Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

corrado    217

Do Welger czy tam Lely nie mam przekonania z racji usterek ogólnie rzecz biorąc w sprzęcie tej marki w mojej okolicy. Muszę na żywo pooglądać te pasówki i pomyśleć w takim razie. Jeśli nie podpasują będzie walcowa. 

Milosz27    177

Pasówka do sianokiszonki jak najbardziej bo ładnie materiał zbity i super się kisi. Moja jd sianokiszonki robię idzie ładnie jak już na prawdę woda leci to zaczyna się kłopot ale to i walcowa i łańcuchowa wymięka ale w normalnej nie ma problemu. Kuzyn ma varianta 180 to mowił że już idzie gorzej bo nawet wilgotna słoma potrafi się zatrzymać ale ja nią nie robiłem to dokładnie nie powiem ale ogólnie i tak bardzo z niej zadowolony tyle ze kon 150km i max zgniot i awarii na razie poważnej nie miał. Co do części do jd nie jest tak źle chociąż cena wyższa ale zrobisz raz i masz spokój na dłuższy czas i tam żadnej filozofii nie ma a łożyska w każdym wiekszym sklepie dostępne. Ja moją mam 3 lata i odpukać na razie nie tykana poza palcami w podbieraczu a rocznie dużo nie dużo ale ponad 2tys beli robie.

Edytowano przez Milosz27

corrado    217

No właśnie jedni mówią tak drudzy tak :) u mnie w Rollandzie 250 Uniwrap z nożami i mps-em chodzi Renia 180.94 i spokojnie daje sobie radę więc myślę że do pasówki 150 km to trochę za dużo.

Wiadomość z agroFakt.pl

Skoczek1994    36

Znajomy z sąsiedniej wsi ma welgera rp 12, z 78 roku która jak mówi zrobiła już ponad 100 000 bel, i pracuje nią dalej bez poważniejszych awarii. Poza tym, w mojej okolicy jest ich sporo, i to zadecydowało że ja też postawiłem na welgera.

Milosz27    177

No 150 to jest duzo za duzo ale taki ma i nim lata bo mniejszy ma 80 to znowu malo tak 120km starczy zeby soki wyciskac B)

corrado    217

Prasa miała by docelowo chodzić przy Reni 120.54 bądź 133.54 więc wybierając prasę to też biorę pod uwagę, kolejna Praso-owijarka jest mi nie potrzebna. Właśnie się zbieram obejrzeć kilka pasówek tak więc zobaczymy.

Jakub667    73

Jaką prasę byście polecili do zbioru sianokiszonki do 100 bel siana i słomy tak po 400 ? Coś z nowych i tak finansowo to do 70tyś 

soltys48    346

szału niema sipma, metalfach, ursus ogólnie to polskie prasy budżetowe

corrado    217

CO fakt to fakt. Jeśli nie musi być nowa to lepiej poszukaj czegoś z zachodnich.

Jakub667    73

z wyposażenia to siatka i szerokie ogumienie 

A co powiecie o prasie john deere F440e siatka szerokie ogumienie 58000 netto 

Jakub667    73

sam mam sipmę od 2005 roku i złego słowa na nią nie mogę powiedzieć ale pora aby ją wymienić na nową jakąś 

slawek74    142

corrado w moich stronach jest bardzo dużo lely welger pasowych ale wszystkie były zakupione nowe tylko jedna z używek pięciolatka miała 55tys belek nabite z tego co wiem to trzy sezony chodzi bez awari ja osobiście posiadam metal fach pasową 80 tys netto jest to kopia feraboli 165 jest nawet wykonana z niektórych gotowych podzespołów feraboli po jednym sezonie jestem bardzo zadowolony 800 bel duży zgniot około połowe mniej bel niż welger rp12

matis24    0

Witam wszystkich.
mam do was pytanie bo widze ze piszecie cos co mnie interesuje...
co powiecie mi na temat prasy Unia Famarol  DF 1.7zd??

czy ktos mial do czynienia juz z ta prasa...

ThePerkins    52

Jakieś opinie o Vicon RF, DF MP? 122,124,130

Edytowano przez ThePerkins

Skoczek1994    36

@cinek1407 Ogólnie mówiąc, to raczej mało spotykany model. Aczkolwiek jest, to coś pomiędzy rp200, a rp220, czyli bardzo dobre prasy. Sam posiadam rp200, i jestem bardzo zadowolony. A jakie masz, w niej wyposażenie?

cinek1407    0

Mam 80 konny traktor wiec nie szukałem.nic z rotorem dlatego taka wybrałem jest to prasa walcowa z samą siatka szeroki podbierak szerokie koła sterownik balercontrol e. Ogólnie.jest w stanie idealnym rok.tej prasy 99
Ta prasa posiada też centrale smarowanie,samoczyszcaca obudowa łożyska
A jaka siatkę polecasz do bel i jak z owijaniem ile razy owijasz bele

katopo    4

Co powiecie o NH br 750/740
Jakie maja zapotrzebowanie na moc przy pracy z rotorem i nozami a jakie z rotorem

Skoczek1994    36

@cinek1407 Ja też, jak na razie ciągam swoją 82 konnym ciągnikiem. Moja posiada rotor, oraz noże szeroki podbierak,siatka 2 razy sznurek, szerokie kapcie,i odrzutnik, i powiem ci szczerze że śmiało mogłeś brać z rotorem. Do noży może trochę braknąć mocy, ale w planach jest mocniejszy koń także będzie jak znalazł. Co do siatki w ubiegłym roku miałem, z tamy i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Rozprowadza się dobrze, cenowo też była ok, bo jak dobrze pamiętam po 350 zł za rolke 2000m. Początkowo słomę owijałem, na 1,8 obrotu ale okazało się za mało, bo bele podczas zbioru wyglądały jak by miały się rozpaść. Przestawiłem na 2,25 i jest dobrze, sianokiszonkę, też tak owijam.

Edytowano przez Skoczek1994

Skoczek1994    36

Nie zwykła siatka. Ostatnio kupiłem, kilka bel owinietych siatką ze sciągaczami, i chyba jej nie kupię. Ciężko się rozwija belkę, po postawieniu jej pionowo siatka się urywa, co jest strasznie irytujące.

paweleekkk    1

Witam. Panowie a co powiecie na temat prasy hesston 5640 mam taka na oku mysle ze moje 3 p by sobie z nią poradziło dodam ze nierobie sianokiszonki, jedynie słoma i siano.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: