gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

pavlo1706    14

a która prasą można najszybciej jeździć? bo znajomy Ma McHale Fusion 2, ciąga ją Fendtem 820 Vario, i w sianokiszonce jeździ ok 25 km/h :o ale bele są dobrze dobite, więc czym się to ma? bo niektórzy jeżdżą wolno a ich bele są i tak mniej zbite niż tych co jeżdżą szybciej, bo mi to zależy na tym by nie była awaryjna i żeby można nią było zrobić dużo dobrze zbitych bel na godzinę, prasa będzie współpracowała z DF Agrotron M600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jeśli chodzi o McHale to ona ma podobnie jak JD taki magiczny zawór którym regulujesz gęstość beli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jaką prasę polecilibyście do ciągnika 160km? Myślę nad zmiennokomorową Lelly Welger, Krone Comprima lub Claas. Którą polecacie najbardziej? Prasa ma być typowo na usługi, chcę kupować słomę i siano od ludzi. Słoma będzie zbierana z areału ok 300-380ha i ok 40-60 ha siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

przy tej mocy to każda prasa pójdzie :P:D weź Krone Comprima, bo pasowe do suchej słomy mogą być niebezpieczne i w Krone bela ci nigdy nie stanie w komorze bo to pasowo-listwowa, a w pasówkach różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jest też nowa praca Krone Fortima jest podobna do Comprimy ale nie wiem czym się różnią. Podobno Welgery są też bardzo dobre, a jak myślicie opłaca się brać nową prasę na taki areał jak napisałem czy lepiej kupić jakąś używaną za 40tyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Z racji tego, że planujemy kupno zwijki mam kilka pytań. Prasa ma pracowac z Ursusem c-385.Wybór padł na marke JD a mianowicie na modele 550-590. Która lepsza? 590 elektronika 550 mechanika. To która lepsza? Siatka czy sznurek? Prasa bedzie prasowac ok. 6ha słomy naszej + 20ha kupnej słomy i u wuja ok. 10 ha słomy, + - 5ha sianokiszonki z jednego pokosu. No i może jak ktoś bedzie chciał to usługi, lecz wątpie bo wszyscy maja już prasy. Fundusz jaki mamy przeznaczyć to max. 23tys, ale tak do 20tys chcemy

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Jest też nowa praca Krone Fortima jest podobna do Comprimy ale nie wiem czym się różnią. Podobno Welgery są też bardzo dobre, a jak myślicie opłaca się brać nową prasę na taki areał jak napisałem czy lepiej kupić jakąś używaną za 40tyś ?

 

opłaca się brać nową, a z używaną to nie wiadomo jak trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Jest też nowa praca Krone Fortima jest podobna do Comprimy ale nie wiem czym się różnią. Podobno Welgery są też bardzo dobre, a jak myślicie opłaca się brać nową prasę na taki areał jak napisałem czy lepiej kupić jakąś używaną za 40tyś ?

Comprima ma system zwijania oparty na specjalnych pasach połaczonych listwami. Fortima natomiast ma stary system łańcuchów z listwami(tak jak vario-pack).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

JAKĄ PRASĘ STAŁĄ KOMOROWO CZY ZMIENNO KOMOROWĄ FIRMY Unia Group

DO 1. NEW HOLLAND TD 5050

moc 95 KM :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Wszyscy macie duże ciągniki, a ja mam zetora 5211 i jaka wg Was zwijka, oczywiście używana, by pracowała? Roboty nie będzie wiele, max 300 belek w roku(siano, słoma, sianokiszonka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

W okolicach Przasnysza spaliła się ostatnio nowiutka prasa LELY, ale to chyba nie pierwszy przypadek w tej marce. biggrin.gif

Chociaż ostatnio widzaiłem w Adrolu pod Zambrowem stoi model McHALE F550, też się spalła :)

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja za najlepszą markę pras uważam Lely Welger. Oczywiste powody to stopień zgniotu i ogólne opinie. Myślę, że pasowa jest wydajniejsza, za to stałokomorowa jest trwalsza.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

010436855.JPG

Co sądzicie o tej maszynie? :D

 

W okolicach Przasnysza spaliła się ostatnio nowiutka prasa LELY, ale to chyba nie pierwszy przypadek w tej marce. :D

Maszyna miodzio tylko cena 125 netto :( odstrasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Moim zdaniem nowej serii 900 pras JD Lely Welger może rampę wyładowczą całować :P

http://www.deere.pl/wps/dcom/pl_PL/products/equipment/balers/variable_chamber_balers/900_series/900_series.page?

A widziałeś krone ultima? Fakt prasoowijarka, ale przy tym rowziązaniu seria 900 JD i tak zostaje 14,2s w tyle podczas owijania i wyładunku :)http://www.technikarolnicza.pl/index.php?go=a003&id=4e4d28f3f7e8cca39d9ef993a61e5c15&n=Prasa%20zwijaj%C4%85ca%20non-stop%20-%20Krone%20Ultima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego ten test dla mnie za bardzo nie jest wiarygodny bo robiony przez JD. Co nie zmienia faktu że ta nowa JD jest szybka. Ale ciekawe jak szybko kręci tę kulkę w porównaniu do innych i jak z przepływem masy? Długo pewnie nie będziemy czekali jak lely coś wymyśli. dla mnie Lely właśnie jest mistrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekkk    0

co sądzicie o prasach zwijających łancuchowych new holland br6090 nowych czy jest warta zakupu

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam:) jaką prasę polecicie na 15 ha tzn.siano, kiszonka i słoma... Prasa ma być nowa i raczej polska i możliwie najtańsza. Będzie współpracowała z NH td5030. I ogólnie jaka prasa jest najbardziej uniwersalna do różnych prac: łańcuchowa, walcowa ?

Powinna posiadać owijanie siatką i raczej możliwie prosta. Będzie brana na MGR a fundusz tak ok 50tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Najuniwersalniejsza jest łąncuchowa. Co do ceny to sie teraz nie orintuje. Masz do wyboru w sumie sipme, warfame z polskich łancuchów i pewnie nie beda drogie włoskie mascar

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A oriętuje się ktoś w cenie FERABILI TROTTER 125? i czy w ogóle ta prasa jest godna polecenia? no i oczywiście czy występuje w niej problem zatrzymującego się balotu?

bo wiem że ENTRY kosztuje 55 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj