gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

bartus16    10

to ja nie wiem jak ty je użytkujesz ze nawet najlepsza prase zepsujesz ;):)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

krone vp1500 MC po jednym sezonie 25 tyś bel, wszystkie łańcuchy poszły. już drugi raz są wymienione. a clas 255 rc wytrzymał 2,5 sezonu bo boczne ściany w komorze się tak starły że zaczeły pękac no ale łańcuchy to nie zlicze ile razy były nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Według mnie najlepsza jest krone a na drugim miejscu welger, a na trzecim stawiam sipme bo ja bym raczej jakiś viconów, classów i nh ni kupował bo dla mnie to szajs.

Ale to jest moja opinia więc bez obrazy.

 

He he dobry jesteś, widziałeś chociaż jak taka prasa pracuje żeby mieć porównanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

@ robert z takim ludzi nie ma nawet co dyskutować oni wiedzą swoje ;) sie nie dziwie rolnik w pełni doświadczony 15 lat :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(...) po jednym sezonie 25 tyś bel (...)

Troche dużo... ;) ile tys. hektarów prasujesz że w sezonie robisz tyle bel co średnio kilkunastoletnia prasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Witam i dołączam się do pytania do robert11 jaki areał masz do sprasowania i ile czasu ci zajmuje te 25000 tyś.

Tak pobieżnie licząc z 1 ha ile masz belek, ile czasu robisz hektar i ile u ciebie trwają żniwa bo mi wychodzi że to trochę nierealne.

Co do łańcuchów to u ciebie pewnie było tak.Orginalne wytrzymały najwięcej, a następne to były tańsze zamienniki i ich żywotność skróciły zużyte zębatki i kto wie jak było dbane o centralne smarowanie.Od kilku lat użytkuję prasę KRONE i coś o tym wiem.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris840    0
hej

mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?

te 120 km to taki standart, ja mam variant 280 rc i do tefo fendt 312 gdzie na walku ma 110 bite i czasami czuje ta prase w zielonce! ale do slomy to bajka : http://pl.youtube.com/watch?v=fH0Y0V_H4mI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1
Napisano (edytowany)

Moim zdanie najlepsza jest prasa jd

 

Leci ostrzeżenie za pisanie bezsensownych postów, bez uzasadnienia

Edytowano przez robertbara

Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0
Witam i dołączam się do pytania do robert11 jaki areał masz do sprasowania i ile czasu ci zajmuje te 25000 tyś.

Tak pobieżnie licząc z 1 ha ile masz belek, ile czasu robisz hektar i ile u ciebie trwają żniwa bo mi wychodzi że to trochę nierealne.

Co do łańcuchów to u ciebie pewnie było tak.Orginalne wytrzymały najwięcej, a następne to były tańsze zamienniki i ich żywotność skróciły zużyte zębatki i kto wie jak było dbane o centralne smarowanie.Od kilku lat użytkuję prasę KRONE i coś o tym wiem.

mam firmę usługową i prasa jeśli jest to tylko możliwe chodzi 24 na dobę . srednio wychodi 12 do 15 bel z hektara a wynik 25 tys to jeszcze nie to co bym chciał bo pierwszych traw robimy zaledwie 6-7 tys przy wydajnosci 300 bel na 10 godzin a reszta tego wyniku to już głuwnie słoma(rzepakowa najpierw a potem ze zbóż ) średnia wydajność w słomie to50-60 bel na godzinę. co do części to nie mam czasu bawić się w zamienniki. jak sobie dobrze policzysz to stać mie na orginały i nawet na nowke prasę co sezon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a po ile bierzesz jesli chodzi o jedna bele np sloma zebrana z 10ha swoja prasa?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@robert11 w jakim regionie działasz???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja nie mam firmy usługowej tylko prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą i chcąc być konkurencyjym na rynku lokalnym musiałem kupic prase z rotorem i nożami, siatka, sznurek i aplikator.

Co do ilości sprasowanych szt rocznie to jest to ok 3500, bo po pierwsze mam jeszcz dwa kombajny zbożowe i w żniwa to w sumie niewiele mogę zdziałać prasą, a poza tym u nas jest tyle pras zwijających (i duże kostki też) że wystarczy gwizdnąć to stoję w kolejce.SKR ma dwie SIPMY i jadą na okrągło (co te prasy przeżyły szczgólnie ta starsza).

Miałem propozycje usługowo prasować w firmie która robi brykety ale musiałem wybrać albo prasa albo kombajn i w sumie słyszałem że ta firma nie kfapi się do płacenia.

Jak masz odpowiedniego konia to może i jesteś w stanie zrobic tyle szt co piszesz ale nie wieżę w to że prasa zrobiła 25000 i dwa razy wymieniałeś łańcuchy.Poprostu jedziesz na pałę do przodu a w zbiorniku od smarowanie susza.

Może COMPRIMA spełni twoje oczekiwania,a tak ogólnie dlaczego jeszcze nie masz drugiego zestawu.U mnie z kombajnem było podobnie.

Ale skoro cię na to stać to powodzonka i szacunek dla sprzetu.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Na sezon '09 Agromix jeszcze za bardzo Comprimy nie chce w Polsce sprzedawać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jak nie, ostatnio w jakiejś gazecie słyszałem że gość pod lesznem ma taką, więc jednak coś tam sprzedają ;)

 

EDIT: sory ale nie rozumiem czemu rok temu sprzedawali, a teraz nie chcą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0
Ja nie mam firmy usługowej tylko prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą i chcąc być konkurencyjym na rynku lokalnym musiałem kupic prase z rotorem i nożami, siatka, sznurek i aplikator.

Co do ilości sprasowanych szt rocznie to jest to ok 3500, bo po pierwsze mam jeszcz dwa kombajny zbożowe i w żniwa to w sumie niewiele mogę zdziałać prasą, a poza tym u nas jest tyle pras zwijających (i duże kostki też) że wystarczy gwizdnąć to stoję w kolejce.SKR ma dwie SIPMY i jadą na okrągło (co te prasy przeżyły szczgólnie ta starsza).

Miałem propozycje usługowo prasować w firmie która robi brykety ale musiałem wybrać albo prasa albo kombajn i w sumie słyszałem że ta firma nie kfapi się do płacenia.

Jak masz odpowiedniego konia to może i jesteś w stanie zrobic tyle szt co piszesz ale nie wieżę w to że prasa zrobiła 25000 i dwa razy wymieniałeś łańcuchy.Poprostu jedziesz na pałę do przodu a w zbiorniku od smarowanie susza.

Może COMPRIMA spełni twoje oczekiwania,a tak ogólnie dlaczego jeszcze nie masz drugiego zestawu.U mnie z kombajnem było podobnie.

Ale skoro cię na to stać to powodzonka i szacunek dla sprzetu.

mam jeszcze claasa255 ale on na słomę się nie nadaje. a co do łańcuchów to z serwisu sami powiedzieli że łańcuchy wytrzymują do 12 tys bel i tak było. oprucz tego mam jeszćżę jnne maszyny w usłudze no i oczywiście jeżdzą nimi pracownicy a wiadomo ze obcy tak nie zadbają o sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja wymieniałem po ok 15000 szt.I zgadzam się z tobą w kwesti że walcowa się do słomy zabardzo nie nadaje, bo prasawanego w nocy ci co maja chodowle nie chcą a w ciągu dnia wiadomo.

Słyszałem od znajomego że ci co robią podłoże pod pieczarki to też wybrzydzają. U nas cała słoma która miała iść do firmy KAROL KANIA i SYNOWIE "PAWŁOWICZKI" leży i wygląda na to że poleży.

Co do pracowników to mam sezonowego i niestety znowu potwierdzam co pisałeś wcześniej o tym dbaniu o sprzęt.

U mnie ma płacone od skoszonego ha a prasa do tej pory na szt ale jak większe zamówienie to na tony.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

ja płacę głównie na godziny i zatrudniam młodych (tacy szybciej łapią o co chodzi) ale są i wyjątki ;) .no i młodzi są bardziej zacięci na robote i "bicie rekordów" a ja też się cieszę że durzo chcą nakręcić. w nocy prasujemy głównie na brykiet, bo wiadomo takie firmy chcą taniej. Wracając do prasy to jak sprzedaję 2-3 letnią prasę to mam jeszcze dobrą cene do wzięcia a rolnik nie przypuszcza nawet ile mogła przejść i terz się cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Oj potrfi przez taką maszynę przejść ton.Nie dawno zostałem poproszony o zerknięcie na VARIO PACKA 1800 z Francji który miał kosztować coś ok 45000 zł, bo ten co sprzedawał (sprowadził ją) i ten co chciał kupić to zieloni.

Prasa chodziła na usługi bo rotor bez noży i wiązanie tylko na sznurek, musiała nie żle przyginać bo 2004 r i na niekasowalnym liczniku prawie 30000.Łańcuchy na oko ok ale jak wiesz gdzie popatrzeć to widać że maszyna zmęczona.

Co do młodych to trudno u nas o kogokolwiek do pracy bo wiadomo jak ma jaja to jest za granicą albo kręci własny biznes a reszta siedzi pod sklepem albo już jest na cmentarzu.

Ten niekasowalny licznik wiesz jak odczytać?


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

tak wiem.tylko musi to być wersia komfort. cwaniaki z serwisu nie chcieli powiedzieć ale podpatrzyłem jak sprawdzali. potem odkryłem jeszcze parę funkci na sprawdzenie parametrów ustawień prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja się dużo dowiedziałem o wszelkich ustawieniach od zaprzyjaźnionego dilera KRONE w niemczech.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

ja przewaznie uczę się na tym co kupie. TY masz krone i jesteś z niej zadowolony, a miałeś jeszcze inne prasy? bo dla mnie to co do obsługi codziennej, zakładanie siatki(jade tylko na siatce) to najbardziej podoba mi się claas. człowiek nawet się nie ukurzy ;) . myśle nad zakupem wielkogabarytowej kostki może będzie trwalsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Miałem ROLANDA ale to był stary model bo 44 i zrobiłem nim ładnych kilka tysięcy praktycznie bez większych awari.

Ja zakładam nową rolkę siatki wiążąc po bokach ze starą i prakycznie sama się wciąga, ale trzeba zatrzymaś prasę w odpowiednim momencie.

Co do dużej kostki to takie sprzęty są właśnie na takie areały jak ty obrabiasz.

Znajomy ma QŁADRANTA z wózkiem i najbardziej dobiła go cena tego wózka, ale nie wiem ile dał tylko nażekał.

Krone ma chyba w ofercie ciekawą kostkę bo ma sześć aparatów z tym że cztery są załąnczane osobno i po przecięciu dwuch sznurków masz z jednej dużej trzy małe kostki. Gdzieś o tym czytałem.

Ja nie mam ambicji ani potrzeby zmieniać posiadanego sprzętu na coś wydajniejszego, bo po pierwsze mam i tak nie zły a po drugie musiał bym zmienić konia, a w dziśiejszych czasach trzeba niestety liczyć i rozsądnie wydawać kasę mając rodzinę, niewielkie gospodarstwo i troszkę hodowli.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

a co sądzicie o prasie welger GP 150 pasowa stałokomorowa, jaki ciągnik do niej polecacie do sianokiszonki, czy jest awaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jaką prasę byście wybrali, bo tak łatwo się nie mogę zdecydować :)

 

Obie są zmiennokomorowe z rotorem, siatką i nożami :)

 

NH BR7060 za < 105tyś. zł brutto

 

czy

 

Vicon RV2106 za ok. 130tyś brutto

 

 

Sama cena tu wiele podpowiada :)

 

Dodam jeszcze, że prasa miała by robić rocznie ok 3000 bel słomy i siana, oraz ok 1000 bel sianokiszonki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj