gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1111    27

Pod względem awaryjności i zbijania lepiej wypada Claas Rolland czy pasówka JD?

Chodzi mi o modele z lat 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

po zrobieniu kilku bel pasówka śmiem twierdzić że pasowa lepiej zbija bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wąski podbierak, bez rotora chyba, bez siatki, czyli sporo braków jak na tak młoda prasę i w dodatku za takie pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

@qazi I dobrze ze smiesz twierdzic, iz pasowka na pewno lepiej zbije bele ;) Samo to ze pasowka zbija od samego poczatku(rdzen) balot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sądzicie opłaca się kupić nową prasę zmiennokomorową skoro i tak będę robił bele tylko 120x120 ?

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dlaczego tylko 120x120? Skoro masz wachlarz możliwości to słome można jechać na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak masz ładowarkę to po co latać z takimi małymi wiązkami? ja to bym kiszonke nawet robił 150cm i robie ale na Twoim miejscu to nie ma znaczenia czy nieporęczne bo i tak ładowarką wszystko robisz. Bierz zmiennokomorową jak masz możliwość a z czasem sam się przerzucisz na większe gabaryty B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Bierz zmiennokomorowa.A jak np. bedziesz robil uslugi komus, i sobie zazyczy bele 150?Bedziesz mial duze pole do popisu i moze nawet wiecej chetnych klientow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasa to może za 2 lata a zapytałem tak z ciekawości. Usługi u mnie odpadają każdy ma swoją prasę. Tylko, że nie mam przekonania do zmiennokomorowych a w szczególność pasowych. Podobno są bardziej awaryjne i można ją zapalić w słomie :o A szkoda spalić sprzęt za 130 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja to kiedyś widziałem spaloną walcówkę więc na to chyba reguły nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Prędzej walcowa się zapali bo częstym problemem jest stawanie balotów. Zaraz odezwą się posiadacze gdzie taki problem nie występuje lecz trzeba to wziąść pod uwagę że jest takie niebezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Kolega ma Kvernelanda zmiennokomorową pasową 2 lata i zrobił nio ok 4000 bel słomy i bardzo jo chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

@farmersNHtd95d To moze Krone Comprima by Cie zainteresowala.Jest to prasa zmiennokomorowa i nie posiada pasow ;) Ja namawiam znajomego zeby sprzedal 2 Pronarki Z500 i dolozyl troche kasy na ta prase :P Bardzo mi sie podoba ta prasa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Może i fajna ta Krone Comprima ale w ostatnich testach gęstości bel wyszła poniżej przeciętnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Są takie specjalne spinki

jak masz wkrętarkę na baterię to nawet na polu naprawisz

są też wciskane tylko trzeba mieć specjalną nasadkę na imadło nie mylić z spinkami do starej polskiej pasówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Sa specjalne spinki do laczenia pasow, ale moim zdaniem nie sa zbytnio wytrzymale.Albo mozna zwulkanizowac, tylko ze to juz jest porazka.

Troche sie spoznilem :P

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego np. prasa McHale ma 3 pasy, Claas 4 a Vicon 5 ? Ma to jakiś wpływ na pracę maszyny ?

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak ma mniej pasów to są szersze i jest mniej przerw między nimi a to się przekłada na mniejsze straty materiału ale z drugiej strony szerokie pasy są bardziej podatne na deformacje i jednej strony trochę się bardziej rozciągnie i po pasie nie ma tego jak jest dużo pasów i bądź tu mądry co jest lepsze

 

tu se można porównać prasy gęstość sprasowania

 

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/217_Wykres_I_22_05.pdf

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/215_Pomiar_gestosci_bel.pdf

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki do porównania.

 

PS. Widzę,ze welger miażdży konkurencje :o

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Sam się zdziwiłem że tak konkurencje zastawił w lesie

Właśnie kolega ma kupować prasoowijarkę i mu pokazałem te dane to zaraz poleciał do lely pytać się co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tamten test był wykonywany różnymi ciągnikami i inni operatorzy nimi sterowali, co ma duży wpływ. Z prasoowijarką Orkel współpracował TYM 1003, ten ciągnik pewnie nawet nie spełnia wymaganej mocy na WOM.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj