gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Fendt310    1
Napisano (edytowany)

Co rozumiesz przez pojęcie "lepiej zbita"? Mierzyłes jej zawartość powietrza? Jak bela może się lepiej lub słabiej zakiszac? Jak to zaobserwowałes? Bela jest albo zakiszona albo zepsuta. Skąd wiesz że ciętych wychodzi dużo mniej? Robiłes wogóle jedną i druga prasa? Może przypatrz się najpierw jak to działa. Materiał po cięciu jest przekazywany bezpośrednio do komory, bez żadnego mieszania towaru. Przez co bela jest jakby przecięta przez przekrój w kilku miejscach. W żaden sposób nie wpływa to na zwiększenie gęstości beli.

A to że lepiej się rozdaje to kompletna głupota. Ciętej nie da się wziąć większej ilości na widły, można to nosić łopatą. Natomiast nie ciętego towaru można ciągnąć za sobą dużą ilość, przez co ręczne rozdawanie jest o wiele łatwiejsze.

 

Wniosek jest jeden. Noże? Jak najbardziej, ale tylko do paszowozu.

Edytowano przez Fendt310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Pojęcie "lepiej zbita" znaczy posiadająca większe zagęszczenie materiału. Jak to zbadać? Bardzo prosto wystarczy zważyć belę zrobioną prasą z nożami po czym wyłączyć noże zrobić w ten sposób i zważyć takową belę (różnicę widać od razu).

Czy źle obdawać kiszonkę po prasie z nożami nosząc widłami? Tak jeśli mamy włączone wszystkie noże np. gdy prasa ma 14 noży wyjmujemy połowę noży i spokojnie można widłować. Wniosek? Prasa z nożami sprawdza się nie tylko wtedy gdy ma się paszowóz.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To waszym zdaniem ile bel sanokiszonki trzeba kręcic w roku żeby miało sens branie prasy z nożami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

ja będę robił kilkaset i biorę nowkę mchale z nozami za ponad 100tys zł netto ,ktoś by pomyslał ze co ja robię ale po pierwsze prasa takiego pokroju będzie na pokolenie a po drugie przy zwrocie z MGR rzędu 60% netto wychodzi mnie ta prasa 40tys więc nie miałem się nad czym zastanawiać , dodam ze do tego będzie owijarka samozaladowcza tej samej firmy za 42 tys netto razem 58 tys mnie to bedzie kosztowac wiec tyle co zajechana poniemiecka stara jakaś więc zależy na jakich warunkach kupujemy i jak postrzegamy jej zadanie, mi ma służyć długie długie lata i postanowiłem kupic raz a dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy - może ktoś z was wie jaka moc jest potrzebna do pracy z prasą DEUTZ- FAHR GP 2.50 lub GP 2.30 bez rotora. najlepiej jak by były to dane fabryczne - potrzebne są mi do arimr. ja mogę polecić obie te prasy - ich wadą są jedynie wąskie podbieraki (1.4 m) no i trzeba często ( około 2000 balotów) wymieniać główny łańcuch - koszt około 200 zł za polski a tak po za tym smar i olej przez około 10000 rolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

Witam. Miałem prase JD 540 chodziła z MF 68 KM , wogóle jej nieczuł w słomie pięknie chodziła , łykała wszystko , a bele zbite na kamień , tylko w kiszonce tak sobie chodziła , materiał nawijał się na wałki, sprzedałem ją bo bele były tak zbite że niemogłem ich rozwalić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Czy ktos dysponuje wymiarami prasy JD 545 lub 550 dlugosc x szerokosc x wysokosc i ciezar prasy ? bylbym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szandrzej    0

Witam mam pytanie odnośnie prasy NEW HOLAND 650 a FIATAGRI 5880 na zdjęciu niczym się nie różnią którą kupić a może lepiej JD 545,550 tak do 20tyś

Edytowano przez szandrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotor jest to układ podający i nie da się go wyłączyć w żadnej prasie jeśli chodzi ci o system tnący to można w prasach opuścić nożne lub je wyjąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek86    0

Witam, to moj pierwszy post na forum choc powiem szczerze ze wiele razy czytalem szukalem opinii , a teraz wiec zadaje pytanie ktora prase stałokomorowa wybrac , lely welger czy mchale, wiem ze welger jest droższy ale moich dwoch znajomych pracuje tymi prasami i wiem ze cena warta jest tej prasy, ale wracając do pytania to ktos moze podpowie czy ten mchale jest moze warty zainteresowania, jednak to jest w pewnej fajnej kwocie ta różnica, którą mozna by przeznaczyc na inny cel.pozdrawiam uzytkowinkow agrofoto i czekam na podpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Mchale ma wszystkie łożyska na walcach 50mm, są dodatkowo w najbardiej obciąrzonych miejscach łożyska 2-rzędowe,łancuchy 1i1/4", na rotor 2x1", napęd z przekładni głównej dzielony jest na dwie strony jedna napędza rotor i podbierak, druga walce, opuszczana podłogo w standardzie, rotor o 4ramiennej gwiaździe o śrubowym kształcie, centralne smarowanie łancuchów, i łożysk (5500), w 5400 kalamitki pogrupowane na bokach, galwanizowany podbierak, rotor 15 nozy standard w 5500 możne być 23 noże, koła 500/22,5", ogólnie prasa bardzo dobra, bogato wyposażona w standardzie a cena napewno niższa jak za lely o podobnym wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek86    0

Fajnie opisane, w sobote ruszam do dilerow welgera i mchale u mnie w regionie, przyjrze sie dokładnie welgerowi i mchale no i oczywista sprawa, co dalej czyli jak wyglada sprawa serwisu tych maszyn co jest dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy, postaram sie napisac jak to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Ja ma MTZ 82 i chciałbym kupić do niego prasę New Holland 654. Moje pytanie brzmi: da sobie z nią radę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Witam, to moj pierwszy post na forum choc powiem szczerze ze wiele razy czytalem szukalem opinii , a teraz wiec zadaje pytanie ktora prase stałokomorowa wybrac , lely welger czy mchale, wiem ze welger jest droższy ale moich dwoch znajomych pracuje tymi prasami i wiem ze cena warta jest tej prasy, ale wracając do pytania to ktos moze podpowie czy ten mchale jest moze warty zainteresowania, jednak to jest w pewnej fajnej kwocie ta różnica, którą mozna by przeznaczyc na inny cel.pozdrawiam uzytkowinkow agrofoto i czekam na podpowiedz...

tez stałem przed tym wyborem niedawno i wybrałem mchale. W wyborze pomógł mi znajomy który pracuje w norwegi u rolnika na takich prasach. mówiłże śa bezawaryjne zrobili 170000 belek bez remontu. Robi wrażenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer4    0

mam pytanie ; czy Zetor proxima82km poradzi sobie z prasą MC Hale 540

 

ja będę robił kilkaset i biorę nowkę mchale z nozami za ponad 100tys zł netto ,ktoś by pomyslał ze co ja robię ale po pierwsze prasa takiego pokroju będzie na pokolenie a po drugie przy zwrocie z MGR rzędu 60% netto wychodzi mnie ta prasa 40tys więc nie miałem się nad czym zastanawiać , dodam ze do tego będzie owijarka samozaladowcza tej samej firmy za 42 tys netto razem 58 tys mnie to bedzie kosztowac wiec tyle co zajechana poniemiecka stara jakaś więc zależy na jakich warunkach kupujemy i jak postrzegamy jej zadanie, mi ma służyć długie długie lata i postanowiłem kupic raz a dobrze!

a jaki ciagnik uzywasz do tej prasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

niby 5400 potrzebuje wg katalogu 80kM więc jakoś powinna sobie radzić, wydajności oszałamiającej nie będzie ale powinna chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorgo7170    0

mnie kiedys robil kolega uslugowo sianokiszonki claasem 44 bez rotora i i niestety niebyla tak zbita jak bym, chcial poprostu rdzeń tej beli byl luzny i mozna by wlozyc reke do tej beli, prawie na co drugiej albo co trzeciej byla pleśn, wkurzylem sie i kupilem sobie claasa z rotorem i nożami i powiem wam niebo a ziemia bela jest tak zbita ze do rdzenia beli palca nie mozna wlozyc niemam zadnych zniszczen niz niejest zepsute poprostu są duzo lepsze.Ja tez nie mam paszowozu i bardzo fajnie mi sie ją rozwija poprostu nie trzeba sie szarpac jak z tymi poprzednimi belami i dlatego bede kazdego namawial zeby kupowaliscie prese z rotorem i nozami bo warto zapewne co nie ktorzy nie bedą sie ze mną zgadzac ale taka jest moja opinia i jej nie zmienie :):)

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

mam pytanie ; czy Zetor proxima82km poradzi sobie z prasą MC Hale 540

 

 

a jaki ciagnik uzywasz do tej prasy ?

 

zetor bedzie mial ciezko ,moze na 8 nozach pojdzie,ja bd robil johnym 110km widocznym w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Daniel a co to za prasa(model) że taka tania? Bo jak patrzyłem ceny tych mchale to dużo więcej kosztowały niz Podałeś.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogus007    0

witam potrzebuje opini na temat prasy new hollanda BR750 z rotorem i nożami ma ktos moze taką jak sie sprawuje?? bo planuje taką zakupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mchale 5400c można kupić juz za ok 105k netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek86    0

Witam, no niestety fakt dokonany i wybór padł na lely welger zmiennokomorowa, zaliczkowalem sprzet wiec jestem wlascicielem WELGER RP 445 widziałem ,mchale solidnie wygladaja podoba mi sie bardziej nawet rotor w mchale ale na co postawilem? Usiadłem i przemyslałem sytuacje zwiazana z tymi dwiema markami, po pierwsze welgera znałem juz od dawna wiedziałem co to za marka mchale troche sie bałem , nie mogłem znalezc wsrod znajomych tego sprzetu ktory by miał juz dosc czasu by zobaczyc jak wyglada prasa ze sporym przebiegiem, jeden ze znajomych przerobił 2 sezony, no ale to bylo zdecydowanie za mało dla mnie zeby ostateczna decyzja padła na mchale. welgera widziałem zmiennokomorowa z nabitym licznikiem balotow i sie przekonałem ze ja nawet tyle nie dobije bo mysle ze sezonowo bedzie to maks 3-4 tys balotow to ten welger moje zapotrzebowanie przezyje. Wybrałem zmiennokomorowa ponieważ zawsze tam słomy sie troche robi to tego balota sie upcha 1.6 a jak trzzeba mniejsze to sie zrobi mniejsze. W mchale podoba mi sie rotor ale generalnie powiedzialem sobie ze przeciez on bedzie tylko przecigal materiał to czy ten czy ten tez jakos przeciagnie skoro znajomym w takie same rotory w welgerze sie nie owija tak zeby byly jakies problemy to i mi sie nie owinie. Jeszcze jedna wazna sprawa, welger kosztuje wiecej niz mchale , moim zdaniem niewiele wiecej jezeli wiem ze to sprzet sprawdzony przez niejednego gospodarza, i dlatego postanowilem ze te pare tysiecy dołoże a spac bede spokojnie. I juz nie rozmyslam czy dobrze zrobiłem czy zle, poprostu jestem teraz posiadaczem welgera, a wiem ze ten sprzet swoich posiadaczy nie zawodził.. Bedzie u mnie na podworku to wrzuce fote na forum. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

odebrałeś już lely 445 ja też po poszukiwaniach i rozważaniach postawiłem na lely jaką opcję wybrałeś i za jaka kasę ja zamówiłem w fino w chełmie myślę że to dobra decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj