gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

lukasz20    705

Z tego co wyczytałem z ogłoszenia to prasa ma rotor, ale nie ma noży. Więc i w sianokiszonce nie powinno być problemów ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Claas pasowy chyba każdy ma rotor, tylko jeden ma normalny rotor z nożami a drugi ma tylko taką jakby rurę z kolcami która pomaga w nagarnianiu zwiększając przepustowość maszyny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dale007    0

a co myślicie o NH br 740/750. ma ktoś taką prasę, jeżeli macie eakieś informacje o cenie, awaryjności itp, piszcie. Myślicie, że dałoby się zamknąć z ceną w 50 tyś. sprowadzając taką z zachodu ( rocznik min 2006 i w górę)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelCGD    0

90 koni podczas pracy w trawie może nie wystarczyć

ale przy zbieraniu słomy spokojnie możesz poganiać

Edytowano przez PawelCGD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czy lepiej jest kupic kilkuletnią Sipmę Z590/1 czy o ok 10lat starszą zachodnią prasę?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Zdecydowanie zachodnią. Sprzęt na pewno dłużej pochodzi niż polska, a jak jeszcze polska używka to juz w ogóle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Jak ma mniej pasów to są szersze i jest mniej przerw między nimi a to się przekłada na mniejsze straty materiału ale z drugiej strony szerokie pasy są bardziej podatne na deformacje i jednej strony trochę się bardziej rozciągnie i po pasie nie ma tego jak jest dużo pasów i bądź tu mądry co jest lepsze

 

tu se można porównać prasy gęstość sprasowania

 

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/217_Wykres_I_22_05.pdf

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/215_Pomiar_gestosci_bel.pdf

Prasy w tym teście nie dość że pracują z różnymi ciągnikami to mają inne wyposażenie np. niektóre mają noże inne nie, więc test moim zdaniem nieobiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

pasówka na siano sie nie nadaje a tym bardziej na kiszonkę moim zdaniem. A co wy na to sie wypowiecie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a niby dlaczego się nie nadaje? my mamy co prawda dużo u nas jeszcze nie zrobiła, ale bele sianokiszonki to są świetne, a moga być jeszcze lepsze jak sie zapnie wiekszy ciągnik i noże się wysunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

pasówka na siano sie nie nadaje a tym bardziej na kiszonkę moim zdaniem. A co wy na to sie wypowiecie????

 

Skąd masz taką wiedzę? Masz pasówkę czy tylko ktoś ci naopowiadał "że coś gdzieś słyszał"? Bele są bardzo dobrze zbite przy sianokiszonce, siano też jest w porządku. Chyba że ktoś zbiera niedosuszone siano to niech się nie dziwi, że może pleśnieć(ale to po każdej prasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Chyba że mięki rdzeń jest w prasie to ustawiamy i nie pleśnieje nic :)

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

pasówka na siano sie nie nadaje a tym bardziej na kiszonkę moim zdaniem. A co wy na to sie wypowiecie????

Ja prasuje pasową JD 590 i do sianokiszonki jest idealna, mocno zbija od samego początku, do siana tez jest dobra bo nie kruszy i nie gubi siana jak we walcowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panton    0

mam takie małe pytanie która prasa lepsza sipma farma II z-569 czy unia df 1.8v...?

Ciężko wybrać:) niby Unia tansza i szerszy podbieracz ma w standardzie ale tych ich pras to ja nigdzie nie widzialem. Sipma robi prasy od lat i troche ich jest na rynku, wiadomo ze działają:) Sam sie właśnie zastanawiam nad kupnem prasy, słyszałem w sipmie robią jakieś dni otwarte i mozna maszyny kupić w promocyjnej cenie, słyszał ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i dzialja ale na 15sto chektarowych gospodarstwach ja preferuje tylko cos zachodniego i tylko pasówke denerwóją mnie na przykład opinie ludzi na temat pras pasowych którzy nigdy taka maszyna nie pracowali ani nie widdzieli tylko usłyszlei od kolegi kolegi szwagra ....(to samo jest jesli chodzi o kosiarki dyskowe) stereotypy... baloty sa nie porówwnywalne do stałokomorowych

Edytowano przez sisuTL100JD5720
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panton    0

Zgadzam się z Tobą w 100% ale i cena jest dużo wyższa:)

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Spieracie się pasowa czy stało komorowa wszystko zależy na co kogo stać i co potrzebuje naważniejsze to wiedzieć które firmy robią najlebsze praszy Moim zdaniem nr.1 na świecie to dwie firmy Leyl (kiedyś Welger) i McHale. to są prasy nie do zajechania. Dalej to Clasy, Krone, i cała reszta zachodnich, niestety nasi krajowi producenci jeszcze nie dorównują najlebszym. Jednak że jeśli kupi się Polską prasę za 50tyś na 50ha to ona będzie śmigała jak złoto i niema sensu ładować 100-150tyś za za***iste zachodnie maszyny bo to się nie kalkuluje.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj