gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

LuckyLuke12345    230

Za te pieniądze będziesz miał już nie złą Krone Vario Pack zmienno komorową

Edytowano przez LuckyLuke12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Za te pieniądze to raczej niema sensu kupować takiego małego krona chyba że ktoś ma maluki traktor.
Tak to w tych pieniędzach bd lely pasowe class variant już nawet 3xx ogólnie prasy wdajne i bez żadnych cyrkow jak w sipmie że ci owinie pół balika jak zawieje wiatr.
Tyle tylko że takie prasy aby je wykorzystać potrzebne jest te 150km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

to ile ta krone jest warta zakładając że opis i zdjęcia są zgodne że stanem faktycznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jeśli opis zgodny z prawdą to tu mamy ciekawy egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-kr-130-super-stanpolecam-CID757-IDhEL7p.html

choć nie wiem czy nie za drogo. Pytanie mam jeszcze odnośnie tej kronki jakiej średnicy robi balot?

Balot  robi o średnicy  130  cm .

zdecydowanie  za  drogo , troszke  więcej niż  pół można  by  dać 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Co sądzicie o Kverneland 6716 i jej odpowiednikach w innych barwach? Ktoś użytkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jeśli opis zgodny z prawdą to tu mamy ciekawy egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/prasa-krone-kr-130-super-stanpolecam-CID757-IDhEL7p.html

choć nie wiem czy nie za drogo. Pytanie mam jeszcze odnośnie tej kronki jakiej średnicy robi balot?

 

widać że nie zużyta, wałki i blachy to jak nowe ale czy warto dopłacać pomiędzy czymś zciachanym za 25 tys.(bo nie oszukujmy się, za 25 tys. to kupuje się coś co zrobiło powyżej 50 tys.bel, szczególnie że nowe krone kosztuje około 130 tys.) do dobrego egzemplarza za 50 to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

widać że nie zużyta, wałki i blachy to jak nowe ale czy warto dopłacać pomiędzy czymś zciachanym za 25 tys.(bo nie oszukujmy się, za 25 tys. to kupuje się coś co zrobiło powyżej 50 tys.bel, szczególnie że nowe krone kosztuje około 130 tys.) do dobrego egzemplarza za 50 to nie wiem

to lepiej kupić grata za 25 niż jakiś w lepszym stanie za wyższą cenę? bo nie rozumiem. Nowa najprostsza krone posztuje 75 netto - tak powiedział przedstawiciel w Bednarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Zastanawiam się nad kupnem prasy pasowej , myślę nad dwoma tz. Kuhn 2160 , lub New Holland 7060 . Którą wybrać ? . Wcześniej miałem przez trzy sezony New Holland br740 nie sprawiała jakiś wielkich problemów . Z wyglądu podobają mi się kuhn , ale nie mam bladego pojęcia jak z ich awaryjnością i wydajnością , w internecie o kuhnie nie ma zbyt wiele a wiem o prasie z 2010 r za około 60tyś  , przepracowane 8,5 tyś balotów . Proszę o opinie i doradztwo , z góry dziękuję ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Zastanawiam się nad kupnem prasy pasowej , myślę nad dwoma tz. Kuhn 2160 , lub New Holland 7060 . Którą wybrać ? . Wcześniej miałem przez trzy sezony New Holland br740 nie sprawiała jakiś wielkich problemów . Z wyglądu podobają mi się kuhn , ale nie mam bladego pojęcia jak z ich awaryjnością i wydajnością , w internecie o kuhnie nie ma zbyt wiele a wiem o prasie z 2010 r za około 60tyś  , przepracowane 8,5 tyś balotów . Proszę o opinie i doradztwo , z góry dziękuję ...

kolego jak robiono testy w bednarach odnośnie ścisku beli to bardzo słabo wypadał kuhn nawet polskie prasy miały lepszy ścisk najlepiej wypadł lely vicon puźniej chyba jd ale pewien nie jestem ale wiem że lely wygrała a vicon drugi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami    0

koledzy a mam jeszcze w kupnie fendt 2600v z 2003r. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy mając do wyboru sipme a famarolke co wybieracie? Chodzi o wydajność no i wytrzymałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

koledzy a mam jeszcze w kupnie fendt 2600v z 2003r. co o tym myślicie?

kolego fendt to to samo co vicon kverneland kubota mf poprostu te same prasy tylko inaczej malowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami    0

ja słyszałem ze te starsze prasy fendt to wszystko galiganini jak dobrze napisałem. a z tego co sie orientuje to firma która tylko prasy produkowała, tylko fednt ją podkupił. właśnie bardziej mnie interesuje ich awaryjność, jak ogólnie sie spisują i ceny utrzymania czyli części. a prasa sama w sobie jest interesująca, bo są zastosowane i walce i pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

@krzysztof kiedys w tygodniku poradniku rolniczym byl test rożnych pras i kuhn byl 3-4 nawet Claas jednego dnia testów byl za nim. Wszystko zalezy od operatora i walka moje belki sa zbite na kamień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

jak chcesz dobrą prase to na samych pasach czym mniej

mechanizmów tym lepiej

Kolegi na jakiej podstawie to stwierdzenie.

Miałem hestona na samych pasach to szło tak sobie jak długi materiał to szło fajnie ale jak krotki to juz tragiedia.

Teraz mam Feraboli Sprinter pasowo walcowa tu prasowanie idzie bez najmniejszego problemu czy materiał jest długi czy sieczka nie ma znaczenia ,w samych pasach to czasami pasy się po rolkach slizgaly i balot się zatrzymal w walcowo pasowej tego niema .

A wiec moje zdanie to tylko walcowo-pesowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julian1234    1

Koledzy przymiezam się do zakopu prasy rolujacej .. i nie wiem jaką chodziła by z ursusem 902 ,,do prasowania 200kulek siana 400kulek słomy ,,mój budżet to 17tys max jaka prase polecicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Julian jeśli nie zamierzasz prasować dużo sianokiszonki to polecam prasę Gallignani pasową stałokomorową np. 2120 czy rb 22, W słomie i sianie to jest wariat, można prasować w środku dnia, bela się nie zatrzymuje. Mam taką z 10 lat i chodzi bez problemów. Przez ten czas wymieniłem jeden łańcuch bo się rozciągnął i ze 3 pasy mi pękły w sianokiszonce. Te prasy mają taką wadę że w sianokiszonce materiał lubi się nabijać pod pasy i trzeba wychodzić i czyścić bo zerwie pas. W słomie i sianie takie rzeczy się nie dzieją, można cały dzień prasować bez czyszczenia. Za 17 tys kupisz taką prasę z centralnym smarowaniem, sterownikiem w kabinie i owijaniem na 2 sznurki.

Nic lepszego w tej cenie nie kupisz. Jeśli zamierzasz prasować dużo sianokiszonki to szukaj czegoś innego, bo to czyszczenie jest denerwujące.

 

Panowie mam we wniosku prasę zmiennokomorową o max. średnicy beli 150 cm. Jakie firmy mają taką prasę oprócz New Hollanda?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Przeszukałem strony wszystkich producentów których znałem i prasy zmiennokomorowe o max. średnicy balotu 150 cm znalazłem tylko u New Hollanda RolBelt 150 i u Krone Fortima V1500 i Comprima V150. Ale te prasy krone to jakieś listwowe są i pewnie strasznei drogie

Pozostali producenci mają prasy o większej średnicy beli 155 cm lub 160 cm.

Może przegapiłem jeszcze jakiegoś producenta co ma prasę 150 cm zmiennokomorową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj