gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

SKORPION1    0

Witam koledzy mam dylemat poszukuję prasy pasowej do zetora forterry 95 ( 90 km) , myślę nad NH 6070 jakiś Claas np 360 , 380 czy coś w tym stylu ewentualnie case rb lub coś z jelonka . Wcześniej posiadałem br 740 z rotorem bez noży i ciągnik nie czuł nic prasy . A czy zetorek da radę pracować np   z 7 nożami  w słomie tak ze 300 -600 balotów na kurnik ,  reszta słomy bez noży ewentualnie parę sianokiszonki . Bardzo proszę o rady co zrobić i co wybrać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jaka nowa prase pasowa wybrac? Prasa do slomy i sianokiszonki, rotor noze, opuszczana podloga i wgl ma byc na full wypasie. Najblizszy diler do new holland i case, czyli z hollanda model roll belt 150, a z case RB 455. Jakie sa ceny tych pras i opinnie o nich?

Większość marek w prasach zmiennokomorowych ma w standardzie to co jest w opcji w stalokomorowych więc za wielki wybór w wyposażeniu nie będziesz miał, osobiście polecam mchale, za zmiennokomorową wersję zapłacisz 125 netto, duży plus jest że u nich cena prawie cały czas stała, nie przeliczają na Euro czy inne waluty co przy dzisiejszym kursie jest zabójcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Ja mam też taki problem jak co druga osoba tutaj, jaka prase wybrać? Biorę pod uwage polskie marki, sipma,metal-fach,ursus, nie wiem co tam jeszcze może być. Ma być brana na prow. Bedzie prasowała około 200 sianokiszonki i 600 słomy. Jestem zielony na ten temat i nie wiem czy z rotorem czy bez i o co chodzi z tymi zamkami na klapie? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwidlak    0

Ja bym brał sipme na twoim miejscu, ale to zależy od tego czym się kierujesz tak jak wyżej kolega napisał. Z tymi zamkami to jest tak ze dzięki zabezpieczeniu hydraulicznemu można otrzymać większy poziom zgniotu, a z resztą zadzwoń to ci dokładniej wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Spotkałem sie z opiniami że sipma nie dobra. Może farmal? Walcowa nie a walcowo łacuchowa? czy sama łańcuchowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami    0

Witam wszystkich. Może ktoś podpowie jaką prasę wybrać, zastanawiam się nad marką claas, nie wiem tylko czy walcowa czy może posówka. jest również dużo modeli i tu jest zagadka, mam do prasowania suche jak i mokre.  rocznie jest do zrobienia ok. 700 balotów. ciągnik jakim będę prasował to fendt ok 110KM. pieniądze jakie chcem przeznaczyć to 50tys. mam do kupna claas rollant 240 z 2006r co o tym sądzicie?

 

 

Edytowano przez sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

11 letnia to już ładnie zjechana za 7 lat będzie już pełnoletnia chyba ze chcesz wypompowac 50 Tysi na prasę ktura pochodzi ci 3 -4wiosny może być odpicowana i w miarę sprawna ale wieku nie odszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Mój rollant 44 ma 31 lat... ile w tym czasie belek utrulał to nie wiem ale nic mu nie dolega. Od czasu do czasu (czyt u mnie co pare lat) jakieś łożysko na walcu i jedzie dalej.... a teraz spytaj sąsiada co myśli o swojej kilkuletniej sipmie co robi tak jak i moja te 250-300 belek rocznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy robie rocznie ok.350 balotów siana i 700słomy sprzedałem sipme i zastanawiam sie teraz co kupić. Dalej łańcuchowa czy coś innego? Nowa czy używana? Budżet max 65tys. brutto a ciągnik 90km. Doradzi ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Skoro robisz więcej słomy to warto zastanowić się nad pasową JD bądź Claas-a. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mój rollant 44 ma 31 lat... ile w tym czasie belek utrulał to nie wiem ale nic mu nie dolega. Od czasu do czasu (czyt u mnie co pare lat) jakieś łożysko na walcu i jedzie dalej.... a teraz spytaj sąsiada co myśli o swojej kilkuletniej sipmie co robi tak jak i moja te 250-300 belek rocznie...

250 -300 belek  rocznie? ja  w dobry  dzień  robię  więcej ... nie  rozumiem  po  co  kupować prasę przy takim  obrocie ...

Takiego claasa tez  kiedyś miałem , rocznie  robiłem  ponad 3 tys i praktycznie  co  sezon  zmieniałem kilka  łańcuchów . łożysk  to  akurat niewiele  zmieniłem .

Aha i   2  razy wałek od  strony  zębatek  wyrwał  się  z walca 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Ja mam też taki problem jak co druga osoba tutaj, jaka prase wybrać? Biorę pod uwage polskie marki, sipma,metal-fach,ursus, nie wiem co tam jeszcze może być. Ma być brana na prow. Bedzie prasowała około 200 sianokiszonki i 600 słomy. Jestem zielony na ten temat i nie wiem czy z rotorem czy bez i o co chodzi z tymi zamkami na klapie? Prosze o pomoc

Powiem Ci tyle, Bierzesz na PROW to się nie pier*ol z polskimi. Trochę Dorzucisz i Kupisz coś stylu Case RB344 czy NH BR6090. Tam Masz chociaż sterownik elegancki i przy takim wykorzystaniu to jest prasa na lata. Te polskie to tylko będziesz wyklinał, chyba, że Kupisz coś droższego, np. Metal Fach tą pasową na licencji Feraboli, ale podejrzewam, że będzie droższa nawet od tych Case/NH, które Ci wymieniłem.

Trochę to ryzykowne, ale Możesz zakręcić się na rynku używanym (bo chyba maszyna może mieć max 5 lat?) jakby trafiła się jakaś pasowa JD, Lely z niedużym przebiegiem, to nawet bym się nie zastanawiał nad nowymi


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jeżeli chodzi o lely to co o nich sądzicie bo mam wpisaną właśnie taką na prow dokładnie mi chodzi po głowie model 160v prasa pasowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy 200 300 mu się nie opłaci prasy kupić? Sam jak kupiłem Rollanta w 96 bodajże to też dużo nie robiłem najlepiej skrytykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Lely z niedużym przebiegiem??A takie coś istnieje??

Zależy co kto rozumie pod pojęciem niedużego przebiegu w Lely

Lely RP245:

https://www.otomoto.pl/oferta/lely-welger-rp-245-2012-rok-okazja-ID6yIvow.html#xtor=SEC-8

JD 852:

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-852-ID6yBKQD.html#xtor=SEC-8

 

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

@bobcat2250 W PROW-ie 2014-2020 nie ma możliwości zakupu używanych maszyn, jak to miało miejsce w poprzedniej perspektywie finansowej 2007-2013. Teraz tylko i wyłącznie nowe maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

250 -300 belek  rocznie? ja  w dobry  dzień  robię  więcej ... nie  rozumiem  po  co  kupować prasę przy takim  obrocie ...

Takiego claasa tez  kiedyś miałem , rocznie  robiłem  ponad 3 tys i praktycznie  co  sezon  zmieniałem kilka  łańcuchów . łożysk  to  akurat niewiele  zmieniłem .

Aha i   2  razy wałek od  strony  zębatek  wyrwał  się  z walca 

10 lat temu była pierwsza belarka we wsi więc i roboty było więcej a teraz... jeść nie woła to przecież sprzedawać nie będę a robię kiedy i jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

 

lely z małego gosp a już u handlarza???Dobry bajer

JD z Damasławka malowana caalutka nawet odrzutnik bel to ciekawe ile ma nakulane albo jak była użytkowana???Jak w mojej 545 z 91'farba super-a u mnie to ona teraz odpoczywa bo od 6 lat robi ok 1000 kulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Ahaa.. To już wycofali taką możliwość

To ja spoglądałbym w stronę Case RB344, NH BR6090, może nawet Lely RP205 o ile ją jeszcze produkują.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj