gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

timasz    55

ja mam zielona sipme rok 2001 i jestem z niej zadowolony robie co roku ponad 1100 balotow i bez awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja uważam, żę najlepsze to krone vicon i ewentualnie welger claas john deere :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek22    0

a ja uważam ze najlepsze prasy są firmy claas , mój kumpel ma i nie narzeka a u mojego wuja w taktym roku te ż było belowane i jest super :D

obrazek claasa kumpla jest umieszczony w kategori prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czytał ktos z was ostatni RPT???tam było porównanie pras uzywanych JD i Claas.Do JD części sporo tańsze ale to pewnie za sprawą korbanka...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Podsawowe pytanie jak intensywnie jest użytkowana prasa,bo jeżeli zrobi w ciągu roku nie więcej niż 500 bel to proste że się nie psuje. Ja mam prase carraro- prawie identyczna jak sipma. Najgożej denerwuje mnie wąski podbierak :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

ja mam prase MASCAR i jak narazie nie narzekam w sumie to prawie nowa 2 sezony ma dopiero i okolo 1000 beleczek zrobila wiec wiadomo ze bezawaryjna ale moim zdaniem ma wieksze zapotrzebowanie mocy od sipmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale jaki jest sens kupowania prasy na 500 beli???chyba tylko po to aby mieć swoją...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wiele osób pisze że Sipma, tylko że jakoś nikt nie napisał, jakie są jej zalety, oprócz ceny :D

 

Tak często bywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

najlepsze są SIPMY


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Wiadomo że 500 to nie jest dużo ale jak miał bym robić tylko tyle to i tak kupił bym kupił prase. Chodziło mi głównie o to że sporo osób ma prase i robi tak mało bel a piszą żę sprawuje się idealnie-proste że na takiej ilości się nie zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

byl u mnie koles pytal sie o prase to mu powiedzialem ze nie robie nia za duzo bo rocznie z 1100 balotow to powiedzial zeto bardzo duzo bo on ma 9 ha i hce kupic nowa sipme bo uslugi mu za drogo wyhodza ( a jak kupi prase to na uslugi nie bedzie jezdzic bo sie mu nie oplaca) o malo nie padlem z wrazenia tak mi sie smiac hcialo ze bania mala a najlepsze jest to ze za dwa dni kupil sobie te prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Trochę mnie denerwują te wasze wypowiedzi:

- nie porównujcie prasy polskiej takiej jak Sipma do pras zagranicznych Claas'a czy Vicona bo prasa Sipmy kosztuje 40 tyś. , a Vicon'a 4 razy tyle. Zróbcie jakiś przedział cenowy,

- piszcie dlaczego są takie dobre albo złe bo tak to się nikt nic nie dowie.

 

Wracając do tematu to ja mam Sipme Z569/1 Farma II i nie narzekam. Przepracowała już kilka sezonów i na razie żadnej awarii oprócz zmiany łożyska (nie licząc tych z winy operatora). Zmieniłbym w niej tylko podbieracz bo jak RobertBara powiedział sie strasznie nisko podnosi i nieraz na drodze można zawalić w jakiś kamień :D . Jak sie dba to sie ma :D.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Vicona ale jaki model, przecież np. zmienno-komorowa RV-1901 jest 2 razy droższa od stałokomorowej RF-121? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Sipma nie ma zalet więc nikt nic nie pisze o niej, bo jak by miała zalety to pewnie by ktoś napisał

Pozdrawiam Balzak

no to jak nie ma zalet to napisz jej wady...pewnie użytkowałeś to wiesz skoro takie opinie wyrażasz...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Użytkować nie użytkuje ale dookoła mnie jest ich tyle ze co nieco moge powiedzieć na ich temat. wiesz jak ktoś robi ok 4 tys bel rocznie taką prasa to po 4 latach czeka wymiana łańcuchów jak nic. poza tym system wrzucania sznurka jest tak nie dopracowany ze głowa mała. Ogulnie nie jest to sprzęt na duże areały i do konkretnej pracy, wykozystane stale itp materiały są tak słąbej jakości ze szybko sie zużywają weżmy nawet pod uwage zeby w podbieraku,

 

To jest moja wypowiedz i moje zdania na temat tych prac a wiadomo jak ktoś ma to będzie to chwalił.

 

Pozdrawiam Balzak

no właśnie, ja wcale nie chwale ale mówisz ze na duze areały a ja nie pisze ze obrabiam nia 100 ha bo przy takim stanie rzeczy kupiłbym coś lepszego ale na moje (nasze)hektary w zupełności wystarcza.

ludzie gadają ze się psują im,, no tak bo kupować to trzeba z głową a nie kupi ktoś taką prasę która nie da sobie rady na danym areale i narzeka ze sie psuje.najpierw to trzeba pomyśleć i dopiero brać się za kupowanie,w grę wchodzi tez uzytkowanie bo jak ktos o sprzet nie dba i mówi ze się psuje to to dla mnie jest czubek.

ja jakoś na ponad 40 ha zadnych z nią problemów nie miałem, ząbki wymieniałem i śmiga jak trzeba, nie wiem co wy robicie ludzie z tymi prasami ze wam się tak psują...a same się napewno nie psują..


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

jakpracowalem w UK to szefo 5 razy zamawial serwis do 3 letniej JD pasówki ( na tabliczce pisze ze wyprodukowane we FRANCJI) jak dla mnie to: nigdy ladowarka JD i Prasa: przestalem liczyc ile razy serwis przyjezdzal a najczesciej do 5 miesiecznej ladowarki JD chyba 3330 ( ale lapy sobie uciac nie dam bo nie pamietam), z prasa szybko jezdzil ale ile sie nawk***iał to slow brak...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ja mam podobny problem bo zamierzam cos wybrac jak kolega wyzej mam ok 40h i jeszcze ze 8 łąk z łak najczęsciej sianokiszonke robie i jak by sie nadawał prasa nowa.. do 40000>50000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj