gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztof1987    211

kolego ale wielkość beli można regulować w prasie zmiennokomorowej jeżeli prasa ma max160 to nie znaczy że nie możesz zrobić 150 a nawet jest plusem większy rozmiar ponieważ robisz wałek i masz już na sterowniku 150 a zostje ci kilka m do prasowania wałka to zwiększasz średnice i robisz 155 i w wielkości beli tego prawie nie widać ale wałek zmieścisz w jednej beli nie musisz zaczynać kolejnej 


Kolegi na jakiej podstawie to stwierdzenie.
Miałem hestona na samych pasach to szło tak sobie jak długi materiał to szło fajnie ale jak krotki to juz tragiedia.
Teraz mam Feraboli Sprinter pasowo walcowa tu prasowanie idzie bez najmniejszego problemu czy materiał jest długi czy sieczka nie ma znaczenia ,w samych pasach to czasami pasy się po rolkach slizgaly i balot się zatrzymal w walcowo pasowej tego niema .
A wiec moje zdanie to tylko walcowo-pesowa.

kolego heston to bardzo przestarzała konstrukcja i bardzo ciężko sie prasuje tymi prasami ( u mnie w okolicy kiedyś był szał na te prasy bo były tanie ale nie szło tym prasować i już nie ma wogóle ) feraboli ma nowsze rozwiązania 

prasa pasowa ma regulacje wielkości beli lepszy docisk lżej ma ciągnik ja widze same plusy ( mamy w okolicy warjata co feraboli 265 htc jeździ w słomie ok 20 km /h mówi że by jeździł szybciej ale podbieracz za wolno sie obraca i już nie zbiera to wygląda śmiesznie bo widać tylko przemieszczający sie kuż i dwa ślady chamowania i bela wyskakuje i od nowa ) 

a jeżeli chodzi o wybór prasy jeżeli w twoim przypadku wydaje sie prasa lepsza walcowo pasowa kupuj taką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Tyle ja wiem, ale we wniosku na modernizację mam wpisane 150 cm, a większej nie mogę wziąć bo za mała powierzchnia. Takie urzędnicze głupoty ale muszę się tego trzymać. To chyba zostaje tylko NH Roll-Belt 150

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

@tompil Pogadaj z dealerem żeby specyfikacje prasy zmienili. Papier wszystko przyjmie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Wolę tak nie kombinować, bo nie jest trudno sprawdzić jakiej wielkości belę robi prasa wystarczy wejść na stronę producenta, albo zadzwonić do producenta i wszystko wyjdzie.

No właśnie oprócz New Hollanda są jeszcze prasy Krone Fortima V1500 i Comprima V150, ale z tego co patrzyłem na ich stronie to nie są pasówki. Chociaż dla mnie nie ma to znaczenia, tylko pytanie ile te prasy kosztują w wersji z nożami. Bo jeśli są dużo droższe od NH to zostanę przy tańszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

Zrozum.. każda prasa zmiennokomorowa może robić belki od praktycznie najmniejszej do 150, 160, 180, 200.. zależy od modelu. Większość pras zmiennokomorowych robi belki do 160-170, a najmniejsze można robić takie żeby tylko zaczeła się kręcić, to zależy od firmy i modeu, ale nawet od 30-40 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

No już Ci napisałem, że we wniosku na modernizację mam prasę o max. wymiarze belki 150 cm, jak będzie prasa mogła robić większe belki to potrzeba mieć większą powierzchnię gospodarstwa żeby Ci przyznali. Takie są przedziały ustalone:120 cm, 150 cm i powyżej 150 cm. Ja się łapię na prasę 150 cm i większej nie mogę kupić bo mam za małą powierzchnię. Nie ma tu znaczenia jakie belki może robić prasa tylko max. rozmiar wg dokumentacji technicznej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Kolego, przeczytaj co ma wpisane we wniosku na modernizację, jak nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze raz. Już wiesz dlaczego szuka prasy 150 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ale jest jeszcze  jedna opcja , można zrobić zmianę do wniosku i wykreślić tom normę 150 a pozostawić tylko prasa rolująca . Po prostu zadzwoń do agencji podaj numer sprawy tam cię pokierują do odpowiedniej osoby która prowadzi twoją sprawę i ci wyjaśni . Wiem bo ja tak miałem przy prasie kostce i zmieniałem chyba , że się przepisy teraz zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wolę tak nie kombinować, bo nie jest trudno sprawdzić jakiej wielkości belę robi prasa wystarczy wejść na stronę producenta, albo zadzwonić do producenta i wszystko wyjdzie.

 

No właśnie oprócz New Hollanda są jeszcze prasy Krone Fortima V1500 i Comprima V150, ale z tego co patrzyłem na ich stronie to nie są pasówki. Chociaż dla mnie nie ma to znaczenia, tylko pytanie ile te prasy kosztują w wersji z nożami. Bo jeśli są dużo droższe od NH to zostanę przy tańszej.

Te krone to fortima około 140 tys netto a comprima 160 tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Poszukuje prasy, siatka, rotor, noże, używana. W planach zakup ciągnika około 95-100 km, nie wiem, da sobie w takiej radę? Jak coś zawsze można przecież komputerowo dodać trochę mocy  :) Fajnie by było jakby prasa nie miała więcej niż 10 lat, fundusze to tak mniej więcej 40 tys, co możecie polecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Czyli mówicie panowie ze jak nie poloze 50 brutto to nie ma co brać się za szukanie? A co w takim razie do 50 możnaby kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kupisz kolego w dobrym stanie za około 40 ale coś w granicach 2000r, i nie jakiejś marki typu claas czy jd lub krone, ale np. Vicon czy bliźniaczy deutz-fahr

Ja osobiście sprzedałem deutz-fahra za 31 tys, z 99r,przebieg oryginalny bo kupiona nowa w Polsce przez znajomego, 19 tys. Belek, powiem ci ze bardzo nie było zainteresowania, ludzie chcą tylko kupować jd, krone i claas

Raz przyjechał gość obejrzeć przejazdem to mówił że był oglądać przedemna claasa za 40 tys. To złom nie z tej ziemi ale nie chciał kupić bo mówi że chce claasa bo sąsiedzi mają tylko takie prasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Vicony bardzo mi się podobają, kiedys kumpel mowil że bardzo dobre prasy, ale nikt w okolicy nie ma. Kilka stron wczesniej ktos wstawial link do Jd w damaslawku, byłem to oglądać. Niby zębatki nie wyrobione, pasy nie zjechane bardzo ale wszystko malowane. Chciałbym coś trochę młodszego wlasnie bo nir wiem jak na starszą bank będzie patrzyl jesli chodzi o kredyt. Ciekawi mnie tez czy te 95-100 km pójdzie w tych nozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum to podepnę się tutaj. Zaczynam szukać nowej prasy. Będzie kupowana na młodego rolnika więc w grę wchodzi wyłącznie nowa maszyna. W temacie jestem dość świeży bo do tej pory zakładaliśmy kupno pługa obrotowego jednak agencja nie dała zgody jak i też nasz dotychczasowy nie jest taki zły ale nie o tym. Gospodarstwo nieduże 25ha, rocznie będzie robić może z 250 balotów słomy i 150 siana i trawy/innych roślin pod sianokiszonkę. Wiem że to niedużo ale proszę nie pisać że taki zakup jest nieopłacalny, inny sprzęt mamy wystarczający i w dobrym stanie więc myślę o tym. Na takie ilości i gospodarstwo nie chciałbym wydać dużo pieniędzy więc w grę wchodzi jedynie Polska MF czy Ursus lub np. Feraboli Entry 120 (ale gdzieś czytałem że to praktycznie to samo co Metal Fach więc nie wiem). Chciałbym wydać 45-50 tyś brutto lub jeśli będzie warto to powiedzmy do 55 tyś mógłbym dołożyć. Moglibyście napisać jakimi modelami w tej cenie warto się zainteresować ? Na co zwracać uwagę ? Jakie prasy (walcowa czy łańcuchowa) są lepsze do słomy, siana, trawy itp. Proszę o opinie bo tak jak wspominałem nie bardzo orientuję się w obecnym rynku a coś trzeba będzie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Vicony bardzo mi się podobają, kiedys kumpel mowil że bardzo dobre prasy, ale nikt w okolicy nie ma. Kilka stron wczesniej ktos wstawial link do Jd w damaslawku, byłem to oglądać. Niby zębatki nie wyrobione, pasy nie zjechane bardzo ale wszystko malowane. Chciałbym coś trochę młodszego wlasnie bo nir wiem jak na starszą bank będzie patrzyl jesli chodzi o kredyt. Ciekawi mnie tez czy te 95-100 km pójdzie w tych nozach

Z kredytem na taki rocznik będziesz miał problem, większość finansuje do 9 roku, niektórzy do 12 a 15 to już rzadkość, jeśli chcesz kupić taką prasę i wziąść kredyt to polecam Ci kredyt obrotowy w BGŻ, dostaniesz go w zastaw za ziemię, do 5 lat ale można przedłużyć, splacasz kiedy chcesz, oprocentowanie rzędu 5-6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezy    0

Zastanawiam się nad kupnem prasy w przedziale 30-35 tys. Mam ciągnik case 100km. Oglądałem kilka pras i mam na oku class rollant 46 rc 1999r i John deere 578 2003r. Co wybrać? Czy może rozglądać się za czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Polecam welger Rp200, ma zamki mech komory, rotor, noże, po wymianie kilku łańcuchów przez lata bez awarii pochodzi. Claas ma średnie opinie, dobre robi kombajny i sieczkarnie, przy prasach niebardzo


Witam, żeby nie zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum to podepnę się tutaj. Zaczynam szukać nowej prasy. Będzie kupowana na młodego rolnika więc w grę wchodzi wyłącznie nowa maszyna. W temacie jestem dość świeży bo do tej pory zakładaliśmy kupno pługa obrotowego jednak agencja nie dała zgody jak i też nasz dotychczasowy nie jest taki zły ale nie o tym. Gospodarstwo nieduże 25ha, rocznie będzie robić może z 250 balotów słomy i 150 siana i trawy/innych roślin pod sianokiszonkę. Wiem że to niedużo ale proszę nie pisać że taki zakup jest nieopłacalny, inny sprzęt mamy wystarczający i w dobrym stanie więc myślę o tym. Na takie ilości i gospodarstwo nie chciałbym wydać dużo pieniędzy więc w grę wchodzi jedynie Polska MF czy Ursus lub np. Feraboli Entry 120 (ale gdzieś czytałem że to praktycznie to samo co Metal Fach więc nie wiem). Chciałbym wydać 45-50 tyś brutto lub jeśli będzie warto to powiedzmy do 55 tyś mógłbym dołożyć. Moglibyście napisać jakimi modelami w tej cenie warto się zainteresować ? Na co zwracać uwagę ? Jakie prasy (walcowa czy łańcuchowa) są lepsze do słomy, siana, trawy itp. Proszę o opinie bo tak jak wspominałem nie bardzo orientuję się w obecnym rynku a coś trzeba będzie wybrać.

Z polskich to tylko Unia i Sipma, z metal fach to tylko przyczepy są ok, pracowałem Ursus łańcuchową, krótkiej trawy nie da rady owinąć siatką, wciąga ją często w podbierak podobnie, sterowanie porażka, dwa rozdzielacze trzeba używać ciągle, ciagnikowy i prasy bo ten prasy nie ma opcji żeby podawać olej non stop na niego  :lol: szukaj takiej prasy aby siatka/sznurek bezpośrednio do komory wpadała a nie nad podbieracz, bo to średniowiecze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0
Napisano (edytowany)

Jaką prasę nową wybrac do 70 tys brutto,potrzebuje głównie do siana i słomy. Jest tylko problem że pierwszy rok musiała by pracować z ursusem c360 dopiero później z zetorem 7211 lub ursusem 912.

Edytowano przez Gruby123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwidlak    0

Z polskich to tylko Unia i Sipma, z metal fach to tylko przyczepy są ok, pracowałem Ursus łańcuchową, krótkiej trawy nie da rady owinąć siatką, wciąga ją często w podbierak podobnie, sterowanie porażka, dwa rozdzielacze trzeba używać ciągle, ciagnikowy i prasy bo ten prasy nie ma opcji żeby podawać olej non stop na niego  :lol: szukaj takiej prasy aby siatka/sznurek bezpośrednio do komory wpadała a nie nad podbieracz, bo to średniowiecze :P

Ja również polecam sipme i unię bo mają jako jedyne mają sensowne polskie prasy w tej cenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj