gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ariss    25

te 2 prasy to dzień do nocy porównywac jakośc mareriału awaryjnośc koszty utrzymania i szybkosc pracy sipma to największe g..no wiem sam miałem kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Dzień do nocy, a więc jak porównasz sipme z JD albo vicon-em , chyba środek nocy do hawajskiego słońca :) Kolego bora, co się tak nastawiłeś na te polskie sprzęta, co ty masz 15 ha i nie pojedziesz na żadną usługe że polskie sprzęta chcesz, no i głównie to dużo nerwów młotek i przecinak, no i oczewiście zestaw łożysk każdego typu. O spawarce nie wspomne :( A więc napisz ile masz ha, i wtedy będziemy mogli pomyśleć czy urzywanego zachodniaka, czy nowego zachodniaka :) A jak chcesz dobrać odpowiedni model to pisz co chesz zwijać, i jakiego masz konia do prasy, jak te podstawowe inf. określisz to będziemy mogli gadać, bo narazie to nic konkretnego nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

A wiec tak mam 30ha zwijać bedę słomę sianokiszonka a ciągać nią bedzie kubota me8200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Polecam prasy pasowe, typu john deerr 590!!!

Sipma niech się schowa!

Żadną prasą nie zrobi takiej bałdy jak po pasówce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

http://www.allegro.pl/item539069199_prasa_...50_zadbana.html to moja pierwsza propozycja ;) wmiare mała cenka, a maszyna już wystraczająca ;)

 

http://www.allegro.pl/item533415600_prasa_..._deere_590.html Więcej bajerów w komputerku, lepsza stylistyka, i pare drobnostek, ale techniczneie baaardzo podobna do tej troszke wyrzej, tylko ta jest jej następczynią :)

 

http://www.allegro.pl/item533875432_prasa_..._590_rotor.html Praska wyposarzona w rotor, z możliwością założenia noży, twoja kubotka troche by się przy niej pociła, ale myśle że dała by rade, w okolicy z taką praską lata MTZ 82, lecz nie miałem okazji zobaczyć jak sprawuje się z nią w pracy :)

 

P.S. Ogólnie to najlepszym rozwiązaniem było by kupno prasy z siatką, ale nie ma obawy, w okolicy jest handlarz który ściąga takowe przystawki do pras JD, ostatnio miał za 3500 zł, z moich obserwacji wynika że taniej jest kupić od razu z siatką :)

 

http://www.allegro.pl/item538327856_prasa_...592_2007_r.html

No i teraz ful wypas komfort praska JD 592, osobiście tej bym nie kupił, ponieważ za niewielką dopłatą masz nową, więc ..., a jak możesz skorzystać z jakiegoś dofinansowania to lepiej nową 592 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

Bardzo interesujące są wasze propozycje ale u mnie wchodzi w rachubę wyłącznie nowa prasa w dość przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ok, jak tak to prasa JD 572, nówka za 70 tyś, jak dobrze myśle to brutto, ale zawsze można odzyskać vat, i skorzystać z dofinansowania, wkońcu pieniądze z uni są dla ludzi ;)

 

EDIT: albo lepiej, tu masz link do podobnego zestawu, i sam zadecyduj :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-Forterr...mage107394.html

 

pooglądaj sobie inne foty tego usera ;), ale ja również mam 31 ha, i nowej bym nie kupił, no chyba że JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

prasy victona są bardzo interesujące a ile może kosztować nowa taka prasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

taka cene bez negocjacji i z wszystkimi bajerami z max balotem tzn 180cm zakręci się koło 90000 no może 80000 pytałem dealera na agro show

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Ok, jak tak to prasa JD 572, nówka za 70 tyś, jak dobrze myśle to brutto, ale zawsze można odzyskać vat, i skorzystać z dofinansowania, wkońcu pieniądze z uni są dla ludzi

 

 

jaki dealer chce ci sprzedać 572 za 70tys brutto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wiesz chyba raczej netto, wtedy dobrze nie wiedziałem, a ty ile dałeś za swoją ??

 

@ariss uparłem się na niego, bo to dobra prasa w niższej cenie od vicona, a wcale jakością nie odbiega od niego ani na krok, praktycznie jak byś pościągał osłony, i pomalował na jeden kolor, to ne jeden by z pięciu metrów powiedział że to takie same prasy. A cena coś maława, chyba 90 netto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja dałem 76 z siatką ale euro było wtedy 3,55zł wiec teraz to blisko 100 bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jest jakaś rolka do 20tys co robi bele o szerokości 100cm bo mam korytarz o szerokości 105cm... bez rotora tylko do słomy na 5ha swojego i ze 25 usługowo...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jak ją rozwine? taki JD to ma napewno spory zgniot...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Normalnie, zgniot możesz sobie ustawić jaki tylko chcesz, od prawie luźnej słomy po kamień. A rozwiniesz to jak kto woli, ja praktykuje widły ;):) Jak ustawisz mały zgniot to nawet mały ciągnik ją pociągnie, sam na sucho, na postoju kręciłem C-330 na wolnym gazie, i nawet prawie wcale jej nie czuła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A pasówka ta prasa? I jak z częściami? drogie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Tak to prasa pasowa zmiennokomorowa, z częściami nie ma problemu, w necie zamówisz jutro są ;) Niektóre części są tanie, ale niektóre potrafią mieć troche większą cene. Ale w końcu jakość idzie w parze z ceną. Sam mam JD 550 i na awaryjność nie narzeam, jedyne co zrobiłem to dwa łożyska, dwie spinki w pasach i nic więcej. Odpowietrzanie pompki nie będe pisała, bo to wina operatora prasy w niemczech który jechał tylko do przodu i nie patrzał czy olej jest w zbiorniczku do obwiązywania sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj