gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Eliot    106

tak tylko ze wiesz 60 bel na g to też szybsze zmeczenie materiału <_<Wole sprasować te 10 bel mniej na g, a użytkować prase 2 lata dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

polecam polską sipme jest to dobra maszyna i sam mam sipme łańcuchową i jestem zadowolony mało awaryjna najwyżej zabespieczenia pęknie wole sipme bo wszędzie dostane części zamienne a na części do zagranicznych trzeba czekać ze 3 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

jakie 3 tygodnie?Dziś do zachodnich praktycznie od ręki ewentualnie na drugi dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Za 60 tyś dużo lepiej jest kupić nową prasę Feraboli z grupy Maschio zamiast czegoś polskiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jakie pierdzielenie 3 tygodnie na części??

Ja do NH i to starego czesci w internecie dostane w 48 h, w serwisie podobnie, do nowszych tak samo. Prędzej bym obstawiał ze do nowej Sipmy części nie dostaniesz w takim czasie jak ja do zachodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

ale jaka ,łancuchowa? walcowa? opłaca sie inwestowac w rotor na tą robote co bedzie robic u mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P-i-o-t-r    0

witam! Mam zamiar kupić prasę welger rp200 lub claas rollant 46. Jeśli ktoś jest posiadaczem tych prasy prosił bym o wady i jak te maszynki pracują. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

rollant 46 posiadam, zwróć uwage na stan walców żeby nie były juz dziurawe, ogólnie powinna chodzić bardzo cicho, jedyne co powinienneś w niej usłyszeć to sprężyny w podbieraczu. Zapewne będzie się uchylała klapa pod obciążeniem jak wskazówka dojdzie do czerwonego, wina zaworu, albo podłożyć podkładki pod sprężyne albo kupić nowy za 400zł z allegro, Ale! ten z allegro działa jak zwykły zamek hydrauliczny, czyli wogóle ci nie puści oleju i jak się zagapisz to mozesz uszkodzić prase. Jak będzie miała dobre walce to w południe słome sprasujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106
Napisano (edytowany)

łańcuchowe to łańcuchowe wiadomo że głośniejsze ale wsiadasz i jedziesz na pole niezależnie od temperatury .Prasa rolland jaką się cechuje wydajnością np. w słomie???????

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

kolego @Eliot

 

Niestety chyba nie miałeś okazji zwijać krótkiej i mega suchej słomy sipmą - nie do zwinięcia   no chyba ze mamy na mysli jakiegoś flaka co wogóle nie ma nic wspólnego z balotem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

to czyli w tym roku nie zbierałem słomy???hmmm w tym roku to wszedzie słoma była mega sucha a boloty u mnie ok/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Widziałem jak w tym roku niedaleko belował rollantem z wysówanymi 3 walcami żekomo bela ma być lepiej zbita ale przy belowaniu słomy odrazu po kombajnie to belki szału nie robiły takie flaki trochę :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

@simson2812 to powodem tego jest to ze masz pasówkę i mi też zawsze się wydaje że to takie flaki są:) A może i faktycznie są bo patrząc na stogi moje (bele po pasowej) a znajomego (po walcowej z rotorem) to jego przypominają bardziej kupę słomy pomieszanej z siatką pomimo że prasował 110km ciągnikiem także różnica jest bez porównania bo moje może z 5cm upadły ale dalej bele kształtne i całe. Ale każdy zna swoje potrzeby i musi wiedzieć co od prasy oczekuje.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to ciekawe że moje 3 letnie bele po antycznym rollandzie 44 jakoś rozmiaru nie zmieniły a tylko 70KM do niego zapinam... chyba że ten twój znajomek robi 60bel/h to ma efekty... ja robie 20-25 bo sznurkiem. Jedyny problem z kruszejącą słomą tak jak w tym roku w pszenicy miałem... istna masakra i cud że udało się to zwieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

z urzywek teraz to jakieś złoty za harmonię pieniędzy. pospawane, pogiete, pordzewiale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7
Napisano (edytowany)

@eliot

 

No to może ja nie umie zwijać, ale wszystko się kitłasiło, górą wyjeżdżało, jak owinełem siatką i wywaliłem belke to po chwili siatka pęknięta....a słoma że szypą by trzeba nabierać,mniejsza z tym każdy ma inne oczekiwania, sprzedałem sipmę, pora wypróbować prasę innej konstrukcji. Ale sipmie trzeba oddać że młotek, majzel, jakiś klucz i wymienisz wszystko bo konstrukcja żałośnie prosta.

Edytowano przez Bartek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Co sądzicie o unii famarol 1.8 C. Miał ktoś z nią styczność ? Strasznie jest mało modeli w internecie. Prasa łańcuchowa, wcześniejsza wersja 1.8v . Czy ktoś wie co jest przyczyną tak małej ilości wyprodukowania sztuk? Jakaś wada fabryczna która skłoniła producentów do skonstruowania nowego modelu czyli 1.8v. koszt takiej prasy około 30 tyś za 2010 rok a z pewnością lepiej wypadła by od sipmy/warfamy. Czy lepiej nie ryzykować i kupić np krone kr 130 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Co sądzicie o unii famarol 1.8 C. Miał ktoś z nią styczność ? Strasznie jest mało modeli w internecie. Prasa łańcuchowa, wcześniejsza wersja 1.8v . Czy ktoś wie co jest przyczyną tak małej ilości wyprodukowania sztuk? Jakaś wada fabryczna która skłoniła producentów do skonstruowania nowego modelu czyli 1.8v. koszt takiej prasy około 30 tyś za 2010 rok a z pewnością lepiej wypadła by od sipmy/warfamy. Czy lepiej nie ryzykować i kupić np krone kr 130 ?

Poszukaj kilka stron wstecz opisywalem 1.8c. Napewno bedziesz bardziej zadowolony z krone bo raz ze zachodnie a dwa napewno co chwile sie nie sypie.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

tak  jak mówie sipma faster a co do kosntrukcji taka prosta???? to zrób to sam heee
​genisusz to prostota,a zachodnie ładnie to wygląda a jak w praktyce,wiele zależy od operatora, jak bedziesz dbał tak bedziesz miał ,nieraz słoma musi troche poleżeć żeby sie prasowała dobrze, jak bedzie wilgotna to sie zapycha,jak zbyt sucha sie nie dobija ,wiele zależy od operatora anie od marki.Co z tego ze zakupisz najdroższą jak bele bedą gorszej jakości niż gdybyś prasował najtanszą???Umiejetności się nie kupi niestety.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Czyli w famarolkę 1.8c nie opłaca się pchać kompletnie ? Wizualnie są ciekawe ale niestety chyba tylko wizualnie. to jest aż taki nie wypał ze strony unii? Przecież robili 1.8d w pokrewnych latach i cieszy się dobrą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj