gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piootr    4

mniej dostaje i to sporo  :P

 

@ jaro  jak ty kończysz owijać to ja mam prawie 2 belke  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kiedys w topagrar pisali ze po uwzględnieniu wszystkich kosztów paliwo itd owijanie siatką wychodzi taniej,tylko teraz nie pamiętam na ile  :- chyba 13zł na 100 beli  ;)

dla mnie idealny zestaw to szeroki podbieracz, siatka, centralne smarowanie i że tylko do słomy to pasowa i oczywiście traktor z 540eco ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@ jaro  jak ty kończysz owijać to ja mam prawie 2 belke 

I tak trzymać-mi aż tak się nie spieszy-ja i tak wszystkiego robię z 800-1000 bel rocznie (a i to wliczając parę bel u znajomych ;D)-zresztą jak już pisałem mam cholernie nierówne łąki-nie pogonię-ale może się to z lekka zmieni gdyż od wczoraj atakuję je 5(no prawie  ;D) tonowym wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i co widac efekt???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
kiedys w topagrar pisali ze po uwzględnieniu wszystkich kosztów paliwo itd owijanie siatką wychodzi taniej,tylko teraz nie pamiętam na ile  :- chyba 13zł na 100 beli  ;)

dla mnie idealny zestaw to szeroki podbieracz, siatka, centralne smarowanie i że tylko do słomy to pasowa i oczywiście traktor z 540eco ;)

 

Moja jest z 80 lat i ma smarowane łańcuchy  i ja robie w MF  WOM na 1000obr i silnik też 1000-1200 obr  i daje rade  tylko podbieracz mam za wązki  ja nie mam przekonania do pasowych bo sąsiad ma stałokomorową pasową  GALIGHNANI  100/120 i jak mocniej chciał dobić żyto to poszły 2 pasy na łączeniach  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no ale pasowe są zmienno komorowe.i właśnie mi na tym zależy


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak robisz stóg??stawiasz na okrągłej czy na płaskiej stronie beli??ja próbowałem 120x120 C-330 kłaść na płasko i sie nie dało więc jak by miały większą średnice to były by stabilniejsze...ide spac bo już literki mi się zlewają  ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

mój sąsiad ma na leżąco 5 4 3 2 1 układał mf255 (chyba) tylko miał 4-ciu ludzi do pomocy :) a ja mam 6 5 4 i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra    0

moja sipma clasik spresowała z 12145 ponat 5200 bali.Bez naoraw.A na smarowanie 7 wiader smaru.w tym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Witam

Co powiecie o prasie Deutz Fahr GP 2.30-OC z 91r za 16tyś Prasa jest na dwa sznurki i jest z rotorem. Czy lepiej wziąc starego sprawdzonego Welgera Rp12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Zdecydowałem się na Z-224.

Chyba dobry wybór. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Zdecydowałem się na Z-224.

Chyba dobry wybór. Jak myslicie?

 

Myślę że to najlepszy wybór. Oczywiście zwróć uwagę na to aby prasa miała przeciwwagę :huh:


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Z-224 to dobre prasy. A kostka zawsze poręczniejsza od okrągłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

Panowie, poszukuję wszelakich opini na temat prasy rolującej CLAAS Rollant 250RC + MPS, jak sie sprawują te prasy?? co w nich najcześciej sie psuje?? Mam na oku trzy wlasnie takie prasy w cenie od 42 do 48 tys zlotych i zaczynam sie powaznie nad nimi zastanawiac.

 

Pytanie najważniejsze czy ZETOR 10540 (moc ok 100KM) da sobie rade z taką prasą przy sianokiszonce i prasowaniu słomy??? gdzies czytałem ze 100 km do takiej prasy to minimum

 

A jeśli nie Rollant 250 to jakie jest wasze zdanie i doświadczenia z prasą CLAAS Rollant 46RC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do tego właśnie modelu to ci dużo nie powiem. ale jak chodzi o claas'a to u mnie jest rollant 62 zmniejszony na 120 i chodzi z 3p dość leciwy sprzęt robimy nim już 3 lata jakieś niecałe 900szt (sianokiszonka i słoma) rocznie i jak na razie chodzi bez awaryjnie myślę że z tą będzie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Panowie, poszukuję wszelakich opini na temat prasy rolującej CLAAS Rollant 250RC + MPS, jak sie sprawują te prasy?? co w nich najcześciej sie psuje?? Mam na oku trzy wlasnie takie prasy w cenie od 42 do 48 tys zlotych i zaczynam sie powaznie nad nimi zastanawiac.

 

Pytanie najważniejsze czy ZETOR 10540 (moc ok 100KM) da sobie rade z taką prasą przy sianokiszonce i prasowaniu słomy??? gdzies czytałem ze 100 km do takiej prasy to minimum

 

A jeśli nie Rollant 250 to jakie jest wasze zdanie i doświadczenia z prasą CLAAS Rollant 46RC??

 

 

Myśle że 100 kM będzie miało problemy mnie powiedzieli mechanicy od korbanka że taki jak mój MF 110 km z mps rolandem gasł czyli wychodziłoby na to że w niej jest 2x ciężej jak w mojej 44s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

Jak MF 110km gasł przy takiej prasie to nie ma mowy zeby ZETOR 100km dał sobie rade z tą prasą :( a szkoda bo system MPS wydaję mi sie super sprawą w prasie walcowej, chyba jednak zrezygnuje z tej 250 bo nie chciałbym kupic prasy ktorą bym nic nie zrobil bo nie mialbym do niej ciagnika o odpowiedniej mocy :huh:

 

Jednak dalej bede szukal dobrej 46RC (szkoda ze w tych prasach nie ma MPSu :( ) a jakie są Wasze opinie na temat rollantow 46RC??? nie wiecie gdzie mozna taka kupic?? Ja szukam takiej prasy juz prawie pol roku i nic konkretnego jeszcze nie znalazlem, widzielm juz kilka do tej pory ale same szroty. . . obym sie do maja z tym wyrobil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@lewy85 dużo robisz bel??ile kiszonki??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj