gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

jd bo jest to najbardziej doświadczona firma w prasach pasowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co jak co ale JD nie jest najbardziej doswiadczona marka jesli chodzi o prasy:)

ja bym wzial vicona:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
ja mam metal-fach walcowa robie nia wszystko siano, sianokiszonkie i slome i nie mam z nia zadnych problemow

ma szerokie ogumieie co jest wielkim plusem na podmoklym terenie ma szeroki podbieracz owijanie siadka i sznurkiem.

bardzo prosta i latwa w obsludze.

jak dla mnie jest to dobra prasa za nie az tak duze pieniadze

Z którego roku masz kolego tą prasę? Ciekawi mnie też jak ona sobie radzi przy belowaniu słomy, czy nie masz problemów z rwącymi się łańcuchami i może śmieszne pytanie, ale dla mnie istotne, czy prasujesz nią słomę w godzinach wczesno popołudniowych w słoneczny dzień? Ile ty tych bel robisz rocznie? Mamy taką prasę i muszę przyznać, że to ogromna porażka, kompletne dno przy belowaniu słomy. Robimy nią rocznie ok. 700 bel słomy i ok. 600 bel siana, mamy ją 3 lata, kupiliśmy nówkę, a w tej chwili słomę daje się nią robić od świtu do godziny ok 12 w południe i trzeba resztę dnia siedzieć w domu, czemu?, bo jak słoma jest sucha to belka przestaje się kręcić i automatycznie urywa się łańcuch. Dlatego porażka na całej lini. Kolega kupił Deutz Fahre belkę używaną i popiernicza nią aż się kurzy, dlatego przestrzegam, lepiej starą z zachodu niż naszą nowa. Ciekawi mnie czy ktoś z Was tak ma, że belka przestaje się kręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
co jak co ale JD nie jest najbardziej doswiadczona marka jesli chodzi o prasy:)

ja bym wzial vicona:)

 

Ci jak co , ale Vicon nie jest najbardziej doświadczoną marką jeśli chodzi o prasy :) Żeby nie było, że popieram JD :) Moim zdaniem nie ma marki która najlepiej zna się na prasach. I możemy sobie tak gdybać i gdybać. Lecz z moich odczuć chyba jednak Welger wygrywa, a szczególnie te nowe prasy pasowe zmiennokomorowe pokazują naprawde co to jest prasa :) JD jest dobry z tego względu, że ciągle opierają się na starej, lecz dobrej konstrukcji. I ciągle ją udoskonalają, mam 550, to nawet w dzisiejszych czasach są moim zdaniem dużo lepsze niż nowe krajowe konstrukcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jasne ze vicon nie jest najbardziej doswiadczony, ale w moim odczuciu jest naprawde dobry.

metal fachu nie bede komentowal, naprawde dno jesli chodzi o jakosc materialow, to jest dobra prasa jesli ktos robi 500 bel rocznie

jesli chodzi o Welgera to znam osobe ktora kupila RP220 i ma z nia same problemy

wiec tak naprawde nie wiem co kupic. wszystko zalezy od glebokosci portfela


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hola hola, pisałem iż nowe pasówki welgera, a nie stałokomorówki, zapewne urzywane :) Chodź terz do najgorszych nie nalerzą :) A do vicona to bym się upierał. "Swoje chwalisz, cudzego nie znasz" - Czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jeszcze tak prostej w budowie prasy jak vicon nie znam a widzialem JD, welgera, krone, claas


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czyli elita to claas, john deere, vicon, new holland, welger i pochodne od nich konstrukcje.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Można jeszcze powiedzieć, że krone robi dobre prasy, lecz już kiedyś miałem okazje widzieć, jak się rozpie.... cały podbieracz w prasoowijarce, przez jednego zęba. Jednym słowem 6 godzin roboty ;[ Była to Krone Kombi Pack 1250 ( chyba tak szedł model :o )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
jasne ze vicon nie jest najbardziej doswiadczony, ale w moim odczuciu jest naprawde dobry.

metal fachu nie bede komentowal, naprawde dno jesli chodzi o jakosc materialow, to jest dobra prasa jesli ktos robi 500 bel rocznie

jesli chodzi o Welgera to znam osobe ktora kupila RP220 i ma z nia same problemy

wiec tak naprawde nie wiem co kupic. wszystko zalezy od glebokosci portfela

Zgodzę się z Tobą że teraz to i owszem dno (już to wczoraj opisałem tyle że w innym temacie)-ale ja mam tą prasę że tak powiem z początków produkcji i jest wykonana naprawdę nienajgorzej-ale niestety to taka przypadłość naszych firm-jak z czymś wystartują i zaczyna to przynosić zyski to zaraz chcą zarobić jeszcze więcej-nieważne jakim kosztem-ostatnio właśnie oglądałem nowy model i chyba tylko nazwę ma taką samą jak moja-spawy to chyba jakiś uczeń po szkole specjalnej w pijanym widzie lewą ręką przez prawe ramię kładł,blachy wszędzie cieńsze,lakier gorszy,opony jakiejś firmy o której w życiu nie słyszałem itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mój znajomy ma sokólkę z 2006roku inie narzeka, a drugi ma z 2007 i chce ją sprzedać, a trzeci ma famarola walcową z tego roku i już ją oddał do reklamacji z powodu chińskich łożysk, które się sypały, a ja mam sipmę tą czerwoną, ale nosi ona już pewne ślady zużycia.

EDIT: Jak przekonać rodziców, że starsza zachodnia prasa pasowa jest lepsza od sipmy z 1998roku? Jakich użyć argumentów? Rodzice sugerują się tym, że kiedyś w pgr-ach sipmy pasowe słabo zbijały bele i to jest ten problem...Co do mnie, to już 2lata temu bym ją sprzedał i kupił coś innego, lepszego, zachodniego - np.claas, vicon, new holland, john deere zmienno komorową, a co do krone, to po przejściach z sipmą nie mam zaufania do łańcuchowej.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

Najlepszy Jd zmiennokomorowa pasowa sąsiad robi baloty 120/170 to baloty mają ponad 300 kg tak zbija a sąsiad nam baloty simpą łańcuchowa robił stałokomorową to w stogu się z nich jaja zrobiły i jak się skończyły mrozy to miesiąc jeszcze lód w balotach był


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688
Mój znajomy ma sokólkę z 2006roku inie narzeka, a drugi ma z 2007 i chce ją sprzedać, a trzeci ma famarola walcową z tego roku i już ją oddał do reklamacji z powodu chińskich łożysk, które się sypały, a ja mam sipmę tą czerwoną, ale nosi ona już pewne ślady zużycia.

EDIT: Jak przekonać rodziców, że starsza zachodnia prasa pasowa jest lepsza od sipmy z 1998roku? Jakich użyć argumentów? Rodzice sugerują się tym, że kiedyś w pgr-ach sipmy pasowe słabo zbijały bele i to jest ten problem...Co do mnie, to już 2lata temu bym ją sprzedał i kupił coś innego, lepszego, zachodniego - np.claas, vicon, new holland, john deere zmienno komorową, a co do krone, to po przejściach z sipmą nie mam zaufania do łańcuchowej.

 

ja mam JD 550 w zestawie z 360 3p chodzi świetnie :D słuchaj jeśli ma ktoś blisko taką prasę(zmiennokomorową) to weź rodziców 2 bele po sipmie rozścielcie na wałek i niech to sprasuje pasówka wtedy zobaczą ile słomy po sipmie wejdzie w 1 po pasówce na słowo prawie nikt nie uwierzy. Jak robiliśmy test swojej prasy a wczesniej pracowała z 90-konnym ciągnikiem to zanim lekko zmniejszyłem zgniot do swojego 3p to weszły prawie 2 całe bele po sipmie teraz oczywiście nawet w pracy z 360 3p bela jest mocniej zagęszczona jak po stałej komorze


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he a nei ma minusów tak dużego zgniotu, co jak siano będzie niedoschnięte bo po sipmie bele lubią się grzać a czy po jd będą się bardziej grzały jeśli bela jest w środku mocno zbita? oraz czy w taką bele po JD łatwo wbić dziubaka do bel?

W końcu jaki model JD polecacie, czy nei bać się pras z lat 80tych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

z sianem to nie wiem ale zapewne spleśnieje i sklei się oczywiście nie doschnięte. ja bym sie bał prasy z lat 80 przecierz ona już swoje zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Co do prsy zawsze najlepiej kierować się stanem technicznym, a nie wiekiem. Na pierwszy rzut oka widać, czy dbano o nią, czy nie. Co do stopnia zużycia, to wystarczy poodkręcać osłony, złapać za koło zębate i nim poruczać i wtedy wyczuje się ewentualne luzy na łożyskach, następnie trzeba dokładnie sprawdzić stan blach i palców podbieracza, a potem otworzyć komorę prasy i zajrzeć do środka czy czasem nie jest popękana lub za mocno przetarta, stan widełek(lub rotora i noży tnących jeśli występują) no i oczywiście sprawdzić stan łańcuchów(ewentualnie w innych prasach jeszcze stan walców lub pasów) i stan przekładni głównej oraz kół zębatych oraz sprawdzić, czy prasa nie jest pokrzywiona i ewentualnie zbyt mocno pospawana.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

PRASA NEW HOLLAND BR 6080.Czy ktoś z was miał kiedykolwiek do czynienia z tą prasą lub podobną tej marki? Za wszelkie informacje z góry dziękuję.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Ja mam Caseowski odpowiednik BR6090. Prasa stałokomorowa z komorą łańcuchową. Robi belki 125x120. Podbieracz 2 m szerokości roboczej, podajnik rotorowy(6080) siaczkarnia wirnikowa z 15 nożami (6090). W wyposażeniu jest centralne smarowanie łańcuchów, obwiazywacz siatką no i rampa rozładowcza. Wiekszość ustawień jak np. zgniot beli, ilość owinięć siatka, iloiść i wzór owinięć sznurkiem ustawiana z monitora w kabinie ciągnika. Monitor pokazuje również status poszczególnych czynności i ewentualne błędy. Posiada wskażnik kształtu beli. Ogółnie dosyć prosta prasa za średnie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiel86    0

Witam,

My mamy prasę UNII FAMAROL DF 120 1,8 VD pracuje z CASEM JX 90, jest to prasa łańcuchowo-walcowa, z rotorem, docinaczem,ogólnie jestem zadowolony, dostaliśmy ją w połowie żniw zrobiła 2000 bel słomy i 100 siana więc się nie napracowała, przy średnim zgniocie bela ze słomy ważyła 200 kg,Ten zgniot ustawił gościu od rozruchu ale moim zdaniem zgniot można jeszcze mocniej ustawić bo jest taka możliwość, to i masa beli będzie większa. Owijania siatką idzie cudownie, siatka dokładnie rozłożona po całej beli od krawędzi do krawędzi.

Za tą cenę z tym wyposażeniem to prasa godna polecenia, solidne wykonanie, licencja Deutz Fahr, Identyczna jak:Grenland RF 120, Deutz Fahr RB 3,20.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja mam Caseowski odpowiednik BR6090. Prasa stałokomorowa z komorą łańcuchową. Robi belki 125x120. Podbieracz 2 m szerokości roboczej, podajnik rotorowy(6080) siaczkarnia wirnikowa z 15 nożami (6090). W wyposażeniu jest centralne smarowanie łańcuchów, obwiazywacz siatką no i rampa rozładowcza. Wiekszość ustawień jak np. zgniot beli, ilość owinięć siatka, iloiść i wzór owinięć sznurkiem ustawiana z monitora w kabinie ciągnika. Monitor pokazuje również status poszczególnych czynności i ewentualne błędy. Posiada wskażnik kształtu beli. Ogółnie dosyć prosta prasa za średnie pieniądze.

Czy ta prasa ma ustawiany zgniot beli?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Ma ustawiany zgniot beli od 0 do 100% w krokach co 10%. Jak już napisałem ustawienia zgniotu dokonuje się z monitora osiągów w kabinie ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakie funkcje oprócz ustawiania zgniotu są na tym wyświetlaczu?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Sporo jest tych funkcji na monitorze. Z takich głównych to bedzie ilość owinięć siatką/sznurkiem, przełącznik owijarki(siatka/ sznurek), w przypadku sznurka można ustawić wżór obwiązywania, ustawianie zgniotu beli, ustawienie gróbości niepociętej zewnętrzenej warstwy beli(jeśli prasa ma noże), włączanie/wyłączanie sieczkarni wirnikowej(jeśli jest), przełączanie z trybu automatycznego na manualny, licznik bel dzienny i całkowity, i jeszcze kilka funkcji, z których nie korzystałem. Na monitorze jest dwa wyswietlacze. Na wiekszym wyświetlane są informacje aktualnym stanie maszyny, czyli co się w danej chwili dzieje, np. że komora jest pełna, że podaje siatkę itp. Mniejszy wyświetlacz pokazuje dwa wykresy słupkowe, które pokazują jak jechać, żeby zrobić ładną belke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

Mam 60h łak i około 20 h słomy szukam prasy,ktora sobie da rade w bardzo trudnym terenie.Na tych łaka jest bardzo miekko wiec potrzebowałbym szerokich opon.Prasa powinna pośadać rotor, śatke, szeroki podbieracz.Bedzie pracowała z fendem 312 lub 412 czyli 120 koników. MOze jakies propozycje.Myslałem ze moze jakis vicon lub claas, ale czekam na nowe propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj