gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

ZUCH1234    93

Z tym prasowaniem w nocy to chyba troche przesada , mi też ktoś może powiedzieć ze mam starego rollanda 46 i prasuje nocami to mam wtedy na to czas bo w dzien kosze zborze .Baloty sie zatrzymują wtedy gdy sie prasuje lichutka słomę po małym kombajniku i w dodatku na nierównym polu gdzie nie da sie pogonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Prasujac w nocy zbieramy slome wilgotną a po co komu taka? Jak jest nowa prasa to sie nie zatrzymuje i zależy oczywiście od tego ile ona wogole robiła w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Niestety czy nowa czy stara jesli to walcówka to w południe nie poprasujesz chyba że odrazu za kombajnem albo zgniot na 50% :) Nawet w komorach mieszanych tyku krone 1250 potrafi belka stanac w suchej słomie w południe wiem z doswiadczenia bo mam tez taka komore w case i na maksa nie moge dobic jak jest super sucha i krutka słoma. Najlepsze belki wychodza wieczorem i w nocy jesli słoma sucha to i noca prasowana jest ok. Zależy jescze po jakim kombajnie i w jakich godzinach koszone. koszone w nocy  - słoma dłuższa lepiej sie prasuje a koszone w południe słoma połamana juz gorzej. Róznica jest kolosalna przynajmniej po moim kombajnie z separatorem pszenica koszona w południe to była sieczka u ubiegłym roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie koszone jd 1075 dobrze złożonym, bele zrobione w południe jd 550 to po rozwinięciu sznurka słoma jest tak zmielona że sama się rozpada :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Bialy nie przesadzaj z tymi walcowkami. Ja w ubieglym roku prasowalem slome bez problemowo w poludnie a jaka temperatura byla to sam wiesz. Kluczowa role ma ksztalt walcy , czy sa jakies kanty lub plaskowniki na walcach. Prasuje mchale f550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Skoro pracujesz mchale to zapewne masz ją w miarę nową, spróbuj poprasować walcówką która ma nabite 20,30 czy 40 tysięcy belek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dlatego mówię że jak walcowa to tylko nowa. Miałem na testach Mc hale ale mnie nie przekonała. Kupiłem krone i jak robiłem jęczmień w południe i po rotorze to musiałem owijac siatka 3,2 razy bo normalnie pękala jak wrzuciłem, wracam a ona przy mnie "buch"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Skoro pracujesz mchale to zapewne masz ją w miarę nową, spróbuj poprasować walcówką która ma nabite 20,30 czy 40 tysięcy belek....

 

Patr  ja nie kwestionuje że w starych walcówkach staja belki, ale goły walec a walec na którym są płaskowniki przyspawane lub sa kanty to jest różnica. Nie wiem jak jest w walcowych innych niż mchale ale u mnie sa płaskowniki i kanty na walcach.  A koszone różnymi sprzętami bo słoma zbierana od ludzi. Narazie jest dobrze zobaczymy czy będzie inaczej z upływem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie były i płaskowniki, belek nie tak dużo bo 22 tysiące i jak było mocno gorąco i słoma leżała dłużej niż 2 dni to już prasować się nie dało lub wychodziły belki o 20 cm większej średnicy bo nie dała rada prasa belki ścisnąć siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Widzę panowie że nie macie za dużo pojęcia, o prasach walcowych skoro piszecie, że słomę można zwijać tylko nową prasą. Ja posiadam prasę walcową Welger rp 200 z 1998 roku. W ubiegłym roku belowałem głownie, w południe i ani jednej zatrzymanej w komorze beli, a belowałem prawie na maksa bo 4na5 możliwych ustawień na 5 robię tylko sianokiszonkę. Najważniejsze aby na walcach były wypustki wtedy, nie ma żadnych problemów, i to nie ma za bardzo znaczenia czy to nowa czy stara prasa, bo one się nie wytrą po kilku tys. bel. Co do większej średnicy bel, przerabiałem to u siebie i jest to spowodowane zbyt małą ilością podanej siatki gdy robiłem na niecałe 2 obroty bele też mi "puchły", przestawiłem na 2,5 i jest elegancko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083

W tamtym roku jak krucha słoma się trafiła to i w pasówce wychodziły dwa rdzenie i sieczka . prasy sprowadzone z zachodu potrafią zrobić w 4 lata ponad 50 tysi bel widziałem taką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Co wy używacie za siatkę jak ja robie krone zgniot na maxa 100 % z jęczmienia i jak nie dam 3 razy siatki to nie ma szans żeby wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

W krone i podobnych case/NH łancuchowych sa tylko 2 walce jeden na dole i jeden z przodu oba maja płaskowniki i niestety belka staje i trzeba kombinowac zeby jakos podac siatke lub wywala sie nie owinieta belka  a niby łancuchowa :) W sipmie z 569 tez niby komora mieszana belka nie stawała tylko zgniot całkiem inny.

 

Z pasówkami nie ma co porównywac ale wiem ze belka w południe robiona duzo lżejsza niz wieczorem.

 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Ja używam głównie siatek tamy, i nie mam z nią problemów. Swoją drogą pierwszy raz słyszę, aby ktoś owijał słomę ponad trzy razy. Co do różnicy, w belowaniu w południe, a wieczorem to się zgadzam. Nawet czuć, że ciągnik, ma zdecydowanie lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Sloma nie zatrzymuje się w komorze bo bela jest ładnie ubita i jak wyleci z pracy to wygląda normalnie tylko jest nabita i po jakimś czasie siatka wystrzela. Jak dałem 3 razy to jest git. Dodam że jeżdżę w slomie wolno bo 8 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

@morfi81 Uwierz mi że 2,5 w zupełności wystarczy bynajmniej, w moim przypadku. Ostatnio kupowałem bele, o średnicy 160 cm po prasie pasowej, i nie było nawet dwóch pełnych owinięć siatką, a mimo to wytrzymały choć były składowane na dworze. Siano czy sianokiszonkę owijam miej niż słomę, i również wytrzymuje. Być może używasz słabej jakości siatki, skoro musisz, aż tyle razy owijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Po pasowej można trochę mniej siatki doc bo to trzyma się samo w sobie ale po stało komórkowej jak jest dobrze zbita to są dużo większe prezencie i może strzelic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51

To drugi z kolei wynalazek siepmy po pionierze. Nie wiem jaka cena ale chciałem kupić pioniera to cena brutto ponad 100 tys a jakość wątpliwa w porównaniu do zachodnich a z ceną to im się chyba już całkiem poj..... ale myślą pewnie że rolnik głupi i kupi.


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisSz    0

Witam, chciałbym zapytać, jaką prasę polecacie pod zetora 7211, z tego co już udało mi się wyczytać(ogólnie na forach) to że polecają zmiennokomorowe pasowe, a jakie jest wasze zdanie, i jakby ktoś może miał jakieś namiary gdzie można kupić tak do 9tys (woj. świętokrzyskie) ewentualnie okolice, z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Edytowano przez KrisSz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nie ograniczaj się do takiego wąskiego obszaru, transport to znikomy koszt, laweta 3,5t a taka do prasy jest w 100% wystarczająca biorą 1,3-1,8 zł za kilometr także nawet jak machniesz 300 w jedną stronę to mało ci wyjdzie a możesz kupić coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj