Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

soltys48    347

Panowie a słyszał ktoś z Was o prasach KUBOTA???Szukałem prasy bo chcę pisać na PROW i na taką ofertę dostałem

Wiadomość z agroFakt.pl

sstefan93    0

a cenowo porownujac do mchale i lely podobne wiec warto dołożyć troche i mieć najwyzsza półkę :) dawalem 150 tys brutto za mchale v660

Mialem model z543 i tą napewno sobie daruj ma tyle mankamentów że poprostu szkoda pisać na 200 belek na rok moze i jest dobra ale na 1000 i więcej NIGDY W ZYCIU.

Za 50000 kupisz dobrą używaną prasę zachodnią i nie myśl o tym że jak coś się spierr to dużo kosztuje bo moze i kosztuje dużo ale jak wymienisz to to dziala a nie tak jak w polskim sprzecie upierr po łokcie w oleju smarach i kurzu pomimo iż maszyna nowa...

Słyszałem właśnie ostatnio, że z543 stwarza problemy, ale metal fach to naprawdę dobra propozycja do małych i średnich gospodarstw zwłaszcza  jak ma robić głównie kiszonkę, a przy 1000 bel rocznie to rzeczywiście lepiej zainwestować w jakiś lepszy (wydajniejszy) sprzęt. 

Edytowano przez Mateuszlampo

pawelpzo    0

Witam. 

Niedawno zakupiłem prasę rolującą John Deere 590 wiązanie na sznurek szerokość podbieraka 220cm. Jest to moja pierwsza prasa rolująca. Prosiłbym o podanie nastaw na panelu BaleMaster do robienia sianokiszonki. chodzi mi głownie o gęstość sznurka i gęstość ubijanego materiału. Jakie powinny być ustawione parametry na panelu, żeby belka była dobrze ubita i związana? i jeszcze prosiłbym o instrukcję do tej prasy na adres cielochpzo@wp.pl

Z góry dziękuje i Pozdrawiam. 

PATr    238

Jaką prasę pasówkę polecacie z nożami i rotorem oraz siatką? Ciągnik albo 145 km albo 220 także z mocą problemu nie ma, te jd 550,570,590 są bez noży?

ukaszProcho    22

Ostatnio oglądałem prasy Mc hale v660 chyba i jest to konkretny sprzęt. Nowa w naszych okolicach to wydatek 120 tys netto. Ja posiadam krone multi cut. Dobra maszyna nie mam z nią problemów.

PATr    238

To że mchale to konkretny sprzęt to ja wiem doskonale ale z używkami jest problem a nowej na razie kupować nie będę :_

ukaszProcho    22

Użytkuje krone ale rok (nowa) także z używanymi nie wiem jak jest ale rotor ma dobrą przepustowość. Jedyny minus to że głośno chodzi.

yage    2

Jaką polecacie stałokomorówkę do zbioru sianokiszonki i słomy. Znajomy ma stałokomrową Claasa i w nocy jeździł prasować słomę

Jaką polecacie stałokomorówkę do zbioru sianokiszonki i słomy. Znajomy ma stałokomrową Claasa i w nocy jeździł prasować słomę

Zależy czego więcej robisz, słomy czy kiszonki

ZUCH1234    72

Z tym prasowaniem w nocy to chyba troche przesada , mi też ktoś może powiedzieć ze mam starego rollanda 46 i prasuje nocami to mam wtedy na to czas bo w dzien kosze zborze .Baloty sie zatrzymują wtedy gdy sie prasuje lichutka słomę po małym kombajniku i w dodatku na nierównym polu gdzie nie da sie pogonić

ukaszProcho    22

Prasujac w nocy zbieramy slome wilgotną a po co komu taka? Jak jest nowa prasa to sie nie zatrzymuje i zależy oczywiście od tego ile ona wogole robiła w życiu.

bialy2005    193

Niestety czy nowa czy stara jesli to walcówka to w południe nie poprasujesz chyba że odrazu za kombajnem albo zgniot na 50% :) Nawet w komorach mieszanych tyku krone 1250 potrafi belka stanac w suchej słomie w południe wiem z doswiadczenia bo mam tez taka komore w case i na maksa nie moge dobic jak jest super sucha i krutka słoma. Najlepsze belki wychodza wieczorem i w nocy jesli słoma sucha to i noca prasowana jest ok. Zależy jescze po jakim kombajnie i w jakich godzinach koszone. koszone w nocy  - słoma dłuższa lepiej sie prasuje a koszone w południe słoma połamana juz gorzej. Róznica jest kolosalna przynajmniej po moim kombajnie z separatorem pszenica koszona w południe to była sieczka u ubiegłym roku.

simson2812    356

U mnie koszone jd 1075 dobrze złożonym, bele zrobione w południe jd 550 to po rozwinięciu sznurka słoma jest tak zmielona że sama się rozpada :)

pioter03    26

Bialy nie przesadzaj z tymi walcowkami. Ja w ubieglym roku prasowalem slome bez problemowo w poludnie a jaka temperatura byla to sam wiesz. Kluczowa role ma ksztalt walcy , czy sa jakies kanty lub plaskowniki na walcach. Prasuje mchale f550.

PATr    238

Skoro pracujesz mchale to zapewne masz ją w miarę nową, spróbuj poprasować walcówką która ma nabite 20,30 czy 40 tysięcy belek....

ukaszProcho    22

Dlatego mówię że jak walcowa to tylko nowa. Miałem na testach Mc hale ale mnie nie przekonała. Kupiłem krone i jak robiłem jęczmień w południe i po rotorze to musiałem owijac siatka 3,2 razy bo normalnie pękala jak wrzuciłem, wracam a ona przy mnie "buch"

pioter03    26

Skoro pracujesz mchale to zapewne masz ją w miarę nową, spróbuj poprasować walcówką która ma nabite 20,30 czy 40 tysięcy belek....

Patr  ja nie kwestionuje że w starych walcówkach staja belki, ale goły walec a walec na którym są płaskowniki przyspawane lub sa kanty to jest różnica. Nie wiem jak jest w walcowych innych niż mchale ale u mnie sa płaskowniki i kanty na walcach.  A koszone różnymi sprzętami bo słoma zbierana od ludzi. Narazie jest dobrze zobaczymy czy będzie inaczej z upływem czasu.

PATr    238

U mnie były i płaskowniki, belek nie tak dużo bo 22 tysiące i jak było mocno gorąco i słoma leżała dłużej niż 2 dni to już prasować się nie dało lub wychodziły belki o 20 cm większej średnicy bo nie dała rada prasa belki ścisnąć siatką

Skoczek1994    36

Widzę panowie że nie macie za dużo pojęcia, o prasach walcowych skoro piszecie, że słomę można zwijać tylko nową prasą. Ja posiadam prasę walcową Welger rp 200 z 1998 roku. W ubiegłym roku belowałem głownie, w południe i ani jednej zatrzymanej w komorze beli, a belowałem prawie na maksa bo 4na5 możliwych ustawień na 5 robię tylko sianokiszonkę. Najważniejsze aby na walcach były wypustki wtedy, nie ma żadnych problemów, i to nie ma za bardzo znaczenia czy to nowa czy stara prasa, bo one się nie wytrą po kilku tys. bel. Co do większej średnicy bel, przerabiałem to u siebie i jest to spowodowane zbyt małą ilością podanej siatki gdy robiłem na niecałe 2 obroty bele też mi "puchły", przestawiłem na 2,5 i jest elegancko. 

slawek74    146

W tamtym roku jak krucha słoma się trafiła to i w pasówce wychodziły dwa rdzenie i sieczka . prasy sprowadzone z zachodu potrafią zrobić w 4 lata ponad 50 tysi bel widziałem taką .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: