gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simson2812    423

w tych pieniądzach to jd na wąski podbieraku lub new holland łąńcuchowa na poduszkach 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatraj    0

Witam. 

Nie chciałem zakładac nowego temetu. Mam pytanie odnosnie prasy John deere 578, ma ktos taką, mógłby cos o niej powiedziec?. Mam zamiar takową zakupić. proszę o pomoc

Edytowano przez tatraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Model trochę mało znany, ale tu sporo osób zachwala jd. 

Oglądałem Vicona rv 1601 i się dosyć poważnie zastanawiam nad tym modelem. Wiązanie na 2 sznurki bez rotora, bele od 80-160. 

Nie spawana nigdzie, tylko stopka. 20. 000 Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Na pv napisałem.

 

Byłem dzisiaj u niego znowu i oglądałem tą, podłączał i ładnie chodzi, trochę się napaliłem na nią ;)

 

http://olx.pl/oferta/prasa-massey-ferguson-160f-jak-nowa-siatka-sznurek-john-claas-krone-CID757-IDf3Jvt.html#ec2374b771

 

Tylko ma dosyć poważną wadę, a mianowicie komora jest przekrzywiona o 2cm w prawą stronę. i są pęknięcia na ramie komory (tylna część )pod miejscami mocowania siłownika u góry (siłownik nie był wyrwany ),  i na dole w przedniej części komory.

Sprzedający twierdzi że za duży balot ktoś ukręcił.

Tak jest z obu stron. Czy warto by było poprawić czy moga być większe konsekwencje z takiej ''wady''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

trzymaj sie z daleka od tego. Bedzie gdzieś coś krzywego to na łożyska, łańcuchy nie narobisz. Wybór pras ogromny więc szkoda sie rozwodzić i zastanawiać czy będzie dobre czy nie będzie bo potem tylko TY się będiesz męczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586

Ja myślałem ze ty pasowki szukasz .Jak popekana to bym se ja odposcil no chyba gdyby na testowanie ja dal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

To jest pasówka tylko  stało komorowa 120x120, takiej właśnie szukałem z początku ale to raczej marzenie ściętej głowy żeby w dobrym stanie dostać. Ciężko idzie targowanie z tym młodym, powiedział niby że daje gwarancje że będzie chodzić. Ale skąd on może wiedzieć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

taaa a potem Ci powie że zepsułes i temu nie chodzi... szkoda zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586

Niema jak to zmiennokorowa .przy stalokomorowych jak masz duzo koni to jak chcesz porządnie dobić to prasa nie wytrzyma Nie pomorzemy ci za dużą bo to by trza na własne oczy zobaczyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Po długich poszukiwaniach prasa kupiona :)  Dzisiaj jadę po nią. Tylko nie wiem czy pisać umowę kupno-sprzedaż. Wy pisaliście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586
Napisano (edytowany)

Ja nie pisalem .To na co padło co kupiles.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Po długich poszukiwaniach prasa kupiona :)  Dzisiaj jadę po nią. Tylko nie wiem czy pisać umowę kupno-sprzedaż. Wy pisaliście? 

pisz dla spokojności a jaką masz pewność jej pochodzenia??A jak zatrzyma Cię policja do kontroli to skąd ją masz???Spisanie umowy nic nie kosztuje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
Napisano (edytowany)

Tego mf -a z linku. Zdjęcia już wrzucam do galerii :) Szwagier ma gallignani tylko że z samym sznurkiem a to jest praktycznie to samo. Nawet na tabliczce znamionowej  coś tam o gallignani jest. 

Chłopaki ją pospawali ładnie, ślizgi na dole dospawali i równo się domyka. Wymienili pasy nadpęknięte i 2 łańcuchy. 

Ładnie wygląda, zobaczymy jak będzie w pracy.

 

A jeszcze mam pytanie odnośnie smarowania tych łożysk w rolkach, bo tam nie ma żadnych kalamitek, tylko otwory i zaślepione one są takimi plastikowymi zaślepkami, niektórych brak. W środku jest smar ale właśnie nie we wszystkich. Może jakiś środek taki typowo smarujący tam psiuknąć albo oleju? 

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisSz    0

Chciałbym zapytać ponieważ mam możliwość kupienia prasy rivierre casalis rc 121 co o niej sądzicie wgl, spisują się one i jak z awaryjnością, proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W jakiej cenie? Kiedyś byłem napalony na taką ale odpuściłem sobie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Panowie jaka prasę stałokomorową polecacie myslałem nad sipmą ale złożyłem na MGR i zastanawiam się nad NH BR6090 tylko w sumie patrząc na te wszystkie łańcuchówki to strasznie głośno to wszystko chodzi aktualnie mam carraro i też głośno chodzi może coś innego polecicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

szczerze to wolę głośną łańcuchówkę niż walcówkę w słomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Posiadam krone roundpacka i jestem zadowolony. Głośno chodzi ale bele ładnie zbija no i noże a w sianokiszonce to podstawa... polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@mazurq Zależy ile kasy możesz przeznaczyć, na zakup prasy bo to najważniejsze kryterium? Bo jeśli chodzi, o te tańsze prasy to chyba ten NH bedzie najlepszy. Z walcówek, w tej cenie to chyba tylko Metal-Fach, którego raczej odradzam. Jeśli natomiast miał byś, więcej kasy to Lely welger rp 245, super prasa walcowa. Sam posiadam rp 200, i kolego @PATr nie powtarzaj tych głupot na temat pras walcowych, ponieważ w nowych modelach słoma nie stwarza żadnych problemów. Wiem po swojej 18 letniej welgerce. Natomiast poziom hałasu jaki wydają, z siebie wszystkie łańcuchowe, w mojej okolicy powoduje że nie zamienił bym swojej walcówki nawet na nową łańcuchową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zrób 30-40 tysięcy bel i pogadamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

W ubiegłym roku, swoją rp 200 z 1998 roku zrobiłem ponad 800 głównie w południe, i zero problemów na prawie maksymalnym zgniocie, a przecież nie jest to nowa prasa. Mój kumpel ma też rp 200 która ma na liczniku ponad 50000 bel, i również nie ma problemów. Ze starszymi modelami rp 12 oraz Metal-Fachem zgodzę, się że słoma zatrzymywała się w komorze. Natomiast jeśli chodzi, o nowsze modele, to jest to tylko ciągle powtarzany mit osób które nie mają, o tych prasach, zbyt dużego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

A pasówki np z JD czy inne marki na początku myślałem że taka sipma bedzie spoko ale czuje że lepiej kupić coś lepszego bo ilość balotów rośnie bardzo szybko dwa lata temu zrobiłem 800 balotów w zeszłym było pod 1000 a w tym roku doszło mi 30ha siana czyli pewnie z 1600 bedzie mam nadzieje że moja carraro to wytrzyma :) budżet mam wpisany 90tys netto ale troche mniej zawsze było by spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Za 90000 i mniej, to nie wiem czy kupisz pasówkę JD. Ogólnie to radzę ci brać jakąś zachodnią prasę, a typ to już twoja indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj