gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Witam :) Chciałem się dowiedzieć coś więcej o prasie walcowaj metal fach z 562 z rotorem i nożami mam gospodarstwo około 10ha słomy 5 ha siana i z 5 ha sianokiszonki by miała do zrobienia rocznie zastanawiam się nad kupnem takiej mógł by mi ktos coś doradzić czy warta coś jest czy wybić sobie ją z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałem się dowiedzieć coś więcej o prasie walcowaj metal fach z 562 z rotorem i nożami mam gospodarstwo około 10ha słomy 5 ha siana i z 5 ha sianokiszonki by miała do zrobienia rocznie zastanawiam się nad kupnem takiej mógł by mi ktos coś doradzić czy warta coś jest czy wybić sobie ją z głowy

Nowa czy używana? I z jakim ciągnikiem ma pracować jeśli to nie tajemnica :D  

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpzo    0

Koledzy potrzebuję informacji o prasie Claas variant 260. Jaki zapotrzebowanie na moc, czy mój MF 75km poradzi sobie z tą prasą? jak z awaryjnością i z dostępem części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nowa massey ferguson 6170 115 km

Prasa jest ok, szeroki podbierak, koła. Swoją mam 8 lat i nie sprawiła mi większych problemów. Konstrukcja jest prosta, więc w razie czego nie ma problemu z naprawą. Jeśli zdecydujesz się na nią to radzę zainwestować w centralne smarowanie wydłuża żywotność łańcuchów, ja tego niestety nie mam :/ W słomie lubi się czasem belka zatrzymać w komorze, ale to sporadycznie (zależy od wprawy). A zastanawiałeś się nad może nad sipmą z mieszaną komorą, albo nad używaną zmiennokomorową? Mocy powinno starczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasa jest ok, szeroki podbierak, koła. Swoją mam 8 lat i nie sprawiła mi większych problemów. Konstrukcja jest prosta, więc w razie czego nie ma problemu z naprawą. Jeśli zdecydujesz się na nią to radzę zainwestować w centralne smarowanie wydłuża żywotność łańcuchów, ja tego niestety nie mam :/ W słomie lubi się czasem belka zatrzymać w komorze, ale to sporadycznie (zależy od wprawy). A zastanawiałeś się nad może nad sipmą z mieszaną komorą, albo nad używaną zmiennokomorową? Mocy powinno starczyć

 

co znaczy zależy od wprawy to operator ma jakąś odpowiedzialność za to żeby bal nie zatrzymał ? o smarowaniu własnie myślę centralnym, używana mogła by być tylko że ciężko spotkać żeby miała rotor noże i była z młodych lat tego modelu ,o jakim modelu sipmy mówisz ? polecał byś coś ze zmiennokomorowych ? dodam też że nie mamy bardzo dużego gospodarstwa i nie moge wyłożyć za prasę nie wiadomo jak dużej gotówki 55 tys to już taka górna granica , a powiedz mi jeszcze podbierak masz 1,80 bo wiem że nowe taki teraz robią a u nas gość ma 2,30 i jakoś z nim też rozmawiałem to mówi że nie wyobraża sobie robić mniejszym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co znaczy zależy od wprawy to operator ma jakąś odpowiedzialność za to żeby bal nie zatrzymał ? o smarowaniu własnie myślę centralnym, używana mogła by być tylko że ciężko spotkać żeby miała rotor noże i była z młodych lat tego modelu ,o jakim modelu sipmy mówisz ? polecał byś coś ze zmiennokomorowych ? dodam też że nie mamy bardzo dużego gospodarstwa i nie moge wyłożyć za prasę nie wiadomo jak dużej gotówki 55 tys to już taka górna granica , a powiedz mi jeszcze podbierak masz 1,80 bo wiem że nowe taki teraz robią a u nas gość ma 2,30 i jakoś z nim też rozmawiałem to mówi że nie wyobraża sobie robić mniejszym

Co do wprawy to porostu trochę popracujesz to będziesz wiedział, np. żeby delikatnie cofnąć jak zablokuje się podbierak, w walcowych jak jest mocno sucha słoma to poprostu się bela zatrzymuje walce się ślizgają i tyle  itp. Co do sipmy to np 1210 classic (http://olx.pl/oferta/prasa-sipma-1210-classic-stalokomorowa-CID757-IDeYZoF.html#8c69457856) to jest akurat łańcuchowa, ale w kiszonce się sprawdzi tym bardziej w sianie czy słomie, albo 1221(http://olx.pl/oferta/1221-prasa-belujaca-sipma-farma-plus-CID757-IDeYYPR.html#8c69457856) albo ursus (http://olx.pl/oferta/ursus-ursus-z-543-a-prasa-rolujaca-CID757-IDeYZEB.html#1da18b3326)

A koniecznie potrzebujesz rotora i noży dużo nie masz do prasowania to troche wydawanie forsy na siłę chyba, że jest konkretny powód. 

Podbierak 2,30m? Chyba nie metal fachu? Przesadza ja prasowałem wcześniej welgerem rp12 z podbierakiem chyba 1.4m i dawało radę :D. Tak, w swojej mam 1.8m wystarczy z resztą na zakrętach i tak trzeba wyłączać wałek a do zbioru wałka to z powodzeniem starczy

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o polskim sprzęcie i dobrze się zastanów.

 

to znaczy co Ty o tym myślisz ? wiem że zagraniczne prasy używane mają bardzo dobre opinie a polskie słabsze ale mnie na nową zagraniczną nie stać a używanego troche się obawiam kupywać różnie to jest ale polecał byś jakiś konkretny model około 50 tys zł?

Co do wprawy to porostu trochę popracujesz to będziesz wiedział, np. żeby delikatnie cofnąć jak zablokuje się podbierak, w walcowych jak jest mocno sucha słoma to poprostu się bela zatrzymuje walce się ślizgają i tyle  itp. Co do sipmy to np 1210 classic (http://olx.pl/oferta/prasa-sipma-1210-classic-stalokomorowa-CID757-IDeYZoF.html#8c69457856) to jest akurat łańcuchowa, ale w kiszonce się sprawdzi tym bardziej w sianie czy słomie, albo 1221(http://olx.pl/oferta/1221-prasa-belujaca-sipma-farma-plus-CID757-IDeYYPR.html#8c69457856) albo ursus (http://olx.pl/oferta/ursus-ursus-z-543-a-prasa-rolujaca-CID757-IDeYZEB.html#1da18b3326)

A koniecznie potrzebujesz rotora i noży dużo nie masz do prasowania to troche wydawanie forsy na siłę chyba, że jest konkretny powód. 

Podbierak 2,30m? Chyba nie metal fachu? Przesadza ja prasowałem wcześniej welgerem rp12 z podbierakiem chyba 1.4m i dawało radę :D. Tak, w swojej mam 1.8m wystarczy z resztą na zakrętach i tak trzeba wyłączać wałek a do zbioru wałka to z powodzeniem starczy

 

Nie była ona z polskich nie pamiętam teraz dokładnie ale nie polska na pewno z tym podbierakiem a o tym rotorze to polecał mi taki gość bo mówił że jak są pola przechyłe a u nas są to ten rotor troche tą słome rozdzieli na całość bala a tak to wałek (słomy) idzie na jedną strone i bal wychodzić może nie foremny tak mi powiedziano no i do kiszonek też że to się chwali ja się nie znam tak że nie mówie na razie nic chciałem zaczerpnąć coś wiedzy właśnie na ten temat , sipme oglądałem też taką i wchodzi ona też w gre a ursus to tak jakoś no nie wiem czemu brak przekonania do niej  warfarma nie oglądałem nigdzie jescze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy co Ty o tym myślisz ? wiem że zagraniczne prasy używane mają bardzo dobre opinie a polskie słabsze ale mnie na nową zagraniczną nie stać a używanego troche się obawiam kupywać różnie to jest ale polecał byś jakiś konkretny model około 50 tys zł?

 

Nie była ona z polskich nie pamiętam teraz dokładnie ale nie polska na pewno z tym podbierakiem a o tym rotorze to polecał mi taki gość bo mówił że jak są pola przechyłe a u nas są to ten rotor troche tą słome rozdzieli na całość bala a tak to wałek (słomy) idzie na jedną strone i bal wychodzić może nie foremny tak mi powiedziano no i do kiszonek też że to się chwali ja się nie znam tak że nie mówie na razie nic chciałem zaczerpnąć coś wiedzy właśnie na ten temat , sipme oglądałem też taką i wchodzi ona też w gre a ursus to tak jakoś no nie wiem czemu brak przekonania do niej  warfarma nie oglądałem nigdzie jescze

Wybór należy do Ciebie, ale ja mogę prasę polecić znam kilka osób które też taką pracują a robią dużo więcej bel ode mnie i nie narzekają. Myślę, że to dobra propozycja dla Ciebie, możliwe, że z rotorem i nożami problem w słomie nie będzie występował, a nawet jeśli to nie jest takie nagminne. Jeśli ją kupisz to wyślij mi kilka zdjęć, widziałem na stronie, że mają nowy wygląd jestem ciekawy jak to się prezentuje na żywo :D   Nowa prasa ma tez plus w postaci gwarancji jak coś się rozsypie (nie daj Panie) to nie musisz się martwic przynajmniej przez te dwa lata, z używaną zagraniczną takiej opcji nie ma a naprawa może byc dużo droższa. 

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mialem model z543 i tą napewno sobie daruj ma tyle mankamentów że poprostu szkoda pisać na 200 belek na rok moze i jest dobra ale na 1000 i więcej NIGDY W ZYCIU.

 

Za 50000 kupisz dobrą używaną prasę zachodnią i nie myśl o tym że jak coś się spierr to dużo kosztuje bo moze i kosztuje dużo ale jak wymienisz to to dziala a nie tak jak w polskim sprzecie upierr po łokcie w oleju smarach i kurzu pomimo iż maszyna nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Panowie a słyszał ktoś z Was o prasach KUBOTA???Szukałem prasy bo chcę pisać na PROW i na taką ofertę dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sstefan93    0

a cenowo porownujac do mchale i lely podobne wiec warto dołożyć troche i mieć najwyzsza półkę :) dawalem 150 tys brutto za mchale v660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem model z543 i tą napewno sobie daruj ma tyle mankamentów że poprostu szkoda pisać na 200 belek na rok moze i jest dobra ale na 1000 i więcej NIGDY W ZYCIU.

 

Za 50000 kupisz dobrą używaną prasę zachodnią i nie myśl o tym że jak coś się spierr to dużo kosztuje bo moze i kosztuje dużo ale jak wymienisz to to dziala a nie tak jak w polskim sprzecie upierr po łokcie w oleju smarach i kurzu pomimo iż maszyna nowa...

Słyszałem właśnie ostatnio, że z543 stwarza problemy, ale metal fach to naprawdę dobra propozycja do małych i średnich gospodarstw zwłaszcza  jak ma robić głównie kiszonkę, a przy 1000 bel rocznie to rzeczywiście lepiej zainwestować w jakiś lepszy (wydajniejszy) sprzęt. 

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpzo    0

 

Witam. 

Niedawno zakupiłem prasę rolującą John Deere 590 wiązanie na sznurek szerokość podbieraka 220cm. Jest to moja pierwsza prasa rolująca. Prosiłbym o podanie nastaw na panelu BaleMaster do robienia sianokiszonki. chodzi mi głownie o gęstość sznurka i gęstość ubijanego materiału. Jakie powinny być ustawione parametry na panelu, żeby belka była dobrze ubita i związana? i jeszcze prosiłbym o instrukcję do tej prasy na adres cielochpzo@wp.pl

Z góry dziękuje i Pozdrawiam. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jaką prasę pasówkę polecacie z nożami i rotorem oraz siatką? Ciągnik albo 145 km albo 220 także z mocą problemu nie ma, te jd 550,570,590 są bez noży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ostatnio oglądałem prasy Mc hale v660 chyba i jest to konkretny sprzęt. Nowa w naszych okolicach to wydatek 120 tys netto. Ja posiadam krone multi cut. Dobra maszyna nie mam z nią problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To że mchale to konkretny sprzęt to ja wiem doskonale ale z używkami jest problem a nowej na razie kupować nie będę :_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Użytkuje krone ale rok (nowa) także z używanymi nie wiem jak jest ale rotor ma dobrą przepustowość. Jedyny minus to że głośno chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Jaką polecacie stałokomorówkę do zbioru sianokiszonki i słomy. Znajomy ma stałokomrową Claasa i w nocy jeździł prasować słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie stałokomorówkę do zbioru sianokiszonki i słomy. Znajomy ma stałokomrową Claasa i w nocy jeździł prasować słomę

Zależy czego więcej robisz, słomy czy kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj