gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

mazurq    1

a ten NH niby w polsce składany ale czy to dobry wybór czy brać coś innego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie wiem czy tego nh kupisz za 90 netto. Za krone dałem 96 netto. Z zachodnich to raczej nic tańszego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Na tego NH chyba, powinno wystarczyć, z tych bardziej znanych firm to jest to jedna, z tańszych maszyn. Ewentualnie z polskiego podwórka Unia Famarol chyba najlepsza nasza prasa. Aczkolwiek, ja raczej wolał bym tego NH. Wszystko tak naprawdę to kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Unia 1.8VD chyba 70tys netto a NH wstępnie bez negocjacji wyceniony na 91tys netto na wypasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Bierz NH czy Case a bedzie zadowolony to praktycznie to samo co Krone dawne 1250 teraz ma inna nazwe chyba belima różnia sie detalami w krone bardziej podoba mi sie rozciaganie siatki na boki poza tym to jedna chwała . Polskiej mysli technicznej raczej bym unikał jest. Co do walcówki konkretnie welgera RP200 była u nas we wski i belka stawła bardzo czasto obwiazywanie miał na 2 sznurki i żeby to sie kupy trzymało to było trzeba tyle sznurka ze spokojnie koszt dorównywał kosztowi staki. NIkt mi nie wmówi ze walcówka to dobre rozwiazanie do słomy :) Słoma to tylko łancuch lub pasówka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A za  tą famarolke to w podstawie czy na ''wypasie'' wołają 70 tyś. bo spora różnica. Jeśli natomiast trzeba coś dopłacić, za dodatkowe wyposażenie to już nie wygląda to tak okazjonalnie. Ale chyba lepszym wyborem będzie NH,  raczej więcej pozytywnych opinii ma. Aczkolwiek obie te parsy zapewne mają swych zwolenników, i przeciwników ja osobiście wolę zachodni sprzęt, ponieważ jest lepiej dopracowany, i zrobiony z lepszych materiałów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

JA jak tylko sobie wspomne prace sipma a teraz od 2010 Case RB to  jak maluch do powiedzmy VW :) Wydajnośc, siła zgniotu, awaryjnosc ( brak)  U mnie w sumie dużo nie prasuje bo mam dopiero 6500belek  i jak do tej pory wyminiony tylko łancuch głowny przy 3000 i teraz znowu sie szykuje bo juz raz pekł tylko że u mnie wspólpracuje z ciagnikiem 140KM i cisne na maksa az sprzegło na wałku puszcza czasem, które juz podciagałem :)

 

Jesli chodzi o wyposażenie to warto dopłacic do cofania hydraulicznego  rotora bo recznie tego nie cofniesz tym niby kluczem, jak swoja brałem to w case nie mozna było tego zamówic a w NH tak - troszke dziwna była polityka nie wiem jak teraz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
Napisano (edytowany)

@bialy2005 A ja ci kolego jestem, w stanie udowodnić że się mylisz, nie twierdzę że nie stwarzały problemów ale to tylko starsze lub mocno wyeksploatowane modele. Ja ze swoją, nie mam żadnych problemów, i naprawdę wiele łańcuchowych nie jest w stanie ukręcić takich bel jak po mojej walcowej. Widziałem, w ubiegłym roku po Ursusie z 543 flaki totalne. owijam siatką jakieś 2,25 obrotu, i nic się nie rozwala. U nas w okolicy jest sporo walcówek, i nikt zbytnio nie ma z nimi problemów dlatego zastanawia mnie dlaczego twierdzisz że to zły pomysł do słomy.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To twoja prasa jest chyba wyjatkowa bo kto u nas nie miał lub ma walcówke to przeklinał ja i tyle. Znam kilku w okolicy co przesiedli sie bardzo szybko na łancuchowa bo to był niewypałw słomie. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Żadna wyjątkowa, u nas jakoś nikt na nie nie narzeka no chyba, że mówisz o Metal-Fachu to się zgodzę. Jak by to był taki niewypał, to Welger oraz McHale nie produkował by ich do dnia dzisiejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisSz    0

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat pras rivierre casalis rc 121, bardzo bym prosił o opinie i czy opłaca się kupować taką prasę, zostały w niej zmienione pasy na 4 szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

witam potrzebuję opinii:

 Tak sobie pomyślałem że może przesiadłbym się z mojej rp 235 na prasowijarkę 445 tornado i nawet znalazłem ciekawe ogłoszenie tylko jak przyjrzałem się zdjęciom to boje się czy nie jest oszukany przebieg.http://olx.pl/oferta/praso-owijarka-lely-welger-rpc-445-tornado-4-000-bel-CID757-IDcKzwH.html#3e70168d94 Mam podobną ilość bel w swojej i mój podbieracz nie jest wytarty ani trochę. Czy to możliwe żeby tak się starło??

Edytowano przez inwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

witam potrzebuję opinii:

 Tak sobie pomyślałem że może przesiadłbym się z mojej rp 235 na prasowijarkę 445 tornado i nawet znalazłem ciekawe ogłoszenie tylko jak przyjrzałem się zdjęciom to boje się czy nie jest oszukany przebieg.http://olx.pl/oferta/praso-owijarka-lely-welger-rpc-445-tornado-4-000-bel-CID757-IDcKzwH.html#3e70168d94 Mam podobną ilość bel w swojej i mój podbieracz nie jest wytarty ani trochę. Czy to możliwe żeby tak się starło??

 

 

Przecież to jest ogłoszenia dilera lely, czy faktycznie uważasz że kręciłby przebieg? to jest pokazówka więc nie wiadomo na jakich polach robiła, jak było dużo kamieni to miało prawo się wytrzeć, po drugie w nowych komputerach pras nie jest niestety albo stety tak łatwo cofnąć przebieg jak w starszych prasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Byłem dzisiaj i obejrzałem ja na żywo okazuje się że że podbieracz nie jest wytarty, w sumie na zdjęciach jest wytarcie ale to nie wytarcie podbieracza tylko modyfikacji która do niego przykręcili żeby materiał szybciej się zsuwał. Na miejscu niespodzianka pytam się o prasę z ogłoszenia a koleś do mnie tą co ma 8 tyś bel w ogłoszeniu jest 4000. maszyny nie było belowała nieopodal na usługach, zajechaliśmy popatrzyliśmy całkowicie zrobione 6400.więc skoro od wiosny niby zrobiła 2 400, rozbieżności w ilości bel to chyba jednak zbijali licznik. Maszyna ładna tylko ta wysokość nie myślałem, że ma aż 3,45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bo jak jeździ cały czas w usługach to maja prawo nie wiedzieć, u mnie diler przywiózł na pokazy prasę, mówi że ona ma coś tam około 1000, podpinamy, okazało się że 1600...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

widziałeś link tamta prasa jest z 2010 skoro teraz się jeszcze się sezon nie skończył i zrobiła niby 2400 to ile mogła zrobić przez te 6 lat. No chyba że trzymali ja tylko żeby sobie stała. Co do zbijania u producenta, są punkty aso takich marek jak audi że ci licznik cofną, to co prasy nie zbijesz. w starych jak ci padał sterownik to kupowałeś od innej i był. Skoro prasy się czasem spalają wystarczy kupić  sterownik od spalonej podmienić co trzeba i masz mniejszy przebieg (to tylko elektronika więc idzie to obejść). 600 bel to nie rozbieżności po 2 tys zwłaszcza że ten co mówił o 8 potem mówił o rozliczaniu ludzi za usługi, więc powinien byc bardziej zorientowany w temacie,albo kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wiesz na czym polega cofnięcie takie przebiegu? Najpierw trzeba kilka dni poświęcić by znaleść gdzie jest ta wartość zakodowana, jest to nieopłacalne przy takich rzeczach gdzie zanin trafi sie druga taka sztuka to minie rok albo i więcej,zadzwoń do ludzi którzy cofają przebiegi w ciągnikach i zobaczysz ile kosztuje cofnięcie czegoś czego ten ktoś nigdy nie cofał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie w krone wyzerowanie dwóch pozycji ilości bel zajmuje kilka sekund. Wystarczy wejść w program i można główny licznik usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

korne to inna bajka. Masz racje prosto nie jest cofnąć, ale znam przypadek z welger da gdzie serwis dał człowiekowi sterownik od innej prasy i to był uczciwy facet i się przyznawał że jak miał około  20 tys bel zmieniono mu na taki co miał niecałe 12tys różnica jest taka że on miał starszy sterownik nie wiem czy ten w tornado jest lepiej zabezpieczony. Miałem okazje przyjrzeć się tej welgerce w pracy i szczerze fajna jest ale jedna rzecz mnie ukuła,poślad za belarką, myślałem że to w pasówce raczej marginalne zjawisko a za prasą w miejscu przerzucenia beli na owijarkę i trochę po linni przejazdu odrobina nie potartego materiału (belowany materiał raczej wilgotny). Szkoda że Mchale tak trzyma cenę bo z tego co widziałem i wiem najładniejsze bele robią właśnie ich prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie w 16 letnim deutz-fahrze belki były zapisane nie w sterowniki w tym od kabiny tylko w tym komputerze w prasie a ty mówisz że lely nadal zapisuje w sterowniku użytkowym? Oczywiście, można znaleść sterowniki z 15-20 tys. belek ale wtedy trzeba mieć na zegarze 40 żeby się opłacało, znalezienie komputera z prasy która ma 4 czy 5 tysięcy belek to jak trafienie w lotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

a spalone egzemplarze przecież się zdarzają i to nawet w pierwszym roku użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj