gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

farmer7745    19

Ja podobnie jak @lukasz20 zdecydowanie polecam zmienną komorę.

Sam od kilku lat użytkuję taką prasę i jak przesiadłem się ze stało komorowej to puki co widzę same plusy i ja również nie mam zamiaru żeby coś tu "zgrzytało", ale proponuję coś z KRONE.

Za taką kasę to możesz poprzebierać.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Ale kolega napisał, że maże przeznaczyć do 120tys brutto na prasę. A za takie pieniądze ani JD, ani Krone nowej zmiennokomorowej z dobrym wyposażeniem nie będzie. One kosztują w garnicach 150tys. W tej cenie ze zmiennokomorówek w dobrym wyposażeniu można kupić Galligani lub Case Ih/NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

czyli generalnie najlepiej zmiennokomorowa z rotorem. a co sądzicie o lely welger?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Nie orientuję się w cenach nowych pras, ale jeśli ma to być NÓWKA to pewnie @katator ma rację.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do @damian18: jesli ktoś tu nie myśli, to tylko ty, bo po 1 claas ma krótsze wytrząsacze, jeden bęben młócący i hydrostat, a new holland ma 2 bębny młócące, dłuższe wytrząsacze i przeciwwagi w miejscach, w których one powinny być, a claas tego nie ma.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

siemka jaką prasę polecacie do zetora 7711 ?? prasa by była do sianokiszonki i do słomy. Czy mój zetorek pójdzie z claasem roland 46 rc?? bo po waszych wypowiedziach jest to prasa idealna!!

 

Generalnie poleciłbym Cie prasę zmiennokomorową ja już się przekonałem do JD najlepiej 545 lub 550. Na pewno Twój zetor w sianokiszonce z rollantem będzie miał ciężko.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecinak82    0

ja stawiałbym na prasy WELGER.Obecnie mam WELGER RP 200 owijanie siatka ,sznurek,szeroki podbierak,centralne smarowanie,rotor,noże.Według mnie WELGER to numer 1 wśród belarek-mała awaryjnośc,łożyska wymienia sie bardzo łatwo i szybko,prasa prosta w naprawie,robi super zbite beloty,zrobiona z wytrzymałych materiałów.Siatka równo owija.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

do @hanek u mnie zetor 7211 chodził z taką prasą class rolant 46rc tyle że bez noży no ale miał co robić ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Prase Unia - Famarol DF 120 1,8d współpracuje ona z ciągnikiem McCormick c90max 83 Km . Zasówa w terenie górzystym , ciągniczek spokojnie daje rade , nie dławai się , nie brakuje mu mocy itp , ale nieźle dostaje w "dupe" podczas prasowania sianokiszonki z koniczyny , na polach które są położone na stok o sporym na chyleniu gdy komora jest prawie pełna ciągnik musi się napocić. Prasa ro rocznik 2009 , sprasowała około 1100 balotów. Prasowałem nią przeważnie kiszonkę, jak równierz siano i słomę. Sprzęt cichy w pracy , miał kilka nieznacznych usterek np. skruszenie czujnika (czujnik magnesowy) odpowiadającego za sygnalizację na panelu sterującym domknięcia lub otwarcia klapy komory oraz peknięcie węża od siłownika otwierającego klape komory.

Ogólnie polecam prasę , Bardzo ładnie i ciasno zwija bele , aby bela była dobrze zwinięta nelży jeździź od jednej krawędzi pokosu do drógiej wtedy materiał jest rozkładany równomiernie. Niewątpliwie największą zaleata maszyny jest podbierak z rotorem podającym który dosłownie "pożre wszystko" nie ma opcji żeby się zapchał.

polecam tą prase.

Cena prasy brutto z aplikatorem zakiszacza : około 67 tysięcy.

Cena ciągnika z ładowaczem człowym 195 tyś brutto.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroplus77    0

Witam

Mam dylemat w wyborze prasy. Muszę wybrać pomiędzy DF Varimaster 560 OC a Krone Comprima V 150 XC. Co byście polecili i napiszcie swoje spostrzeżenia(najlepiej użytkownicy). Prasa miała by pracować w sianokiszonce i słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ta prasa DF to to samo co Vicon 2160 OC lub obecnie Kuhn 2160 OC, wszystkie sa lub byly robione w jednej fabryce tylko wlasciciele sie zmieniaja. Jestem uzytkownikiem Vicona 2160 i jestem mega zadowolony, jest prosta w budowie i naprawde robil ladne belki

Co do Krone jest o wiele drozsza, jakies 25% ale to najnowsza technologia i moim zdaniem bedzie lepiej sobie radzila z ubiciem kiszonki od prasy pasowej


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayman    2

Co myślicie o prasie z Pronaru Z 500. Komora łańcuchowa, szerokie ogumienie, akustyczno wizualny sygnalizator napełnienia komory, podbieracz 1,8 metra, podwójny obwwiązywacz sznurkiem, cena 41 000 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroplus77    0

@statek miałeś w swojej prasie jakieś awarie i jak sprawują się pasy przy robieniu kiszonki? Łańcuchowa była by lepsza do kiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

awarii narazie brak, mam na niej okolo 1800szt w tym 1200 kiszonki, terminal sterujacy jest super i wiekszy niz w Krone,

w kiszonce jest ok, naprawde nie widze problemu i nie zamienilbym na inny model, rotor jest blisko podbieracza co sprawia ze podbieracz ma leciutko, wplywa na zywotnosc.

Faktem tez jest ze konstrukcja tej prasy nie zmienia sie od kilku lat, najpier DF potem Kverneland Vicon a teraz Kuhn i nic nie zostalo w niej zmodyfikowane

ja wzialem ja za 105tys netto w lutym tego roku


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ja Viconem 2160 OC zrobiłem w tym roku ok. 4300 bel w tym ok.800 sianokiszonki.

Z awarii to zerwany łańcuch od podbieracza i wymieniony terminal sterujący na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

hej a co sądziecie o prasie FAMAROL DF 1,8V? LUB NAPISZCIE JAKĄ NOWĄ POLECACIE ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE TAK DO 60-70TYŚ BRUTTO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nacki10    5

Bardzo polecam Prasę zwijająca marki Sipma a dokładniej Z-569/1 (Farma II) ponieważ ma krótszy łańcuch i się belki nie gną, ale dodatkowo ma wstawione 3 dodatkowe walce które mocniej zbijają balota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad sprzedażą prasy claas rollant 255rc i kupnem nowej vicon rf 2190 cena jej to 105 tyś co wy byście zrobili prasa jest z 2008r ma zrobione 80 bel ma najbogatsze wyposażenie. Jest po pokazach do przywieźenia z Franci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja bym po pierwsze zobaczyl technicznie czy ma te rzeczywiscie 80 bel a nie 8tys co we francji jest mozliwe.

 

A skasowanie licznika nie stanowi problemu w tym modelu gdyz posiadam.

Ogolnie polecam ale wolalbym dolozyc te 10-15tys i miec nowa


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowa z tym wyposażeniem kosztuje 135 tys netto a ja wieże że ta prasa może mieć tylko tyle przerobione ponieważ ją widziałem podbieracz ma nie tknięty jeszcze miała panel sterujący zabezpieczony folią i orginalny wałek siatki. Ta prasa nigdy nie pracowała z włączonym rotorem ponieważ nie miała śladu zużycia więc wydaje mi się ze nie ma za czym czekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to napisz jakie wyposazenie posiada i skad masz oferte na nowa w takiej cenie, gdyz ja placilem 105netto w marcu tego roku.

 

Co do rotora to nie da rady go wylaczyc, inna sprawa sa noze ktore rzeczywiscie moglyby wyłaczone.

 

Ma 21 nozy czy 14? Terminal Focus?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dostępne opcje do tej prasy i ceny

Opcje

wiązanie siatką1 680

wiązanie siatką i sznurkiem2 725

centralne smarowanie łańcuchów 640

zawór zmiany ciśnienia prasowania 610

szerokie koła 19,0/45x17 465

wiązanie siatką - AL3 335

rolka do blachy podbieracza (tylko model R+OC) 145

 

Cena prasy RV 2190 R sprzęgło Integral rotor Autoplus 28 985

Ceny podane są w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kiedy jest najlepszy czas na zakup prasy, przeglądam ogłoszenia i o ile w październiku coś tam było tego tak teraz nie ma prawie nic, albo jakieś 80te lata po 8 tyś brutto albo po 40-60 tyś, czy w lutym marcu można liczyć ze będzie więcej ogłoszeń czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ferdek piszesz o używanej???po dopłatach ;) dopiero będą ale i ceny na pewno wyższe...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj