Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

DROPSO    0

Witam. Krótkie pytanie jaką prase wybrać? Polska firma, około 60tys do dyspozycji, noże , stało komorowa 120X120. Około 150 bel sianokiszonki,100 siana, 200 słomy.

Podkreślam ze ma to byc nowy sprzęt. Pozdrawiam

Edytowano przez DROPSO

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

jd 550 sianokiszonka 90-110 bar słoma 190- 220 bar więcej boję się przykręcić jak narazie a belki elegancko zbite

Milosz27    177

Ja tez jestem zadowolony z 550 moim zdaniem nic lepszego w tej cenie nie kupisz z pasowych.

slawek74    135

bartłomiej456 mam takiego metalfacha bardzo dobra maszyna przez sezon 750 bel polecam jak coś chcesz wiedzieć więcej pytaj

corrado    217

czy belarus 1025 da rade z new holland br6090 lub sipma pz1835

W obu będzie sobie radził. W ekstremalnych warunkach może być problem z zapasem mocy tzn mokra łąka do tego włączone wszystkie noże i pełna komora.

czy belarus 1025 da rade z new holland br6090 lub sipma pz1835

We wsi z new holandem br6090 lata z pronarem 82a i całkiem ładnie idzie nie wiem czy na wszystkich nożach ale wiem że noże włączone.

Milosz27    177

Pewnie będzie ciężko sąsiad miał jak zastępcza za swoja nieszczęsna 1.8c to 914 w sianokiszonce z nożami bardzo ciężko miała.

Grzo    0

To  mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich!!!

Sporo czytałem na temat pras rolujących, i wstępny wybór padł na KR 130 lub 130s. Głównie z uwagi na dobre opinie o niezawodności, dostępności części, małym zapotrzebowaniu na moc w przypadku KR 130. 

Zastanawiam się teraz, którą wybrać .... mam  do dyspozycji MTZ 82 i C-360, będę robił około 350 bel sianokiszonki z traw (łąki torfowe) i koniczyny, 350 siana z łąk torfowych, i ok 12 ha słomy głównie jęczmień, pszenżyto, żyto. 

Cena KR 130 i 130s z siatką i szerokim podbieraczem, z tego co patrzyłem nie różni się wiele, często jest to kwestia 2-3 tys zł, a czasem nawet cena jest taka sama. Nie wiem czy  w 130s można podnieść rotor ( bo noże wiem że można wyciągnąć, czy tam podnieść) i pracować nią wtedy jako kr 130 np. C-360, robić sianokiszonkę a MTZ woził by wtedy bele na bazę do owijarki. Mówię o tej opcji ponieważ słyszałem że po rotorze zadawanie sianokiszonki bez wozu paszowego jest uciążliwe, osobiście nie mam doświadczenia z sianokiszonką w żadnej postaci, a tym bardziej z taką po rotorze. Docelowo będzie wóz paszowy ale  na pewno nie w tym roku. Z drugiej strony w razie potrzeby można by było zapiąć do niej MTZ-a i ciachać wszystko jak leci, nie wiem tylko jak by poradził sobie MTZ z nożami, a np. C-360 z samym rotorem bez noży.

Prosił bym o jakieś odpowiedzi ponieważ nie mam własnego doświadczenia, a nie chce jakichś głupstw popełnić na początku inwestycji. 

A co powiecie np. na taki egzemplarz, jeżeli chodzi o cenę itp......

Może bardziej opłaca się ciągnąć bezpośrednio z zagranicy??

Dzięki za rady!!

Edytowano przez Grzo

slawek74    135

rotora niedasię wyłączyć noże owszem 360 to tylko można ją przeparkować

Skoczek1994    31

Po rotorze bele, rozwija się znacznie lepiej niż bez. Materiał jest ładnie rozłożony nawet gdy, grabisz zwykłą polską zgrabiarką gwiadową. A tak w ogóle to rotor, nie jest takim obciążeniem jak się niektórym wydaje. Z załączonym nożami, to może i owszem. Sam Mtz ciagam Welgera rp 200, z rotorem i nożami. Co prawda jeszcze nie próbowałem pracy, z nożami ale z samym rotorem śmiga aż miło.

lukbold    399

i co ma rotor do ręcznego zadawania? noże to i owszem... nie chciałoby mi się widłami sieki nosić

Skoczek1994    31

@lukbold Właśnie gdy zadaje sianokiszonkę ręcznie, to rotor to mu ułatwi. Zdecydowanie łatwiej jest rozwijać taką belkę po prasie z rotorem niż bez, wiem z własnego doświadczenia.

lukbold    399

być może... moja uwaga była do @Grzo bo ten coś pisał, że po rotorze ciężko się zadaje recznie

Grzo    0

To może mnie sąsiad wprowadził w błąd, powiedział że po rotorze właśnie miał siekę i "biegał jakby na jednym zębie nosił sianokiszonkę"...... 

Czyli C-360 nie da rady z KR 130s z samym rotorem .... ale pociągnie samo KR 130?.....

A może KR 8-16s do którego ciągnika by bardziej pasowała do C-360 czy MTZ 82? I czy w takiej cenie jest szansa na dobry sprzęt czy nie za bardzo?

http://olx.pl/oferta/prasa-krone-kr-8-16-zmiennokomorowa-CID757-ID6A7cW.html#95fafe0869

http://olx.pl/oferta/prasa-krone-8-16s-10-16-130-125-155-CID757-IDbPCK9.html#16e429f441

lukbold    399

nie wiem czy znajomy ma czy nie ma rotora w KR 130 ale ciągnie 60tką i piekne belki słomy wychodzą... kwestia uzyskiwanej wydajności.... Jak masz budżet który pozwala na takie podstawowe wyposażenie jak rotor i noże to nie ma co się zastanwiać tylko to brać... noże kiedyś włączysz bo nawet mtz ich nie uciągnie jesli chce się jechać i pracować z jako taką wydajnościa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się