gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość lks91   
Gość lks91

Prasowałem głownię słomę, siana zrobiłem może 500 bel. Hmmm nie miałem takiej sytuacji żeby się zapchała, zabiła czy bela przestała kręcić. Co do pożarów musisz zwracać uwagę na stan łożysk, pasy czy nie dotykają blach itp. Chyba nie ma reguły że są bardziej łatwopalne. Trzeba dbać i uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wycinek    0

Jak przy kupnie można ocenić stan pasów? Wie ktoś może coś więcej na temat prasowania sianokiszonki pasówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Patrz na spinki jakie są czy coś gdzieś przy nich puszcza i na długość pasów oraz ilość spinek na danym pasie.
Co do prasowania sianokiszonki to musisz mieć dobrą zgrabiarke i muszą być równe szerokie (na szerokość balota) rzędy to prasuje się dobrze w przeciwnym razie trzeba popuszczac zgniot bo gdy mamy mały pokos dostają po dupsku tylko dwa lub trzy pasy a reszta chodzi luźno i tylko patrzeć jak któryś strzeli.
W slomie pasowa wymiata nie ma lepszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak będzie mnóstwo spinek to w 99% oznaka że pasy są już bardzo słabe i często pękają więc takie trzeba ominąć z daleka, chyba że cena atrakcyjna i będzie się opłacało je wymienić, jak będzie też mnóstwo spinek a na liczniku bel poniżej 30 tysięcy to wiedz że licznik na pewno przekręcony, pasową prasę może tylko zatrzymać bardzo mokra sianokiszonka(ale to też zależy od konstrukcji prasy, niektóre sobie z takim gnojem radzą lepiej, inne gorzej)

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

mam pasówkę i powiem tak że przy chudej trawie ciężko zrobić bele w kant przy łąkowych nie ma takiego problemu no i najlepiej mieć zgrabiarkę karuzelową to wałek na szerokość podbieraka


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wycinek    0

Ze zgrabiarką nie ma problemu, w tym roku kupiona karuzelowa. A jakie konkretnie pasówki polecacie? A co z innymi prasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

w mojej okolicy na jd i nh nie narzekają


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tobie sianokiszonke pasowka kilka lat i jest git. Mam tylko pytanie po co wam miękki rdzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1824

Do siana? Ze swojej strony polecam Fendta 2600/2900 lub odpowiednika od galligani, póki co bezproblemowo(14 tys na liczniku, 2 tys u mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tobie sianokiszonke pasowka kilka lat i jest git. Mam tylko pytanie po co wam miękki rdzeń?

 

z nożami miękki rdzeń nie jest aż tak potrzebny, spróbuj jakiś dłuższy materiał zrobić bez noży, dobrym ciągnikiem i można się widłami zapłakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jakoś nie płacze a robię sianokiszonke a zbicie robię jak najmocniejsze żeby nic powietrza nie było a noży brak, robię samej trawy ok 500 belek rocznie 145x120 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

widziałem belki po starej prasie JD, pasowej, bez rotora i bez miękkiego rdzenia, gość po dwóch latach sprzedał tą prasę bo można było to piłą ciąć a nie widłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

To prawda. miękki rdzeń musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Paszowóz owszem ale widełkami nie życzę nikomu nacięcia się na taką minę, ewn. mały ciągnik czepiać aby nie było mocno zbite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mam JD pasową i też robię sianokiszonek ok 500bel i niema problemu bez miękkiego rdzenia bez rotora ale główna sprawa to zgrabiarka bo po polskiej gwiazdowej to jest tak zbite po kręcone że widełkami fakt narobisz się jak głupi ale po zgrabiarce karuzelowej tego problemu niema stawiasz i rozwijasz do końca bez problemu lepiej niż po walcowej czy łańcuchowej. Także takie teorie to o kant doopy...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

ja zarabiam gwiazdą i raz się rozwija dobrze a raz ciężko i myślę że to zależy też od długości zwijanego materiału i wilgotności suche zawsze się lepiej u mnie odwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W jakich pieniądzach chcesz kupić?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No to nawe nowsze jd można oglądać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

50-60tyś.

Mam coś dla Ciebie. Więcej info na PW.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Chodziło mi że można patrzeć na nowsze modele czyli po 590 będzie 592


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj