Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

valtran111    0

ja swja z-569/1 ciagam 4011,a po za tym moj wujek ma warfame co prawda jest lzejsza na ciagnik ale za 6 lat 2 razy robil podbieracz bo sie lamal a ja w swojej za tyle samo lat wymienilem lozysko,dadam ze moja i wujka tyle samo robia bel

bartus16    8
ja swja z-569/1 ciagam 4011,a po za tym moj wujek ma warfame co prawda jest lzejsza na ciagnik ale za 6 lat 2 razy robil podbieracz bo sie lamal a ja w swojej za tyle samo lat wymienilem lozysko,dadam ze moja i wujka tyle samo robia bel

nie wierze ze 4011 daje rade np w kiszonce i dobrze dobija ....

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Wiadomość z agroFakt.pl

nimar1999    0

kup pasową, C-330 nawet da rade np. rivierre casalis lub massey herguson polecam te prasy, a polskie prasy lepiej nie dotykać :) przy pasowych słome możesz prasować jak jest sucha a przy niektórych walcowych lub łańcuchowych trzeba prasować z rosą bo inaczej nie ujedziesz...

AGRObombula    2

no fakt o najważniejszym zapomniałem żeby chodziła z ursusem c-360, z zetrorem 8145 i z MB track 1600 no to teraz może powiecie mi jaką wybrać czy pasową łańcuchową albo walcową co do pracy to raczej wolał bym używaną bo nowa mi sie nieopłaca kupować

bartus16    8

i to ci sie kalkuluje tylko ropy spalisz co nie miara a z roboty i tak h**...

a co do uzywek to chyba najlepej kupic jakos KRONE jak dla mnie sa to super zwijki :)

bartus16    8

jak bys byl tak laskw nie pisz posta pod postem :) !!!!!!!!!!!!!!!

ale i tak z polskich produktów bym byl za sipma tylko walcowo -lancuchowa najlepiej by sie sprawdzila w sianokiszonce ,slomie i sianie...

drzewis98    8
Warfama będzie ok. Mam od 6 lat rocznie robie około 800 bel słomy i 600 sianokiszonki

kolega nie chce kupywać nowej prasy tylko używke. Ja jak kupywałem prase to przyglądałem się krone kr125 podobno ma małe zapotrzebowanie mocy. A za używaną warfame wołaja od 25 do 30 tys. zł to juz lepsz była by krone kr130 z siatką

Luke16    220

Kupuj tylko i wyłącznie pasówkę!!!! Szeroki podbierak i siatka musi być ... Z pasówek polecam Vicona i John Deere ... Kup pasówkę a nie pożałujesz.. Bez porównania z walcówką czy łańcuchem tym bardziej z polską Sipmą B) zwinięte od samego początku a nie dziura w środku :) .... no i liczy się banalna obsługa i zmienność komory... możesz kręcić belki od 80cm do 1,8m .... w słomie i sianie C360 da radę gorzej w sianokiszonce optymalny będzie ten twój zetorek 8145 :)

endrju00711    11

Kup pasówke , ja polecam bardzo JD 550 , jest to dobra prasa , a w słomie , to c-360 w jęczmionce dusiłem 4 szosową , i szła jak przecinak , a na sąsiednim polu facet też c-360 jechał z sipmą , to nie mógł za mną nadążyć , bo ja zgniot skręciłem na prawie ful , i z lepszego zboża było 20 bali z hektara ,a sąsiad z hektara miał 30 balików , na słabszym jęcznieniu . Powiem lepiej ja moją c-360 jechałem w sianokiszonce , to raczej nie była wspaniała robota , bo musiałem jechał 1 szosową , więć lepszy będzie zetor 8145 . Za dużo nie będę pisał , bo mam takie samo zdanie co luke16@ , i wszyscy użytkownicy pasówek , więc coś o tym świadczy , a nie wiem co wszyscy widzą w sipmie , przecie to nie prasa jest , niby te bele zwinie , ale ręke do środka wsadzisz , a takiego czegoś nie zrobisz w beli po zmiennokomorówce , bo to jest nie wykonalne .

bartus16    8

ja czegos tu nie rozumiem jezeli Sipmy sa beznadzieje to dla czego tyle ludzi ja posiada i jakos nikt nie narzeka no wytlumaczcie mi to ?????????????????????? :)

Luke16    220

bartus tylko dla tego że są tanie jako nowe... A kup nową pasówkę classa czy JD lub Vicona a zapewne cena pochłonie 3 sipmy nowe... No a belki z sipmy do belki z pasówki nie porównujmy.... pas wygrywa pod każdym względem

bartus16    8

ale nie kazdego na taka stac ale jak ktos chce miec nowy sprzet nie za duza kase to sipma jest dla niego alternatywa :)

arassso    3

tylko jak sobie np kupie nowego klasa i vicona fakt ze bedzie drozsza o te 3 prasy sipmowskie ale i wytrzyma napewno wiecej niz te 3 prasy sipmowskie i dalej bedzie robiła ładne belki i leprze niz nowa sipma

bartus16    8

inna kasa inny sprzet :) ale tak po za tym kto ma np 20 ha to mu sie nie opyla kupowac nowego vicona ale jak ktos jezdzi duzo po uslugach to jak najbardziej B)

endrju00711    11

Sipma kosztuje coś około 50tyś , a nówka John deere kosztuje 96 tyś więc za jednego JD moge kupić dwie sipmy , i napewno dłużej pochodzi JD , niż po koleii byś używał dwie sipmy , a tego potwierdzeniem jest to ,że na dziesięcioletnich JD nie ma śladu po ich wieku i użytkowaniu , a sipme tego samego wieku , to od razu na żyletki bym wysłał , chociaż bym miał czym trawe skosić , bo tylko do tego się na da .

bartus16    8

ale co wy najezdzacie tylko na sipme a sokolka lub warfama to jeszcze gorsze gowno i nic nie mowicie.... :)

valtran111    0

bartus16 masz racje te warfamy czy sokólki to jeszcze gorsze a sipma sie dobrze trzyma ja osobiscie jaj mial bym kupywac to jeszcze raz sipme

AGRObombula    2

no właśnie juz mi to ktos gadał ze te zmienno komorowe są lepsze od tych stało komorowych, a w szczególności JD 550 ponoc niezawodna maszyna nie to co łańcuchowe. JA mam gospodarstwo wielko obszarowe w dodatku usługi to musze mieć prasę co chodzi z każdym ciągnikiem bo w sezonie brakuje mi ciągników i czasem zdaża się ze trzeba jechać tym co akurat stoi bezwzględu na moc

dawid6b1    0

ja polecam pasową bo każdy no prawie każdy ciągnik da z nią rade ale jak chodzi o łańcuchy to krone lekko chodzą

LowRider    33

Wg mnie Sokółka nie jest złomem, na pewno jest mocniejsza od łańcuchowej Sipmy, oraz lepiej dobija belki z tym, że potrzebuje więcej mocy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: