gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12162

corrado w moich stronach jest bardzo dużo lely welger pasowych ale wszystkie były zakupione nowe tylko jedna z używek pięciolatka miała 55tys belek nabite z tego co wiem to trzy sezony chodzi bez awari ja osobiście posiadam metal fach pasową 80 tys netto jest to kopia feraboli 165 jest nawet wykonana z niektórych gotowych podzespołów feraboli po jednym sezonie jestem bardzo zadowolony 800 bel duży zgniot około połowe mniej bel niż welger rp12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0

Witam wszystkich.
mam do was pytanie bo widze ze piszecie cos co mnie interesuje...
co powiecie mi na temat prasy Unia Famarol  DF 1.7zd??

czy ktos mial do czynienia juz z ta prasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Jakieś opinie o Vicon RF, DF MP? 122,124,130

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@cinek1407 Ogólnie mówiąc, to raczej mało spotykany model. Aczkolwiek jest, to coś pomiędzy rp200, a rp220, czyli bardzo dobre prasy. Sam posiadam rp200, i jestem bardzo zadowolony. A jakie masz, w niej wyposażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1407    5

Mam 80 konny traktor wiec nie szukałem.nic z rotorem dlatego taka wybrałem jest to prasa walcowa z samą siatka szeroki podbierak szerokie koła sterownik balercontrol e. Ogólnie.jest w stanie idealnym rok.tej prasy 99
Ta prasa posiada też centrale smarowanie,samoczyszcaca obudowa łożyska
A jaka siatkę polecasz do bel i jak z owijaniem ile razy owijasz bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Co powiecie o NH br 750/740
Jakie maja zapotrzebowanie na moc przy pracy z rotorem i nozami a jakie z rotorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@cinek1407 Ja też, jak na razie ciągam swoją 82 konnym ciągnikiem. Moja posiada rotor, oraz noże szeroki podbierak,siatka 2 razy sznurek, szerokie kapcie,i odrzutnik, i powiem ci szczerze że śmiało mogłeś brać z rotorem. Do noży może trochę braknąć mocy, ale w planach jest mocniejszy koń także będzie jak znalazł. Co do siatki w ubiegłym roku miałem, z tamy i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Rozprowadza się dobrze, cenowo też była ok, bo jak dobrze pamiętam po 350 zł za rolke 2000m. Początkowo słomę owijałem, na 1,8 obrotu ale okazało się za mało, bo bele podczas zbioru wyglądały jak by miały się rozpaść. Przestawiłem na 2,25 i jest dobrze, sianokiszonkę, też tak owijam.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Nie zwykła siatka. Ostatnio kupiłem, kilka bel owinietych siatką ze sciągaczami, i chyba jej nie kupię. Ciężko się rozwija belkę, po postawieniu jej pionowo siatka się urywa, co jest strasznie irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Witam. Panowie a co powiecie na temat prasy hesston 5640 mam taka na oku mysle ze moje 3 p by sobie z nią poradziło dodam ze nierobie sianokiszonki, jedynie słoma i siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1407    5

Skoczek 1994 a ile już masz swoją welgerke i czy miałeś jakieś awarie i jak z częściami do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Mam ją dopiero 1 sezon zrobiłem ponad 1000 bel, i jak na razie zero problemów. Mój kolega też ma rp 200, już parę lat i tylko raz wymieniał łożyska na walcach. Nie ma problemu, z dostępem do nich, jak i z innymi cześciami, ceny też są przyzwoite. Zresztą, w necie wszystko znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1407    5

A nuż do cięcia siatki musi być ostry bo u mnie patrzyłem to on nie wyglonda żeby był ostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Wiesz co początkowo miałem trochę zabawy właśnie, z ucinaniem siatki. Ale mój sąsiad mechanik mi wszystko wyjaśnił i ustawił. A więc tak nóż ma tylko uderzyć, i poszarpać siatkę, mój też nie jest jakiś mega ostry. Natomiast musi być odpowiednio ustawiony hamulec tarczowy, tak by siatka rozwijała się z odpowiednim oporem. Tak naprawdę siatka jest urywana po uderzeniu noża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1407    5

To bende musiał trochę spędzić czasu aby ustawić ten chamulec i ogarnąć to wszystko
A w swojej welgerce puszczasz sam siatkę czy automatycznie
I jak ustawić ilość obowiązywania siatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Hamulec musisz tak ustawiać, by siatka rozwijała się z oporem. Ale też nie za mocno, bo bela jej nie będzie w stanie pociągnąć. Siatkę wolę puszczać sam, na automacie bym musiał hamować, i natychmiast się zatrzymywać, a wciśnięcie guzika nie jest takie uciążliwe. Ilość siatki podejrzewam, że ustawia się podobnie jak u mnie. Z prawej strony, jak masz mechanizm napedzajacy dwa gumowe walce które ciągną siatkę. Jest taki półksiężyc połączony, z nożem który ucina siatkę. Na tym półksiężycu jest taka przesuwana śrubka, która się ustawia ilość podawanej siatki. Zresztą powinna być taka naklejka, ze strzałkami i plusem oraz minusem. Regulacja jest od 1.5 do 3.5 obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1407    5

Skoczek 1994 jak jest pełna bela to jakiś sygnał jest czy tylko lampka na sterowniku się zapala bo nie roZkminilem jeszcze tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Witam panowie dziękuje serdecznie za pomoc gdy pytałem o prasę john deere 550 . Pojeździłem poszukałem po handlarzach i jakoś bałem się kupić używaną prasę i zakupiłem metal fach z 562 nową . wiem że może będę żałował ale nie znam sie na pasach i dużo osób co miało pasówkę to mi odradziło mówili że pasy drogie . Zobaczymy jak to będzie z MF . jak zacznie sie sezon i będę użytkował to na pewno wyraże swoją pozytywną lub negatywną opinie na temat tej prasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

trochę zaciągnięte od feraboli ma ciekawe jak będzie z jakością :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0

witam panowie:)

co mowicie na  temat  prasy  NH BR 6090 RC.
i czy warto dac za nia 78tys netto?? bo tyle mi zaproponowali u najblizeszego sprzedawy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@cinek1407 Ty masz zapewne trochę inny sterownik. W każdym bądź razie, u mnie zapalają się guziki od siatki i sznurka, oraz otrzymuje sygnał dźwiękowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj