gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Andrzej24871    12

nie tylko john deere piotrze jest belarka pasowa .jakos nie specjalnie wypada w testach w polsce ale nawet w niemieckich testach dlg.nie wiem dlaczego malo jest belarek claas na testach gestosci bel w polsce bo w niemczech lely i claas to 1 na rankingach pod wzgledem zbijania bel

Mógłbyś podać jakiegoś linka do testów tych pras (claas i lely) bo jak sam napisałeś claasa w testach raczej nie ma .Jestem bardzo ciekawy jak prasy claasa wypadają względem lely.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Zestawienie pomiaru gęstości bel sprasowanych prasami biorącymi udział w zielonym agro show.

 

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/315_Pomiar_bel_ZAS_2011_-_wyniki.pdf

 

Od kilku lat Lely bije konkurencje na głowę pod względem gęstości bel w różnych typach pras. Uważacie że pod względem niezawodności również wyprzedza konkurencje?

Sporo znajomych ma RP 445 i się nie psuje, ale mają ją stosunkowo krótko.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja miałem pasówke niech ją cho...ra weźmie ciężko idzie u mnie MTZ to jak by cały czas pod górke miał i strach żeby się nie zapliła raz mi się zapaliła od łożyska dobrze że szybko ugasiłem i nic takiego się nie stało szybko to sprzedałem teraz mam lańcuchową i róznicy w ilości słomy nie widzę a nawet wydaje mi się że jest więcej po łańcuchowej niż po tej pasówce obsługa łańcuchowej banalnie prosta a MTZ chodzi sobie jak pusto paliwa bez porównania mniej idzie bo dobija tylko na końcu nawet MF 255 jak potrzeba daje radę a w pasówce szkoda nawet zapinać to MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Napisz jaką markę pasówki miałeś, same ogólniki w twoim poście, podaj więcej szczegółów. Łożyska są w każdej prasie, więc podobne jest ryzyko pożaru. Co do ilości to napisz czy masz więcej szt. czy więcej słomy w belce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlos    0

Witam, a ja mam pytanie bo ostatnio wyczytałem cos w necie na temat firmy Mc Hale i wszędzie piszą że to dobre maszyny i znane na całym świecie ale wcześniej jakoś nic nie słyszałem o tej firmie. Czy słyszeliście coś o tym może?? Jeśli tak to jakie macie opinie, może jest tu jakiś użytkownik tych maszyn? Planuje na wiosne zakup nowej prasy walcowej i szukałem czegoś zachodniego i trafiłem własnie na tą firmę.. niby maszyny na zdjęciach wyglądają solidnie, ale wole sie wypytać bo może jest tu ktoś kto tego używa.. czekam na jakieś odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam panowie. A więc mam pewien dylemat. Chcę zakupić w zimowym sezonie prasę rolującą. NA wydanie mam około 70 tysięcy netto. Po przeglądzie ofert zainteresowały mnie dwa modele:

Krone vario pack 1500/1800 oraz claas variant 365. Prasa ma pracować ze 100 konnym ciągnikiem, tylko i wyłącznie w słomie. Która według was byłaby lepszym wyborem? proszę o rozsądne odpowiedzi, uzasadnione argumentami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jeżeli do ciągnika 100 km to krone bo z variantem może mieć problem .Miałem okazie podczas tych żniw prasować tą prasą ale to był ciągnik 140 km w bezstopniowej skrzyni , piękna robota.Ogólnie Claas potrzebują dużego zapotrzebowania mocy i dlatego zrezygnowałem z tej prasy.Też chcę kupić prasę i będzie to albo właśnie KRONE TYLKO że RUND PAC albo New Holland lub Case (to samo).Cena za krone to 114 tyś brutto a za NH lub CASE 88-90 TYŚ BRUTTO.Oczywiście prasy z docinaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ale słomę też zakąłdasz że prasować z docinaczem? Może bez by wystarczyło to 100 km? bo tak rozglądam się i stwierdzam że jak na dzień dzisiejszy ciężko znaleźć coś zadbanego z krone, bo na nową to troche brak funduszu.

Ciągnik musiałby przepracować jeden sezon(około 2000 bel) , a za dwa lata będzie zmiana;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Witam planuje zakup nowej prasy rolującej stałokomorowej (120x120). Chciałbym się zmieścic w 100tyś. Prasa miała by robic ok 500 bel słomy, 400-600 sieanokiszonki, 200 siana

Co polecacie? Zastanawiałem się nad Claas i Kuhn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

mam pytanie a prasy pasowe co lepsze welger czy claas, welger cena 130 netto, claas 110, i czy warto do welgera dołozyc, pododbno welger lzej chodzi niz claas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

pasówke miałem JD 550 na wąskim podbieraczu i jak słysze słowo prasa pasowa to włos na ręcach mi się jerzy... ale rozmiawiałem z wieloma kolegami którzy mają pasówki i zdania mają różne jedni chwalą drudzy nie... ja kupiłem JD bo z pasówek niby najlepsza... dobre pasy solidne wykonanie dobra firma...i tu się zgodzę ale zilonka mi się owijała wkoło wałka co kręci balik a główny powód sprzedaży to to że ciężko miał ciągnik i u nas te prasy to się tak palą że szok może to przez złą obsłóge nie wiem ale w tym roku się 4 zapaliły 2 całkiem spłoneły a 2 tylko trochę się opaliły. JA teraz mam MORRE 1200 i idzie dużo lżej prościejsza konstrukcja mniej tych mechanizmów. A co do słomy to wydaje mi się że po tej łańcuchowej jest więcej słomy w beli może to się wydać śmieszne ale ja tak zauważyłem a mam porównanie z poprzednim sprzętem i jeszcze w sianie po pasówce pleśniało w środku (suszyłem dzień dłużej jak sąsiady) zmniejszałem niby zgniot ale i tak to siano nie było takie jak powinło być a tu jak mniej zbije to środek luźniejszy a wieszch zbity i tak samo ze słomą po pasówce tą końcówke rozszarpać nie mogłem jak gdzieś wilgotne się trafiło a po tej łańcuchowej jest od początku do końca taka sama ładnie się bierze minusem łańcuchowej jest trochę to że wolniej idzie może nie tyle w szybkości zbierania co w owijaniu sznurkiem pasówka to moment i już a w tej MORRE trzeba trochę postać ale za to mniej sznurka idzie i się wyrównuje. Może te nowsze prasy są lepse możę ja to źle eksploatowałem nie wiem.... mi lepiej odpowiada łańcuchowa. (rocznie zwijam ok 1200 balotów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Człowieku bredzisz jak potłuczony. Wuja robił test z sianem. Rozwinąl belke siana o wysokości 160cm po prasie krone. To siano z tego snopka sprasował swoją JD pasową to mu nawet nie wyszedł snopek 120cm więc o czym my mówimy, z tego co słyszałem to pasówki stawiają mniejszy opór i ciągnik ma lżej. A co do palenia sie pras pasowych to jest taka jedna rzecz do łożyska co się nazywa smar. Smar, smar jeszcze raz smar. Ja nie mówię, że wy nie smarujecie, ale tam naprawdę dużo obrotów robią te łożyska i tam trzeba dzień w dzień smarować jak sie dużo robi. Kuzyn ma JD 590 i prasuje rocznie około 1500 snopków może nawet więcej i przez 6 lat nawet nie miał jednego pożaru. Zauważ, że teraz juz prawie wszystkie cenione firmy robią głównie pasowki, bo na zachodzie nie chcą juz znać tych niekształtnych snopków po prasach łańcuchowych.

@jankris ale żeś sie wymądrzył. Co ma zgniecenie słomy do jej chłonności. Może żeś sprasował wilgotną i ci spleśniała dlatego tak było. Normalnie ludzie to mnie nieraz tekstami zabijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Kolego rozwiń bele po prasie jd i zwiń ją tą samą prasą jd i na 100% wyjdzie Ci mniejsza bela. Taki test z sianem jak opisałeś można zinterpretować na dwa sposoby. Albo prasa jd tak super mocno zbija, albo ma kiepski podbierak. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ty masz kiepski podbierak. Zresztą można zważyć bele jak masz wątpliwości człowieczku. Ludzie powtarzają często to co im dealer używanych maszyn powie, a on powie wszystko byle sprzedać. Wyjaśnij mi dlaczego claas produkuje pasówki skoro walcowe były takie bezawaryjne i niedobite. Z biegiem lat priorytety się zmieniają i tyle. Teraz każdy chce mieć ładny zbity snopek, bo w tym jest oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Kolego, ale ja nie wnikam który system formowania beli w prasach jest lepszy. Rozwiń bele po tej swojej JD sprasuj ją jeszcze raz i też Ci wyjdzie mniejsza. Przy ponownym prasowaniu większy wpływ na rozmiar beli będzie miała strata materiału na podzespołach prasy niż typ prasy. Tak po za tym to akurat pasówki jd jakoś blado wypadają w testach gęstości beli. Bardzo dużo im brakuje do pasowych Lely Welger co więcej bardzo dużo im brakuje do walcowych Lely Welger. Więc nie można generalizować, że każda pasówka super zbija i na odwrót, że każda bez pasów kiepsko zbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Tu kolega katator ma 100% racji , że LELY WELGER jest nie do porównania z JD to zupełnie dwie inne maszyny ja na pewno bym wybrał LELY . A co do powtórnych prasowań to oczywiście , że powtórna belka będzie mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Oczywiście, że może być mniejsza, ale nie do tego stopnia, że z belki 160cm zrobi się 100cm. Ja nie mam JD i wogóle nie mam prasy, a to co pisze to z własnych obserwacji. Nie znam pras lely, bo takie tylko na filmie widziałem na YT, a tam nie moge dotknąć, ani obejrzeć dokładnie tego snopka. U nas nikt narazie nie ma prasy lely więc się nie wypowiadam o nich. Piszę akurat o JD590, bo taką sobie słomę prasuje od lat i nie chcę innej na polu. Może są lepsze prasy, ale ja wiem to co widzę jak sie przekonam do innej to się o niej wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Chcę kupić nową prasę. Zastanawiam się nad kilkoma producentami ale nie wiem którą wybrać.

W grę wchodzą zmiennokomorowe:

Claas Variant 365RC lub 360RC, Lely Welger RP445, Krone Vario Pack 1500 MC lub Comprima V150XC, Pottinger Varioprofi

lub

stałokomorowe: Krone Comprima F125XC, Pottinger ROLLPROFI

 

Doradźcie która najlepsza. Robię rocznie ok 600 bel sianokiszonki i 400 słomy. To będzie moja pierwsza prasa. Decyduje się na zakup własnej bo za belkę sianokiszonki płaci się w moich okolicach 15-25 zł, a za słomę 15-20 zł. Więc średnio płacę za usługi ok 20 tys zł rocznie. Nie chcę kupować Polskich pras, gdyż w okolicy widzę jak się sypią. I czy to prawda, że w zmiennokomorowych jest więcej materiału niż w stałokomorowej, licząc przy tej samej średnicy?

Edytowano przez pavlo1706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

na tyle belek to szkoada kasy na zminnokomorówke. Kup sobie krone 1250 rundpack lub odpowiednik case/ NH łancuchowa i bedziesz zadowolony


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

ale zawsze mogą jakieś usługi wpaść, ogólnie bele są robione dla ok 110 sztuk bydła (60 krów dojnych, a reszta jałówki i opasy), chociaż z tymi

600 belkami sianokiszonki to za mało podałem - bo tyle to w tym roku zrobione, a w poprzednich latach było więcej, a do tego jeszcze dojdą bele z siana, bo teraz robię kostki bo mam swoją prasę kostkującą, ale w belach jest wygodniej, więc Z-224/1 przejdzie na emeryturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

powiem ci tyle prasa case rb 344r robie srednio 40-50 belek na godzine. policz sobie ile ci zajmnie zrobienie powiedzmy 1000belek :) dodam ze belki sa mocno zbite porównujac do sipmy i troszke wieksze 125x120 ale to troszke robi duza różnice w wadze. moja ma zrobione 2 tys bez jest po 2 sezonach i naprawde moge ta prase polecic idebtyczna jak nh i konstrukcja taka sama jak krone 1250 MC


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scanman    0

Jeśli myślisz też o usługach to najlepiej zmiennokomorowa. W mojej okolicy bardzo popularne są Krone jako uniwersalne i o stosunkowo małym zapotrzebowaniu na moc. Jako ciekawostkę dodam że moją Warfamą robię ósmy sezon, średnio dwa tysiące bel rocznie - głównie usługi. Wymienione tylko główne łańcuchy w komorze i napędowe poza tym kilka łożysk. Polskie prasy mają jedną podstawową wadę - nie są idiotoodporne.

Biały ile waży bela słomy po twojej prasie? W tym roku ważyłem moje - 176kg pszenżytnia sucha oczywiście do brykieciarni.

Edytowano przez scanman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nigdy sam nie wazyłem ale ten co kupował mowił ze ponad 200kg srednio zytnie i pszenzytnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam takie pytanie. od ilu bel siano kiszonki opłaca się prać prasę z nożami, czy jest w ogóle jakaś granica? pytam bo po przeanalizowaniu ofert wychodzi mi na to że za polską z nożami i rotorem trzeba zapłacić około tyle samo co za zachodnia bez tego bajeru. rocznie u siebie będe robić około 200 bel słomy 120x120 tyle samo siana i kiszonki okolo 100.

Wiem powiecie że taka ilośc się nie opłaca żeby kupować własną prase ale u siebie nie mogę liczyc na usługi dobrej jakości bo nie da rady ukręcić dobrej beli kiszonki c-360 i sipmą stara która będzie jechac do mnie jeszce dwa dni bo blirzej ma robote. dlatego potrzebuję własny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj