gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To był konkurs o największe zagęszczenie, czyli każdy zbijał tak jak fabryka pozwoliła. Welger robił bele o 150 kg/m3 cięższe niż najlepsza stałokomorówka. Po co z tym dyskutować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Prasa Orkel w teście, w pierwszym pomiarze uzyskała 3 wynik w gęstości, natomiast w 2 pomiarze spadła na samo dno. Dla mnie ten test w tym momencie jest tak miarodajny jak gumka od majtek, w zależności od naciągu taki wynik. Prasy obsługiwali, podobnie jak na pokazach, ludzie z łapanki, jak się trafił dobry operator to i wynik poleciał do góry. W tamtym roku zauważyłem, że zwiększenie prędkości o niecałe 2km/h skutkowało natychmiastowym pogorszeniem się zagęszczania materiału w beli.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Napisano (edytowany)

to prawie taka sama przesiadka jak u mnie, stad taka ogromna ruznica w jakości bel, jakbyś mial porównanie miedzy swoja pasówką a np lely 245 albo McHale 5500 to byś może miał inne zdanie o walcówkach

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hz86j15    0

Witam.Mam zamiar kupić prase zmiennokomorową UNIA FAMAROL 1,9dz lub METAL FACH 589/2 i niewiem która lepsza i prosiłbym o podpowiedż , a może ktoś z Was posiada którąś z nich, oczywiście chodzi mi o nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

Zna ktoś może dilera pras metal-fach na podlasiu który sprzedaje prasy z 562 do 44 tys. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Witam panowie przeczytałem wszystkie posty tego tematu i nie dało mi to wystarczająco dużo informacji na temat prasy rolującej. Dlatego może pomożecie mi bezpośrednio. A więc chce kupić prasę rolującą przede wszystkim do słomy z 20ha swojego i usługowo tak z 20-30ha. Siano robić będę kostkującą bo mam wiele pomieszczeń gdzie mogę schować kostki ale duże nie wejdą, ale zdarzyć się może że będzie kilka belek sianokichy lub siana. Dlatego chce prasę pasową zmienno-komorową do 160cm bo współpracować będzie z belarusem 820 a on chyba ze 180cm nie podoła. Może propozycje jakieś prasy mi dacie?? Jakaś nh a może jd 550. Czy lepiej dołożyć na taką z siatką czy na sznurki. Proszę o podpowiedź gdyż nie miałem takiej prasy a w okolicy nikt nie ma też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam długo mnie nie było na forum I widzę że sporo się pozmieniało .Kupiłem prasę nową nh br 6090 z docinaczem i po zrobieniu 200 bel stwierdzam że ta prasa to porażka a więc do rzeczy po uruchomieniu na życie i odjechaniu mechanika prasa zaczeła łapac siatkię na walec no ale z tym poradziłem sobie -obszlifowałem cały górny walec i problem znikł.Ale najgorsze jest to że bele to kapcie potrafią spadac z owijarki.Prasuje ciągnikiem 85 km na 7 nożach ,zgniot 60 % TERAZ JUŻ 80% I NIC LEPIEJ ciągnik wcale nie odczówa tej prasy dodam że 6 lat użytkowałem METAL -FACH i sądziłem że NH będzie o niebo lepszy ale się pomyliłem .Czy z tą prasą jest coś nie tak może tylko u mnie .Prasowałem z prędkością 8km teraz zeszłem do 4 i to samo" KAPCIE "boję się tylko żeby się nie zepsuły.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Pocięte bele mają większą tendencje do osiadania niż te nie pocięte. Spróbuj zwiększyć naciąg siatki, ewentualnie możesz grabić mniejsze wałki. Jak dalej będzie źle to serwis i niech kalibrują czujniki zgniotu beli. Moja przy 80 % 1224 zaczyna poważnie odczuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

właśnie wczoraj oglądałem twoje filmiki z prasowania i ładnie ci to idzie prędkośc też spora.Ja zgrabiam samaszem z 350 czyli 3,5m w tą i spowrotem czyli wałek z około 7 m.Dodam że u kolegi ta sama prasa i ten sam problem zgniot 80% 15 NOŻY i NH T5060 czyli 106 km wiele nie odczówa a ty piszesz że 12 ma co robic przy 80% CZYLI jest coś nie tak bo mój agroplus 85 km to ma lżej jak w sokółce nawet na te 80%.A i jeszcze jedno pytanie jaką predkością prasujecie sianokiszonki i czy po nabiciu beli do 70 czy 80% podczas owijania do ilu spada bo mi potrafi i do 40 % spaśc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

U mnie podczas robienia bel na zgniocie 80% przy dobijaniu Case Maxxum 110 juz mocno ją czuje i to bez noży, podczas owijania spada mi do mi o 4-6% nie więcej. Predkość zależy od pokosu od 4km/h przy dużym i szerokim do 8 przy małym, śrdnio 6k/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Jaro ja przeważnie sianokiszonki robię na 60-70% zależy jak wilgotny jest materiał. Suchsze mocniej dobijam. Ja jadę w miarę szybko z początku potem jak jest pełna komora czyli zaczyna się zbijanie na wyświetlaczu 2-4% redukuję o bieg a czasem tylko wzmacniacz momentu (zależy jak gruby jest pokos). Jak grube pokosy prasowanie konczę dosyć wolno (nie mam prędkościomierza w ursusie). przy zgniocie 70%jak po alarmie coś tam jeszcze wejdzie do komory i wskaźnik podniesie się na te 72-76% to przy wyrzucaniu spada max na te 70%.

Edytowano przez katator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

No to wychodzi na to że coś jest nie tak z tą prasą panowie .Ale serwis twierdzi że to wina zbieranej zielonki że za wilgotna jak mogła by wilgotna jak leżała 2 dni i na 3 była zbierana przy tem .28 C ,no ale mają to zobaczyc przy następnym pokosie bo 1 już zakończony.KATATOR ty bel zwozisz JD ale na filmiku widac że bela jest twarda bo się nie robią jaja a ja zwoże zetorem więc pompa napewno słabsza to je poprostu gniecie i muszę uważac żeby mocno nie zaciskac.Tata czapko rzuca co ja kupiłem bo Sokółka to przyniej złoto a i mam jeszcze NH T 5060 do odbioru czerwiec, lipiec to mówi że jak ten ciągnik będzie chodził jak ta prasa to pies to j...ł.Sam się zastanawiam czy niebyło lepiej kupi coś droższego ale z drugiej strony te prasy są chwalone no nic mniejmy nadzieję że będzie dobrze.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Jaro30. Rodzina ma Brke6090, bele solidne to musi cos byc z prasa, może sterownik żle skalibrowany masz? Cisnij serwis jak sie da bo to ich obowiazek aby ja ustawic. W okolicy sa jeszcze chyba z 3 czy 4 takie i wszyscy zadowoleni a bele po nich są dosc dobrze zageszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam krone vario pack i bardzo sobie ją chwale oczywiście siatki ma i dużo to ułatwia sprawe jak prasa to tylko z siatką


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie zapotrzebowanie na moc ma prasa jd 572, i jak zbija belki. Link do prasy: http://otomoto.pl/pr...92-A170735.html

Belki zbija bardzo dobrze :) traktor 70 km już da sobie rade bez problemu. Ale moim zdaniem nie warta tych pieniędzy ,wąskie koła ,tylko sznurek brak odrzutnika to powinno kosztować góra25 tys według mnie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

koledzy prosił bym o pomoc. kupuje nową prase i nie wiem na jaką się zdecydować. mianowicie zastanawiam się czy kupić ubogą ale łańcuchową badź taśmową czy może jednak walcową ale troszkę doposarzoną??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zależy do czego głównie ma być? Ja polecałbym pasową zmiennokomorową ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy wychodzą bardzo dobrze zbite bele chwale bo taką mam niestety bez rotora i noży a do sianokiszonki by się przydało i jedno i drugie

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Po pierwsze to napisz jaką kwotę możesz wydać orac czy chcesz nową czy używaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

prasa ma być nowa mam nadzieje że znaidę jakąś w cenie 50 / 60 tys. pracowała będzie głównie z traktorem 110km jeśli to ma znaczenie Przy czym będzie chodzić?! pewnie przy wszystkim:) słoma troszkę siana i trawa na kiszonkę. Z początku myślałem o walcowej z rotorem ale może lepiej zrezygnować będzie z tego i wziąć pasową bądź łańcuchową??!! stawiał bym też na usługi a zmienno komorowa będzie raczej bardziej zachęcająca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za tą cene to nie poszalejesz, kupisz tylko coś z polskich typu sipma classic, warfama i metal fach, pasówki to nawet tych producentów nie dostaniesz w takich pieniadzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj