gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Dzientki    1

Ja w tamtym roku kupiłem JD 590, pracuje z nią ciągnik 60 konny, ale na łąkach podmokłych przydałby się większy. Prasa dobrze radzi sobie w suchej słomie, gorzej, jeśli jest to słoma krótka, ale wtedy tylko gaz do dechy i idzie też krótka. Do siana i kiszonki też jest niezła tylko, że przy kiszonce trzeba trochę wolniej jeździć. Awaryjność jak na razie jest też nie wielka, w tamtym roku wymieniłem jedną spinkę do pasa i jakiś sterownik w komputerze koszty zamknęły się w 500 zł. Zdjęcie prasy http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=188358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

A jak sadzicie czy pasowka nadaje sie do kiszonek bo sprzedawca ostatno mi wciskal kit ze ciezko sie nia robi bo material zawija sie na jakies bembny czy walki jak to jest u was czy na prawde to sie zawija i nie za dardzo to idzie pytam uzytkownikow ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Ja co prawda kiszonki nie robie dużo (60 bel), ale problemów z jej robieniem nie miałem nic mi się tam nie nawijało na wałki. Jeden problem, który wystąpił na początku to zbyt luźny belot, ale podkręciłem zagęszczenie beli i zredukowałem o jeden bieg szybkość ciągnika i już było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup sobie krone kr 160 czy jakoś tak miałem kiedyś taką jeździłem nią 80tką ale teraz mam krone round pack 125 ale drogi taki sprzęt a zbija bele niesamowicie polski sprzęt to bez porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mam pytanie: jaką inną prasę dobrej marki produkcji zachodniej dostanę w cenie new hollanda br 6080?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

którą prasę mi polecicie JD 580 z siatka szer. ogumienie i szer. podbieracz czy Vicon Greenland RV 186L tez z siatką obie z ok 1997r jak w sprawdzić teraz czy wszystko jest sprawne i działa jak należy (owijanie siatką, i sterowanie) i co w takiej prasie sprawdzić i gdzie zajrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was posiada lub miał kontakt z prasą Riviere Casalis RC 125 , co sądzicie o tym sprzęcie - da się tym pracować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

robić się da zawsze każda prasą ale z wąskim podbieraczem to nie praca tylko męczarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

widzę że panowie głównie pasówki was interesują , ja posiadam prasę CLAAS ROLLANT 46 i przez 2 sezony wysiadło 2 łożyska koszt łącznie chyba z 50 zł :P jest to prasa całkowicie walcowa no i jest problem z suchą słomą ponieważ słabo się to beluje lub czasem nawet bela staje ale poza tym prasa jest świetna ponieważ cichutka i i bardzo dobrze dobija bele ^^ posiadam w niej podbieracz 140 cm . Może to nie rewelacja ale da sie robić , a chciałbym spytać czy nie da się założyć do niej szerszego podbieracza np z jakiejś prasy na części ponieważ są te modele także z szerokimi podbieraczmi:rolleyes:

jeśli ktoś ma informacje niech się podzieli:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

wg mnie zamiana podbieracza na szeroki jest mega dużo pracy patrząc na katalog części od pasówki z 2 rodzajami podbieraczy. ja myślę żeby sobie gdzieś kupić siatkę może dodatkowo ale z tym prąd i wszystko tez jest pracy a z podbieraczem jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

dołacze się do tematu szukam sobie prasy belujacej walcowej do c-360 sukałem ogólnie welgera rp12 ale znalazłem taka u siebie w okolicy deutz-fahr GP 2.30 http://www.allegro.pl/item910152959_prasa_deutz_fachr_2_30_oraz_welger_rp_200.html

z zewnatrz nie wyglada na ideał ale po oglądałem ja od środka i musze przyznac ze dobrze sie prezentuje.jak sadzicie czy moje 60-tka(76rok)da rade sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

będzie miał ciężko, nawet bardzo ciężko. Ja jestem zdania, że do c-360 to coś co produkuje bele 90x120 np. Claas 34, przynajmniej będzie zdrowiej na ciągnik, bo w takiej 120x120 to kilka sezonów i remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Posiada ktoś z was prasę Sipma zmiennokomorową (Z-599)? Jaka byłaby jej wydajność na godzinę? Areał do prasowania to jakieś 400ha. Jaką inną prasę byście mogli polecić z przyzwoitą wydajnością? Od razu proszę o cenę ^^

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

remont 360 to żaden problem jak dla mnie chodzi mi tylko o to czy wogóle ona pociągnie taka prase bo wiem ze dużo osób smiga z welgerem rp12 i daja sobie radę więc dlaczego z deutz -fahrem sobie nie poradzi skoro to taka sama prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ja tu zadam moje pytanie :D Co sądzicie o prasach z uni? Czy te prasy famarol z rotorem i nożami są dobre? Jak z awaryjnością. Próbuje znaleźć opinie o nich i za duzo nie ma opinii. Z tego co się orientuje zmienili jej obudowę. Czy coś jeszcze? Wiem ze były w nich wady fabryczne i cofali je do fabryki jak to jest teraz?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

turion23 mam podobną prasę tylko że z grenlanda i chodziła z 3512 3 sezony i dawał radę tylko w słomie czasem ciężko było a siano i kiszonka szło elegancko tylko powoli prasa jest bezawaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Co warte podkreślenia Comprima jest wyraźnie cichsza podczas pracy w porównaniu do pozostałych pras. Nie mówiąc już o większej żywotności gumowego pasa w porównaniu do łańcucha.

Pisząc cichszą w porównaniu do innych pras miałeś chyba na myśli prasy komorami łańcuchowo prętowymi , bo szczerze wątpie aby Comprima była cichsza od dobrej prasy z pełną komorą walcową(co najwyżej może im dorównywać pod względem hałasu ) Sam posiadam Welgera rp 220 profi i jestem w sumie z niej zadowolony, ale ;[ ale jest zawsze jakieś ale. jak robie sianokiszonke to niemoge dobić jej na maksa ;[ ( moja 16 ma słaby wałek coś nie tak ze sprzęgiełkiem przeciążeniowym) ale nawet jak wałek sie nie zatrzyma to jak dobije tak do 6-8 (różnie mi sie uda) to ciągnik stojąc i obwiązując siatkom puszcza dyma i to nieźle ( nie dusi go ale oceniam że silnik jest obciążony na 80%-90%) wydaje mi sie że bardzo dużo mocy potrzebuje ten mój welgerek :( . No ale coś za coś baloty są bardzo dobrze dobite 1 na 100 balotów zaczyna psóć sie od środka i jest bardziej spowodowane nie równym snopkiem (zła jazda) niż słabym zgniotem. Heh raz jak na oszczyłem porządnie noże i wjechałem w lucerne przy pustej komorze i wpadł więkrzy kęs to tylko 16-stke przydusiło , zawsze ciągam ową welgerke 16 bo następnym ciągnikiem o mniejszej mocy u mnie jest c-360 i tylko raz go podpiłem żeby zobaczyć czy sobie poradzi ( podpiłem pierwszy i ostatni raz 60-tka jest zdecydowanie za słaba) ale 3 baloty sianokiszonki udało sie zrobić i dobrze były dobite , no ale 16 to bez porównania lepiej dobija. Podobno znawcy pras mawiają że jak prasa do sianokiszonki to tylko welger ( pełna walcówka i komora blokowana zamkami mechanicznymi)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest właściwe forum na takie pytanie ale nie zaszkodzi spróbować ;[ Gdzie kupujecie części do swoich pras , w szczególności chodzi mi o prasy vicon , może macie jakieś namiary na sklepy internetowe z częściami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj