gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

michal16    1

hej koledzy nie mam hodowli ale mam 125 ha i chciałbym prasowac słome i sprzedawac robiłem tak ale musiałem najmowac prase.. jaka prase wybrac ktora szybko zwijała bo o czas mnie najbardziej chodzi.. prasa do 20 tys w porywach do 25..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Żeby szybko owijała bele to musi mieć obwiązywacz siatką, jeśli ma być tylko do słomy to pasowa lub łańcuchowa.

 

Ale jeśli zależy Ci na naprawdę na dużej wydajności to najlepsza by była prasa wielkogabarytowa/wielkobalotowa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

co wy opowiadacie za bzdury przecież sipma jest zrobiona razem z omasem a nie to samo co krone :rolleyes:


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Co myślicie o prasie Claas Rollant 250 RC i mam takie pytanie czy wie ktoś od kiedy montują w tych prasach MPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
Moim zdaniem John Deere to najlepsza prasa.

jasne w gospodarstwie w ktorym pracuje zepsula sie 3 razy w czasie sezonu, zawsze to samo,lozysko i jakis walek zaczynal szaleci zrywalo jakis czujnik....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

i jeszcze pare slow na temat JD582, prasa nie daje sobie rady z sianem-zapycha sie na nozu odcinajacym siatke, a dla jasnosci nadmienie ze prasa pracuje z ciagnikiem 6620 i 6230, oto bilans awari od mojego ostatniego wpisu; zgiety silownik, peknieta sprezyna, przeciety pas, delikatnie zgieta rama, prasa w roku robi okolo 1000 bel i ma 3 lata w zeszlym roku kilkarazy zerwany czujnik, walniete lozysko i ukrecony walek WOM, polska zwijaka nie wk@$#%a tak bardzo jak beznadziejna JD nie wszystko zloto co JD


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Cieszy mnie że większość tutaj uważa Sipme za najlepszą prase... będzie mi ją łatwiej sprzedać :)

 

Jest to dobra prasa do niewielkich ilości słomy i siana, ma małe zapotrzebowanie mocy (54KM), jest stosunkowo tania i części są łatwo dostępne. To tyle zalet... Bo puścić tego szrota w sinokiszonke czy większe ilości słomy i siana to jest katorga. Podbieracz i podajnik jest idiotycznie zaprojektowany, zapycha sie z łatwościa i pół biedy jak da sie go odblokować od przodu bo jak nie to klapa w góre i cały balot w pi...u :) Pręty w łańcuchach zwijających są chyba z plasteliny, potrafią łatwo zmieniać kształt i zachodzi problem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=2629 , wtedy to Sipme pogięło tak fantazyjnie że do prostowania był podajnik sznurka, belka osłony łańcuchów, boczna sciana, drabinka nad podbieraczem i wszystkie pręty zwijające, jak dla mnie fenomen :) Łańcuchy napędowe wyciągaja się i potrafią pekać. Podajnik sznurka uruchamiany ręcznie powoduje bóle prawej ręki po całym dniu pracy. Jednym słowem kiepski projekt a materiały pożal sie Boże... mimo to nie jest to zły sprzęt jak ktoś nie ma wielkich wymagań. Sipma 279/1 czerwona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

moim zdaniem sipma classic sam ją mam i nie narzekam. :D

Edytowano przez robertbara
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość uważa że Sipma jest najlepsza. Ja sam mam zieloną sipme i nie mówię ze jest najlepsza . Czerwone może i są dobre ale bez przesady . Na początku sipma spisywała się dobrze ale w tym roku to mnie wiele razy wkurzyła :angry:

Trzeba było wymienić łożyska i inne rzeczy . Na całe szczęście w marcu będzie miała 5 lat i pewnie się jej pozbędę i myślę nad zakupem prazy zmiennokomorowej na pasy Mascar Mustang 165 lub 165L. Dla mnie obecnie najlepsze to są:Claasy,Krone i Vicon.

 

 

 

Pozdro FarmerF10244c1


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@robertbara a Ty w swojej masz rotor z nożami???jak tak to używasz noży???

 

A do czego jest ten rotor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

pewnie wiele razy było tłumaczone ... rotor to dodatkowy podajnik do komory prasowania, jest odpowiednio wyprofilowany tak, że masa rozkłada się na całej szerokości i powstają równiejsze bele.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
jeśli chcesz mieć pożądnie zbite baliki to claas variant

 

A zbije lepiej niż zmienno-komorowa Krone czy Vicon. Oj cienko to widzę, chyba Kolega nie widział naprawdę zbitych balotów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Wczoraj na YT obejzalem sobie filmiki z prasa Welger RP535 max.srednica balota 2m. Wedlug mnie prasa super ;) A co wy o niej powiecie??


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
pewnie wiele razy było tłumaczone ... rotor to dodatkowy podajnik do komory prasowania, jest odpowiednio wyprofilowany tak, że masa rozkłada się na całej szerokości i powstają równiejsze bele.

Dodatkowo masa może przechodzić przez noże w które zazwyczaj wyposażony jest rotor, długość cięcia reguluje sie ilością noży które można też całkiem wyjąć lub tylko opuścić (hydraulicznie). Prasa z rotorem jest mniej podatna na zapchanie niż z podajnikiem widłowym. Ogólnie same zalety tylko zapotrzebowanie mocy większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@ Mirasek może sie orientujesz jakie jest zapotrzebowanie mocy jeśli chodzi o prasy z rotorem?Mam 914 i troche się obawiam czy da sobie rade. ;) Zaznacze jeszcze że mam zamiar kupić coś z używanych(być może krone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Słyszałem że do prasy z rotorem potrzeba minimum 80KM. Końcówke sezonu zdążyłem jeszcze popracować ciągnikiem 95KM z Viconem RF 130 (fotka zestawu w galerii) i powiem Ci że niebardzo wyobrażam sobie swojego 912 z tą prasą z zapiętymi nożami... bez noży oczywiście, choć lekko by nie miał. Pewnie są "lżejsze" prasy z rotorem od tego Vicona, ale jednak przydaje sie zapas mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

No właśnie i tu jest to... ;) Tylko z drugiej strony mam zamiar w niedalekiej przyszłości zmienić swój traktor na coś mocniejszego i nowszego a nie bardzo mi się uśmiecha kupować sipme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeśli do kupna nowego ciągnika będziesz pracował bez noży na rotorze to myśle że przekulasz to 914, jeśli wałki będą równomiernie pograbione nie powinno być problemu. Zapas mocy przydaje sie gdy podbieracz poda dużo masy w rotor, za słaby ciągnik może mocno zchodzić z obrotów a takie częste przeciążanie silnika zdrowe nie jest.

 

Cały czas mówie o masie na sianokiszonke, siano i słoma powinne dużo lżej iść, choć nie wiem napewno bo tego jeszcze Viconem nie prasowałem. Jak będziesz szukał prasy to obowiązkowo musi być przy niej przekaźnik WOM ze sprzęgłem przeciążeniowym gdyby zapchało rotor, co jak twierdził znajomy jest niemożliwe i co uczyniłem na pierwszym wyjeździe na łąke, żadna tam filozofia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

znajomu w tym roku jechał pierwszy zezon JD 5720 i Claasem 46 RC. mówił, że z rotorem ma co robić, ale jedzie wolniej i nie ma większego problemu. za prase dał 30 tyś i jest bardzo zadowolony.

 

jeden z użytkownikó AF ma Claasa 46RC i U914, pisał że przy dobijaniu potrafi zadusić ciągnik...

 

 

@mirasek a masz jakieś zabieczenia na nożach???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

o to chodzi że widziałem i nie lepiej zbitych bali niż po pasówce claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek a masz jakieś zabieczenia na nożach???

Szczerze... nie wiem ;) Chyba nie, jeśli możesz to podaj przykład takiego zabezpieczenia, bo na przewodzie hydraulicznym od podnoszenia noży jest jakiś zawór, ale po co i dlaczego to nie mam pojęcia... Są też tam jakieś sprężyny...

 

A rotor zapchałem bez noży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj