gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

mirasek    13

Qazi, jakby Cię interesowała ta RV157 to za dobrego browara mogę skoczyć na wstępne rozpoznanie. Nie wiem jak pasówki bo z Vicon/DF w mojej okolicy są tylko walcówki ale opinie mają pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

skoro chcesz robić sianokiszonkę to nie lepiej wziąć walcowa? pasówki są dobre ale do słomy, za to nic tak nie dobije beli jak walcowa

 

wiem że walcówki są dobre do sinokiszonki ale do dobrej walcówki niestety nie mam odpowiedniego konia, chyba że do claasa 46 RC albo welger rp200, widziałem też na allegro JD bodajże 575 w granicach tych 25k

 

 

@mirasek co do tej RV 157 to zobaczymy jak będą dokładnie wyglądały finanse i czy będzie można sobie pozwolić na wydatek tych 30 tys ale jak tak to na pewno dam Ci znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dlaczego myslicie ze walcowki sa lepsze do pasowek?

 

u mnie wszyscy co mieli walcowe przesiedli sie na pasowe i nie ma zadnych problemow. Zobaczcie wage tej samej beli zrobiona pasowa a walcowa. Mialem metal-fach (fakt ze to nie porownanie) i bela wazyla 400kg (120cm) a teraz viconem nawet 600kg o tej samej srednicy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja ma prase Deutz Fahr Gp 2.30 a to to samo co vicon i bele są dobrze zbite więc polecam te prasy a że wszyscy chwalą pasówki bo tak dobrze zbijają od samego początku ale mi akurat to nie jest potrzebne bo wiem że walcówka więcej wytrzyma niż pasówka ale każdy sam decyduje o wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mam pytanie do użytkowników pras pasowych, czy da się nimi prasować świeżo skoszoną trawę, albo nawet mokrą trawę ze śniegiem? albo jak jest trawa na mokrych torfowych łąkach i jest w niej trochę ziemi to czy nie okleja się błoto na pasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

a co powiecie o prasie Welger supertino 1200 :) ??


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Co do simpy sam miałem czerwoną z 98 roku obecnie posiadam Claasa Varianta 280 z 2006 roku wiec dzień do nocy zaczynając od zbijania wydajności i awaryjności o warunkach pracy nie wspomnę claasa posiadam 3 lata bez awarii simpa w życiu by tego nie wytrwała a co do zielonych to już wogóle nie ma co komentować. A która lepsza presa każdy żyd swoje gó..... chwali powiem tak nie narzekam i bym się nie zamienił. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

@piotras ile rocznie bel zwijasz??

ja mam sipme farma II zwijam srednio 2500 bel/rok i uwazam ze jest to za slaby sprzet na tako ilosc, chociaz akurat moja maszyna nie jest awaryjna, problem jest w tym ze praca to maszyno zajmuje za duzo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Sipma Power Cut :) Moim zdaniem jest najlepsza posiada wiele ciekawych funkcji bardzo przydatna na większe gospodarstwa a w zasadzie dla hodowców bydła ponieważ posiada ona cięcie trawy a to bardzo pomaga w sianokiszące (lepiej się zakisza) no i owijanie siatką w standardzie też bardzo pomocne przy robieniu sianokiszonki.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

a co powiecie o JD 550 ?? jak z częściami jak sobie radzi i ile kosztuje śr. ?? i do jakiego ciągnika :) a no i czy ona posiada rotr?? :) tak czy inaczej nie bede kupował teraz tylko wiosna po dopłacie :) ale wole już szukać dobrej firmy :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZirkaS a wiesz, że dużo zachodnich producentów miała to w latach 90'? Fakt Sipma tez robiła na export, chrzestny taką kupił no i wiele nie zrobił awaria za awarią, rok niby jeszcze dobry bo "czerwony"(1997). Te czerwone to jeszcze w miarę były, a te zielone... jakość o wiele słabsza. Dla mnie najlepsza prasa to Welger RP 535 w full wyposażeniu. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Ja posiadam czerwoną Sipmę Farmę z z lat 97-99 (nie pamiętam dokładnie) to przez te 11-13 lat z awarii to tylko urwany łańcuch ten z przodu po prawej stronie i jak to w każdej odstająca klapa przy dobijaniu belki. :)

A co powiecie na temat nowych Krone? Ile kosztują i jak z ich jakością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Tylko Krone jest 2 razy droższa niż Sipma :)

Na pewno nowa Krona lepsza jest niż Sipma, ale nie wiele osób stać na nową Krone, a jak bym miał kupić używaną Kronkę to wolał bym kupić Sipme Power Cut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu na forum nadal są tacy, którzy uważają, że nowe to nowe? Za 30tys można już kupić sobie super prasę, a za cenę nowej Sipmy jest coś powyżej 2002, w tym i Krone 1250 z nożami, siatką, cent. smarowaniem i szerokimi kapciami, i nie porównujcie tu tych pras bo to przepaść. Nowa Sipma sprawi Ci o wiele więcej kłopotów, jeśli już chcesz coś tańszego to NH.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

"Czemu na forum nadal są tacy, którzy uważają, że nowe to nowe?" Bo często do nowej maszyny przez wiele lat nie zaglądasz, tylko smarujesz i w pole a w używce nigdy nie masz pewności że coś ci nie siądzie ale ja już się przekonałem co lepsze, czy nowe ale słaba marka czy stare markowe, 13-letni polonez to już rzadkość na polskich drogach a taki zwykły golf 89r. który jest już pełnoletni czasem w ogóle nie jest pordzewiały. Ja się teraz z tatem śmieję że jak sprzedawaliśmy 12-letniego Poloneza to już rdzę gołym okiem było widać a 12 letnie Audi a4 nawet żadnego odprysku nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

 

150 konny ciągnik ma ciężko w tej prasie? Dla mnie taka prasa to ciągnik 100 koni to maks. Ja swoją zrobię ponad 50 bel słomy i ciągnik 100 koni mało ją czuje, do tego spalanie nie przekracza 10 litrów/h.

Jedno jest pewne, jak ktoś kupi porządną pasówkę to j nie wróci do walcówki czy łańcuchówki, mam w terenie mnóstwo przykładów.

Zalety: małe zapotrzebowanie na moc, cicha praca, średnica balotu do wyboru, balot zbity od samego początku, brak efektu stawania suchej beli w komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Przecież mało kto sprzedaje prasę jeśli jest dobra, przeważnie są jakieś usterki i nie dociągnięcia ze strony producenta i taką prasą porobią parę lat a później stoi u handlarza a oni biorą nową. :)

 

Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

 

A jaki miałeś łańcuch główny???

oryginalny czyli 16 BX??? zależy jeszcze a jak sipma i jak się nią pracuje chodzi mi o zamykanie i podnoszenie klapy. Ja miałem 16B to się rwał ale jak kupiłem 16 BXX to już się nie rwie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Robert a jaką porządną pasówkę można kupić do 25k, co możesz powiedzieć o takiej Vicon rv187

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A jaki miałeś łańcuch główny???

oryginalny czyli 16 BX??? zależy jeszcze a jak sipma i jak się nią pracuje chodzi mi o zamykanie i podnoszenie klapy. Ja miałem 16B to się rwał ale jak kupiłem 16 BXX to już się nie rwie. :)

Zapewne ten słabszy a prasa 276/1 96r, w pasowych masz cały czas obciążenie to chyba gorzej wpływa na ciągnik. A w stałokomorowych na luzie lecisz kawał pola i w ost chwilach jest cięzko czyli łatwiej zniesie stałokomorowe. Plusem pasuwek jest właśnie cała bela zbita i większa prędkość prasowania no i są ciche :) może kiedyś się skuszę na JD590 :) ale narazie Krone daje rady i zero awarii, nawet łożysko nie wymienione a cały okres: od pierwszych balotów sianokiszonki do ost balota słomy stoi pod chmurką i na deszczu. ( wszystkie jej części to jeszcze oryginał ) Znajomy kupił JD 590 (używka)za 25tys więc także cena przemawia za JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam. Mam prasę Krone KR 125 owijanie na dwa sznurki i siatka. Gorąco polecam wszystkim którzy potrzebują prasy do 20 tys. Jest to prasa czerwono zielona - przejściówka bo model taki jak te zielono zielone tyle że kolor inny. Rolki zbite dobrze, MF 255 ma co robić w kiszonce ale słoma, siano idzie bezproblemowo. Jedyny minus to podbierak 140cm.

 

Piszecie tutaj na temat pras pasowych - owszem do słomy/kiszonki są bardzo dobre bo nie ma w rolce niezbitego "komina" jednak do siana lepsza łańcuchowa. Czasami siano ma ciut większy % wilgotności i zbita rolka psuje się. Np w tym roku ręcznie suszyłem 2ha siana - traktor na polu był 3 razy - koszenie, roztrząsanie (potem tak polało że jedyne co zostało to grabie i widły), rolowanie- rolki robiłem mniej więcej takie 5 rolek = 3 rolki dobrze dobite i siano się nie zmarnowało. Pasową mógłbym zrobić mniejsze ale ubite tak samo jak te normalne.

Walcowej osobiście nie polecam - sąsiad miał i sprzedał. Słoma się blokowała, nie chciało jej podawać, prasował albo z rana albo wieczorem żeby troche wilgotniejsza była i jakoś szło. Słyszałem o naspawywaniu drutów na walce żeby się nie dławiło. Kiszonke zwinie dobrze bo mokry materiał.

 

Chciałbym w przyszłości kupić prasę Krone KR 130 S http://allegro.pl/krone-kr130-s-i1192268065.html - o taka. Może orientuje się ktoś jakie ma zapotrzebowanie na moc?

 

Jeszcze jedno pytanko, czy jest możliwość "wyłączenia" rotora i pracy bez niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Moim zdaniem w pasowej nie ma takiego obciążenia silnika żeby źle wpływało na ciągnik(chyba że to zajeżdzona c 360), prasa pobiera podobną moc ok. 40-50kw (chyba że ktoś mi pokaże taki film że porównywalny mocą ciągnik ma lżej w stałej komorze niż w zmiennej), za to w stałej komorze(np.w Rollancie) trzeba mieć mocny traktor żeby nie puszczał dymku i schodził z obrotów przy porządnym zbiciu.Myśląc inaczej wolisz jechać rowerem cały czas po równej drodze czy najpierw z górki lub po równej a potem pod dużą górkę(dobijanie beli) ??

Odnośnie dosuszenia siana - jest taka funkcja jak "miękki rdzeń" która w takiej sytuacji przydaje się(lepiej niech doświadczeni użytkownicy więcej powiedzą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Bo pewien mechanik powiedział mi że należy zamykać i podnosić klapę na wolnych obrotach, bo jak to robi się szybko i na gazie to sprzęgło szarpie łańcuch i go rwie :)

Ale u mnie jeszcze nie tylko była tego przyczyna bo i jeszcze łożysko się rozleciało z jednej strony w klapie tu gdzie zębatka prowadzi ten łańcuch który kręci kulkę. :)

A teraz jest git. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

@piotras ile rocznie bel zwijasz??

ja mam sipme farma II zwijam srednio 2500 bel/rok i uwazam ze jest to za slaby sprzet na tako ilosc, chociaz akurat moja maszyna nie jest awaryjna, problem jest w tym ze praca to maszyno zajmuje za duzo czasu

wszystko zależy od roku średnio około 5000 zależy ile usług wpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj