tu nie rozumiem jezeli Sipmy sa beznadzieje to dla czego tyle ludzi ja posiada i jakos nikt nie narzeka no wytlumaczcie mi to ?????????????????????? :)

Trzeba było przyjechać do mnie jak jeszcze miałem Sipme, posłuchałbyś jak ekspresyjnie wyrażałem niezadowolenie z pracy tą prasą :) Zapychanie podbieracza na porzadku dziennym (beznadziejny system podawania masy do komory), powyginane pręty i ogólna Heine-Medina (kiepski materiał), co chwila ścięte śruby zabezpieczające na wałku i podbieraczu (jakby nie można było zastosować sprzęgła przeciążeniowego), po całym dniu roboty prawa łapa bolała całą noc od ciągania sznurka do włączania owijania (minęły lata zanim opatentowali elektryczny podajnik i to w opcji), podawanie sznurka oczywiście tylko w wałku bo inaczej nie trafi tam gdzie trzeba i nawinie go np. w podbieracz. O dobrym dobicu bel nie wspomne...

Jak tak czytam te posty to wy chyba nie wierzycie w Polską Sipme! Dam wam przykład: U mnie w wiosce są PGR i mają 900 ha i wiecie jakie mają prasy? Mają 3 polskie sipmy!!!!!!! Tylko 3 na 900 ha?????I kto mi teraz powie że sipmy to wadliwy sprzęt? Oni tymi sipmami wyprzedzają niejdnego jd albo vicona. Ja sam posiadam 3 letnią Warfame i przez te 3 sezony wymieniłem 1 łożysko. Dalej uwazacie ze Polskie to nie dobre??

Taa, Sipma po trzech latach to też dobra była, gorzej po dziesięciu :) Już to kiedyś pisałem i sie powtórze, Sipma to dobra prasa do słomy czy siana przy współpracy z ciągnikiem 50-70KM. Chciałbym zobaczyć jak Sipma "wyprzedza" Vicona, nawet ta z rotorem, tylko niech obie będą po 15000 bel, a wałek ma tak z 2 metry szerokości, najlepiej sianokiszonki... Chyba że masz na myśli to że z Sipmy szybciej belki wypadają, to fakt, nawet stałokomorowym Viconem z tych samych łąk robie miejszą ilośc bel :)

Nie żebym był jakiś anty co do włoskiej myśli technicznej w polskim wykonaniu, bo ma swoje niezaprzeczalne zalety, jednak czasami wymagania co do sprzętu i/lub wygody obsługi rosną. A niektórym i Sipma wystarczy, mój znajomy rocznie liczy bele w tysiącach i prasuje zestawem MTZ + Z279 :) Ja nawet jednego tysiąca nie zbeluje ale uważam że to maszyna jest dla mnie a nie ja dla maszyny :)

endrju00711    11

Kolego agrobombula@ a zastanawiałeś się nad siatką w prasie , bo jak nie chcesz siatki , to ci sprzedam mojego JD 550 , troche mi jej szkoda , ale trzeba iść z postempem , jest po remoncie ( Dwa łożyska , na wale napędzającym pasy , spinki itp. ) Chodzi bez zażutów , i bele wychodzą zajebiaszcze , nie to co po stałokomorówce .

Pozdro: endrju00711

robertbara    57

No tak miałem Sipmę i wiem coś o tym sprzęcie. Tylko po pierwsze nie porównujcie maszyn polskich do zachodnich bo tu nikt mnie nie przekona :) Po drugie porównanie prasy stałokomorowej do zmiennokorowej to jakieś nieporozumienie. U mnie w gospodarstwie nie stanie już stałokomorowa prasa. Moja Viconka ma zrobione prawie 14 tys bel i łańcuchy są orygnalne.

Widzę mnóstwo zielonych Sipmowskich pras w okolicy jak szarpią tymi 100 konnymi ciągnikami i śmiech mnie bierze, wszystko się rwie.

Reszte prawdy napisał kolega @mirasek -Bóg zapłać. No comment :)

bartus16    8

@robert mozesz to troche dziwne pytanie a mozesz nam powiedzic ile kredytu zaciagnoles na te super mega kozackie zachodnie maszyny :)

zgadzam się z @robertbara. to całkowita prawda. mój sąsiad miał zachodnią walcową i nie chciała mu zetorem 5340 belować słomy. a ja 3512 ciągałem siedmioletnią SIPMĘ łańcuchową belowałem wszystko i bez żadnej awarii.

mirasek    7
bele wychodzą zajebiaszcze , nie to co po stałokomorówce.

Co sie tak tych stałokomorowych czepiliście? :) Jakby dobrze bel nie zbijały, a z tego co zaobserwowałem to w walcówkach środek beli jest faktycznie nieco gorzej zbity jak w pasowej, ale za to zewnętrzna część lepiej. Podejżewam że gdyby zważyć jednakowe bele po dobrej walcówce i pasówce to nie było by jakiejś znaczącej różnicy :) Niektórym sie pewnie wydaje że po stałokomorowej prasie można włożyć ręke w środek balota, otóż nie po każdej, niedowiarków zapraszam do mnie :)

Najlepszą opcją dla mnie była by prasa walcowa z MPS (potrzebny mocny ciągnik), a dla założyciela tematu pewnie jakaś pasowa o małym zapotrzebowaniu mocy.

Jeśli chodzi o koszta... Sipma + 5000zł = Vicon, to chyba nie zły interes? :)

robertbara    57

Ja do swojej Sipmy też za dużo nie dołożyłem bo brałem Viconkę na SPO :)

Włożyć rękę -chyba żartujesz, palca do połowy nie wciśniesz w sianokiszonce -niedowiarków zapraszam do mnie :)

wsk125ccm    11
Co sie tak tych stałokomorowych czepiliście? :) Jakby dobrze bel nie zbijały, a z tego co zaobserwowałem to w walcówkach środek beli jest faktycznie nieco gorzej zbity jak w pasowej, ale za to zewnętrzna część lepiej. Podejżewam że gdyby zważyć jednakowe bele po dobrej walcówce i pasówce to nie było by jakiejś znaczącej różnicy :)Niektórym sie pewnie wydaje że po stałokomorowej prasie można włożyć ręke w środek balota, otóż nie po każdej, niedowiarków zapraszam do mnie :)

Najlepszą opcją dla mnie była by prasa walcowa z MPS (potrzebny mocny ciągnik), a dla założyciela tematu pewnie jakaś pasowa o małym zapotrzebowaniu mocy.

Jeśli chodzi o koszta... Sipma + 5000zł = Vicon, to chyba nie zły interes? :)

Również zapraszam na pokazy pracy w polu... :) Zachodnia to nie polska...

zimny90    1

No dobra dobra moze zle zrobiłem przyrównując zachodnie maszyny do polskich ale nasze krajowe nie są najgorsze, bynajmniej na moją nie narzekam. Nigdy nie miałem zachodniej prasy ale mam wycinak marki vicon i jest taki sobie...;)A co myślicie o prasach kostkujących tych duzych? Sa w stanie zastąpić belujące?

endrju00711    11

No duża kostka , to całkiem inna bajka , tylko ma swoje zalety i wady , a wadami jest to , że potrzebuje duży ciągnik , i taka bela zostawiona pod chmurką , to bardzo szybko zamaka , a o zaletach już nie będę pisał , bo dużo tego , ale mam kumpla , który ma dużą kostke , i ma silwera 110 ( 110km ) i ciągnie ją lekko , kolega mówi że w życiu się nie zamieni , bo na jego 150 ha słomy , to jak miał sipme ( belarke ) , to już nie stoji za każdą belą , ale gna do przodu ,a bele same wylatują , i w układaniu stert , to bardzo poręczna taka kostka . Kostka ma wymiary 45x120x( dowolna długość ) , i waży od 100 do 300 kg . Jak bym miał jakiś 100 konny ciągnik , to od zaraz bym kupił taką dużą kostke , i nawet na moje 35 ha .

caseon    1
@robert mozesz to troche dziwne pytanie a mozesz nam powiedzic ile kredytu zaciagnoles na te super mega kozackie zachodnie maszyny :)

@bartus16 czy ty jestes normalny :) co cie obchodzi ile on zaciagną kredytu na maszyny i czy wogóle zaciagną myślisz ze zaciagasz kredyt tylko na zachodnie maszyny a na polskie to juz nie to pytanie bylo nienamiejscu

ursusy    16

ja mam mascara z 2001 roku która brzerobiła około 20 tys bel do tej pory miała tylko jedną awarię wał co okręca bele siadł ale tak to bym polecił mascara dobrze ubija i formuje bele

JCBFastrac    0

Dla mnie najlepsze są Krone firma Krone zajmuje sie tylko maszynami do zielonek mam zgrabiarkę z 2000 roku ani jednej awari

PABLOc360    0

WITAM panowie mam taką prośbe do was doradzcie mi jakaś prese kupić bo zamierzam kupić w najbliższym czasie a dokładniej na tą presę ma być przeznaczone ok 20tys presa ta ma chodzić prawdopodobnie przy ursusie c-360 no i dosyć sporo będzie musiala obrobić bo będzie jeździła na usługi:)może niebyć nawet zmiennokomorowa byle tylko bele były wymiaru 120x120 no i będzie ona chodziła przy wszystkim (sianokiszonka słoma siano)

endrju00711    11
http://www.prasy.yoyo.pl/maszyny.html kolego prasa z którą poradzi sobie C-360 to ta druga od końca , i z pełnym wypasem , bo siatka , sznurek , podbierak 180 cm , a bele robi max 150 cm , i do tego monitor , ja sm na wiosne , jak będzie kasa , to kupie taką . A więc ja bym się nie zastanawiał , a tą prasom , to nawet kukurydze zbalotujesz , bo swoją balotowałem HEH .

farmer161    0

ja mam Krone kr 1250 łancuchowa i życze powodzenia w włożeniu ręki w bele:P nawet palca nie da sie włożyć...

ja śmigam 4514 z prasą i radzi sobie ale wiadomo w sianokiszonce nie zbije tak beli jak wiekszy ciągnik i na polach gdzie jest pod górke (ja mam tylko takie;/) to musze wolniej jechać bo nie daje rady... wczęsniej sąsiad robił mi bele sipmą bele 150 i podejżewam ze bele z kronki nie są wiele lżejsze choć są 125:)

a co do wyboru to sam musisz zdecydować:lol: tak jak ktoś juz napisał patrz na stan techniczny i szerokość podbieracza bo szeroki podbieracz to podstawa można sobie spokojnie prasować a nie jak w wąskim...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: