gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

bartek88    2

Jaka tam jest prowadnica do sznurka? Jeśli jest metalowa to sprawdż czy sie nie zrobiły tam ostre krawędzie, wytarte przez stosowanie różnych grubości sznurka. Miałem tak u swojej że robiłem sznurkiem 700-ką, a jak zmieniłem na 500-kę to co chwile się zrywało. Zobacz czy na obwiązanym balocie nie masz postrzępionego sznurka, jeśli tak to pilnik do ostrzenia łańcucha piły spalinowej załatwi sprawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Poluzuj osłone prowadnicy sznurka (tą co przysłania łańcuszek który napędza podawanie sznurka) tam są bodajrze śruby na 13 klucz od góry i podnieś ją deko do góry i powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

jaką prasę kupić do mtz 80 ?? myślę nad claasem rolantem 65 . Jaką byście mi doradzili żeby do 10 tysiecy złotych kupić dobrą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Nie kupuj Classa, drogie części, a po za tym ciężko będzie miał w niej. Do 10 tys. to ciężko coś wybrać, ja bym polecił Jd 550, Welgera rp12(ma bardzo wąski podbieracz), Deutz Fahr GP 220,230,250(120x150), Carraro, Krone. W tych pieniądzach to naprawdę ciężko będzie coś dobrego kupić z tych wymienionych, raczej coś do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Moim zdaniem John Deere to najlepsza prasa.

ja bym pomyślał nad clasem np: variant 280 a ma byc nawa czy uzywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

najlepiej nh łożyska możesz sam dorobić a w przypadku jd są chyba jak się nie mylę sześciokątne ale też są dobre ale ja mam nh i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek6820    0

Witam;) ma ktos moze jakis link z filmikiem jak prasuje jd 570 albo 580?? bo chce zobaczyc jak to sie sprawuje i to najlepiej z nie duzym ciagnikiem. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Witajcie mam taki problem odnośnie wyboru prasy rolującej. Ma MTZ 82 z tych starszych ale kwadratowa kabina, no i mamy zamiar założyć tura do niego i kupić prasę rolującą używaną tak do 15tyś. Gdyż nie mamy dużego gospodarstwa zaledwie 20h a następcy raczej nie będzię. Zależy mi na tym żeby prasa była wytrzymała i łatwo można by dostać do niej części. Z tego co zaobserwowałem to te Claas wyglądają na twarde i niby bębny tam są to z łożyskami nie było by problemu tak mi się wydaje, ale z tego co tu piszecie to polecacie welger ale mi one z tymi pasami się nie podobają, jak to jest te pasy są wytrzymałe, łatwo nowe dostać? nie są zbyt drogie? Doradzacie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek6666    0

witam chcialem sie poradzic w kupnie prasy belujacej do c 360 mysle nad lancuchową lub pasową 120x120 co poradzicie bo juz pare dni czytam i mętlik w glowie. mam 15 ha i glownie do siana i slomy no i zyto tez ok 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm niezależnie jaka będzie to C-360 lekko mieć nie będzie. Na Twoim miejscu bym wolał pasową. Mnie tez korci kupić np JD550 do C-360 ale jak trochę kasy odłożę :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

a ja mam prasę Deutz- Fahr GP 2.30 i pracuje z 360 choć ma ciagnik ciężko to już 300 belek tym zestawem zrobiłem jak na razie i sądzę że nie ejst to wcale aż taki zły zestaw jak dla mnie.na 30ha w zupełności wystarcza no i czasami komuś na usługi też sie przejedzie pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf9411    0

Witam.

Co sądzicie o prasie pasowej Massey Ferguson 828?? Może ktos posiada taka prase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lugill    0

witam. Rocznie presuje jakies 30 ha słomy na własne potrzeby. Nie mam włąsnej presy i korzystam z usług. Presuje mi wuja prasą walcową. Powiem że taka kicha że masakra. Planuje zakup presy ale jeszcze sa za drogie. Bez zastanowienia na pierwszym miejscu claas varian, 2 miejsce welger, pozniej krone,jd,n holland, vicon. Sam mysle o pasowce n hollanda. Maze o claasie ale sa za drogie... a czesci dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

to może famarol DF 1.8 V my taką mamy i juz 1100 słomy w tym sezonie zrobiła 120 x 120 belek i 200 siana i sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filino    0

Witam, mam mały dylemat. Jest do wziecia 75tys zl na młodego rolnika mam zamiar kupić prase zastanawiam się nad nową sipma z rotorem albo nad jakąś krone pewnie używana:). Co poradzicie?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1

Witam. zbieram opinie na temat prasy JOHN DEERE 592. Co o niej sadzicie? mnie osobiście bardzo się podoba...:) A i mam pytanie, jakie jest zapotrzebowanie mocy dla tej prasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały dylemat. Jest do wziecia 75tys zl na młodego rolnika mam zamiar kupić prase zastanawiam się nad nową sipma z rotorem albo nad jakąś krone pewnie używana:). Co poradzicie?? Pozdrawiam

Lepiej kup sobie zachodnią używkę, z tego co słyszałem to te sipmy z rotorami są awaryjne. Za 75 tys. to można znaleźć kilku letnią w dobrym stanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Piotr93 znajomy ma takai jest calkiem spoko. Mowi, ze jest z niej zadowolony. Plul troche jak musial wymienic pasy, ale to normalka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filino    0

Lepiej kup sobie zachodnią używkę, z tego co słyszałem to te sipmy z rotorami są awaryjne. Za 75 tys. to można znaleźć kilku letnią w dobrym stanie. ;[

chyba tak właśnie zrobie! jakos osobiście nie mam przekonania do sipmy nie wiem dlaczego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przymierzamy się do zmiany prasy i tak się zastanawiam która była by lepsza, walcowa(mamy starego claasa i jesteśmy zadowoleni) czy pasowa, miała by ona współpracować z 70KM ciągnikiem (bez rotora i noży) albo ze 100 konnym (w przypadku prasy z rotorem i nożami) i robić głównie sianokiszonkę ok 400szt rocznie, cena to tak ok 25k, z pasówek znalazłem kilka na allegro i zastanawiam się która z tych pras jest warta zainteresowania:

http://allegro.pl/item1182076285_prasa_rolujaca_john_deere_570_jd_siatka_sznurek.html - trochę kiepsko wygląda

http://allegro.pl/item1186546978_prasa_vicon_186_siatka_sznurek_stan_bdb.html najtańsza jest

http://allegro.pl/item1178980142_prasa_rolujaca_deutz_fahr.html ta wygląda chyba ciekawie

http://allegro.pl/item1177131894_prasa_vicon_rv_157.html

http://allegro.pl/item1172707250_prasa_greenland_rv187_vicon.html

http://moto.allegro.pl/item1158610870_prasa_john_deere_590_rotor_siatka_noze.html

 

czekam na opinie o tych prasach głównie o vicon/DF oraz o inne propozycje pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

skoro chcesz robić sianokiszonkę to nie lepiej wziąć walcowa? pasówki są dobre ale do słomy, za to nic tak nie dobije beli jak walcowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj