gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Mikruss    536

Fakt ja zle przeczytalem. Za ta kwote tez porzadnego clasika varianta 380 sie dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

witam\przeczytałem prawie cały wątek odnośnie pras zmiennokomorowych z tego wzgledu że zastanawiam sie nad kupnem prasy za ok. 30-40tys używanej do ciągnika 90KM , gdzie zestaw bedzie pracował głównie w  sianie i sianokiszonce( łącznie 500szt z kiszonka użależniona od pogody jest pogoda jest siano nima jest kiszonka ) jak i w ok. 200szt lucerni z przeznaczeniem również kiszonka do tego dojdzie troche słomy ok. 200-300balotów a więc łacznie w sezonie bedzie MUSIAŁA owinąc ok 1000balotów różnego rodzaju. Ogólnie rzecz biorąc troszke sie boje tych pras z tego wzgledu ze u mnie w regionie praktycznie ich nie ma ( po za dobitą 550jd).

Pytanie się tyczy czy zmienna komorowa praska da sobie rade w sianokiszonce(czy to wilgotna czy podsuszona) jak i również jak wyglada prasowanie krótkiego materiału takiego jak potrawa tj II i III pokos traw, jakbym miał tylko słome nie miałby złudzeń i odrazu postawiłbym na zmiennokomore a jak przychodzi do prasowanie kazdy możliwy materiał to mam wątpliwości bo jak narazie nie ma rzeczy czy to maszyny do wszystkiego w tym przypadku siano/słoma/kiszonka'i.

Prasy jaką szukam musi mieć owijanie siatko to podstawa + rotor takze bym preferował i noże, ale z tym koniem jakim pracuje nie podoła nożą. A wiec koledzy czekam i prosze o sugestie i podpowiedzi odnośnie pras jaką bryluje w danym segmencie i czy warto zwrócic uwage na vicona 1901 rotor+siatka rok. 2oo8 czy 'o9

czy owy model mocno sie różni od  obecnych pras KUHNa? 

A wiec czekam na propozycje jak i sugestie dt. w/w pras

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

koledzy doradzcie najlepsza prase rolujaca za ok 20 tys zl do ciagnika 90 km bedzie prasowac slome siano i sianokiszonke jaka marke i model byscie polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

new holland 648. U mnie juz 5 sezonów zrobiła i będą następne :) (ok 1000 belek w sezon słomy i sianokiszonki)

90 km idealnie pod tą prasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja właśnie muszę dołożyć nóż na wałku nad podbierakiem. A co do pras to pasowymi lepsze zbicie tylko kant belki trudniej uzyskać przy drobnym materiale.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nie warto, kup sobie coś zachodniego za te 50 koła, zaoszczędzisz sobie nerwów i czasu a i taka maszyna nie dość ze dłużej wytrzyma to i mniej na wartości straci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam. Poszukuję prasy z rotorem i nożami, zamki na klapie, siatka, takiej do 30-35 tyś.  Jest tych pras dużo do sprzedania i nie wiem jaką wybrać. Miałem prasę Carraro 1200 (wąski podbierak, łańcuchowa,sznurek). ale zrobiła się przy mała, Prasa będzie chodziła z New Hollandem TS90. 

Myślałem nad prasą welger rp220 ale ona jest na walce i nie wiem czy będzie szła w suchej słomie lub sianie.

Czy ma ktoś taką prasę?? :P 

Czy coś szukać z marki Krone, Vicona, deutz fahr???

 

Pozdawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

claas variant 380
Sorry miało być 280 mają dobre opinie i w suchym materiale będzie na pewno szła, a co do stopnia zgniotu nawet nie trzeba wspominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1234    1

Według mnie tak cichsza praca możliwość zmiany wielkości snopka bardzo dobre zbicie snopka dużo prasujesz? sianokiszonki pewnie też skoro mówisz o nozach...
kolega wyżej też podał ci bardzo dobra prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robię z 100 bel pierwszego pokosu a reszte w pryzme. u mnie na okolicy nie prasy w nożami I może bym trochę zarobku miał. xD A po zatym prasę kupuję na parę lat a nie na rok dwa, lepiej kupić lepszą jak potem zmienić.
ogólnie to robię Tak z 140 bel z trawy i słomy z 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1234    1

no masz rację jeżeli sianokiszonka to noże muszą być ja swoją robię około 250 sianokiszonki a ponad 2000 słomy więc trochę jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

w mojej okolicy się utarło że każdy ma walcówki 250/350 RC ja mam 280rc zwróć uwagę na to aby rotor wchodził/miał dostęp, do komory wtedy unikniesz temu że bela na początku staje.. Reszta to wedle uznania marki i koloru i kasy. Wiedz jedno walc=sporo łożysk=nie myjemy bo łożyska będą do wymiany.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

nie warto, kup sobie coś zachodniego za te 50 koła, zaoszczędzisz sobie nerwów i czasu a i taka maszyna nie dość ze dłużej wytrzyma to i mniej na wartości straci...

Nie warto ??dlaczego?? Ja mam  fastera i jestem bardzo zadowolony z jakosci i z tego ze nie przeplacilem -te prasy ida tez na Francje wiec tez sa Zachodnie  hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Jaka nowa prase pasowa wybrac? Prasa do slomy i sianokiszonki, rotor noze, opuszczana podloga i wgl ma byc na full wypasie. Najblizszy diler do new holland i case, czyli z hollanda model roll belt 150, a z case RB 455. Jakie sa ceny tych pras i opinnie o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj