gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

HA HA HA :D przechodzisz sam siebie :D twoje pytanie łatwo można odwrócić i jaka będzie odpowiedz? a po co są produkowane rowery? przecież są samochody i motory? co z tego że stal jest twardsza? jak bela robi się twarda otwiera się zamek i klapa odchodzi bo inaczej coś się połamie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

Napewno nie każdy tylko ten co ma w ofercie same stałokomorowe a takich jest coraz mniej[ zgadnij dlaczego?] Jakoś nie słychać głosów poparcia dla twojej teorii a nawet wręcz przeciwnie :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

Panowie przymierzam się do zakupu nowej prasy rolującej 120*120. W grę wchodzi walcowa z Metal-Fachu lub lańcuchowa Warfama. Rocznie do zrobienia byloby ok 600 beli slomy, 20 beli siana i 10 beli sianokiszonki. Przy slomie pracowalbym nią ciągnikiem 55KM, natomiast przy sianie i sianokiszonce ciągnikiem 120 KM. Co byloby lepsze?

 

obie prasy będą dobre jednak ciągnik 55 km to za mało nawet do słomy zaś 120 km będzie nie ekonomicznie do obydwóch pras i do każdej pracy czy to słoma czy kiszonka poleciłbym coś w granicach 80 max 90 km

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale najpierw robi się twarda. Nic się nie otwiera. Gdy bela jest pełna to ciągnik mi się zatrzymuje i włącza się owijanie siatką. Dla mnie to ty możesz i sam kulować te bele i mogą ci wychodzić twardsze ale ja ci mówię jak jest i każdy przedstawiciel ci to potwierdzi.

http://www.agroshow....s_dodat_tab.pdf

 

Zmiennokomorowa osiągnęła największą gęstość ze wszystkich pras. Zaprzeczysz temu? Bardzo lubię, jak ktoś się kłóci z liczbami, można się wtedy pośmiać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

Nie miałem do czynienia za wiele. moc to one mają ale mi jakoś nie leżą główna wada jak dla mnie to hydraulika. Ale piszemy nie na temat bo to ma być o prasach... A Warfama niezła :) ale ja wolę zmiennokomorowe

 

zmienna komora na pewno lepsza zwłaszcza do kiszonki zwija od początku leprze dobicie ale pasy potrafią kosztować te na łańcuchy też jednak do takiej prasy potrzebna moc ja wole stałą komore tańsze części a robote też nieźle robi

 

 

Masakra człowieku , kup sobie lepiej słownik !!!

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

 

obie prasy będą dobre jednak ciągnik 55 km to za mało nawet do słomy zaś 120 km będzie nie ekonomicznie do obydwóch pras i do karzdej pracy czy to słoma czy kiszonka poleciłbym coś w granicach 80 max 90 km

 

A ja polecam 120km do dobrej prasy, prędzej zrobi i więcej paliwa nie spali niż ten 80-90km w prasie z rotorem i nożami.

Zmiennokomorowa była wymyślona z myślą robienia większych bel słomy, bo ona jest lekka i nie musi być mocno zbita. Stałokomorowe są do sianokiszonki, aby bele były lepiej zbite i dlatego są walce- najlepszy zgniot beli na rynku światowym.

 

Coś Ci się chyba pomieszało, pasówki lepiej i równomierniej ubiją belę niż walcowe, u mnie w okolicy więksi rolnicy zmieniają walcówki na pasowe, zgadnij czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

:lol:

U mnie wychodzi inaczej. Nie mówię że jest duża różnica ale w stałokomorowej są lepiej dobite bele.

Może tam siano miało różną wilgotność. Chciałbym abyś przedstawił mi argumenty dlaczego pasowa według ciebie lepiej dobija. Oprócz tego że dobija od samego początku bo to jest jej chyba jedyna zaleta przy robieniu sianokiszonki.

TERAZ ROZUMIEM!!!! Tylko @miecz umie robić bele i nie ma co gadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

Argumenty? Choćby ciężar beli u mnie wychodzi większy o około 20% a Ty jakie argumenty przedstawiłeś? :unsure: wyrażam swoje zdanie nie zgadzasz się to Twoje prawo ale nie wymagaj żebym ja się zgodził ze wszystkim co piszesz. :ph34r: i jak piszsz na PW to nie powtarzaj się na forum bo mnie palce bolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Argumenty? Choćby ciężar beli u mnie wychodzi większy o około 20%

Jaką miałeś walcówkę a jaką masz pasowkę jeżeli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

miecz8 to wytłumacz dlaczego w Kąkolewie na pokazach pierwsze miejsca w testach pras zajęły zmienno komorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dla mnie te pomiary nie sa miarodajne bo jak widze ze 2 takie same prasy czyli case i NH obie bez nozy i róznica w belce 100kg to ewidentnie problem z operatorem lub róznej mocy ciagniki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kwestia ustawienia zgniotu a dokładniej mówiąc na ile procent była jedna i druga ustawiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie, bo co to za test jak w jednej prasie mamy ustawiony zgniot na 100% w innej na 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj