gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

simson2812    423

To to samo jak byś powiedział o c-360 że to prawie to samo co zetor i powinnp być jednakowej jakości


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Z tymi  łańcuchami   tonie  jest    prawda  mam   sipmę  clasic    z   2004  roku   [kupiłem  nową  ]  i  łańcuchy  były  pomalowane    poza   łańcuchami  nic  więcej  nie  było    wymieniane    prasa  pracuje  z  ciągnikiem  Belarus  82  szukając   prasy   zwracaj    uwagę   na   stan  techniczny  firma   też  jest  ważna  , ale  co  z  tego  że   będzie    dobrej  firmy  jak  będzie   zajeżdżona  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

http://olx.pl/oferta/prasa-john-deere-570-idealna-f-vat-zmiennokomorowa-580-570-CID757-IDa5OWb.html#ec2374b771

 

A np. ta? Tylko model trochę mało popularny.

Ona ma tylko wiązanie siatką i taka cena?

Fajnie dosyć wygląda, nie jest za wysoka. 

 

@simson2812 chyba nawet na tym forum gdzieś czytałem, że jest na licencji feraboli.

tylko wiadomo materiały polskie odbiegają od tych włoskich, nie mówiąc już o zachodnich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Model moze mniej spotykany ale czesci od 590 tylko ta nizsza. Wiazania siatka niema bo juz aparat zdjety zapewne handlarz moze ci sprzedac dodatkow za 4tys ;) Ma tylko 2x sznurek. Ale to trzeba zobaczyc na zywo bo u niego kazda duzo lepiej na zdjeciu wyglada niz na zywo.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

siatka do tego modelu chyba coś koło 4 tak jak kolega pisze do 550 za 2 można dostać. prasa niższa od innych modeli odpowiednik starszej 545 w jd jest tak że większość części pasuje do każdego modelu.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Miałem na myśli wiązanie sznurkiem a napisałem siatką. Jeżeli nie ma siatki to nawet nie będę pytał a takie dokładanie aparatu to też lipa. 

Przeglądam te ogłoszenia na olx i nic ciekawego nie ma od jakiegoś czasu.

Trochę zaczynam myśleć o tym żeby jednak na styczniową modernizację złożyć i jakąś Polską wziąć, bo nie wiele drożej te  po zwrocie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kolega ostatnio gdzies widzial za 12 tyś 550 z siatką więc jak ktoś chętny to może dopytam gdzie to widział tylko że z francji


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Z takim szukaniem prasy to troche jest latania zeby cos dobre wyhaczyc wiem sam po sobie no ale w koncu sie trafila B) i calkiem blisko.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Kolego, ja bym tak szybko nie zmieniał zdania.
Gdzieś mi sie obiło o uszy że Metal-Fach to to samo co feraboli, tylko na zewnątrz inaczej.
Dziwne, że każdy tu wiesza psy na Polskiej firmie, a feraboli jest wychwalana i polecana <_<
Wesołych świąt :) @maroko Feraboli robi prasy łańcuchowe, i pasówki z tego co wiem. Natomiast Metal-Fach walcówki, także nie wiem czy, to to samo co Feraboli. A tak poza tym to Feraboli entry 120 ma mój sąsiad od jakichś 4-5 lat, i powiem szczerze że mu współczuję jak się z nim przejechałem. Poziom hałasu jaki wydaje, ta prasa jest po prostu nie do opisania. Dodatkowo przy owijaniu siatką, lub otwieraniu komory prasa zaczyna strasznie drgać, że aż ciągnik podskakuje. To mój welger, z 1997 roku chodzi wręcz niezauważalne słychać tylko podbieracz.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

No też tak myślę. A co do feraboli, to chyba najbardziej zbliżone są prasy warfama/Ursus, choć nie jestem pewien. Z polskich, to chyba najlepsze opinie mają prasy Uni. Lecz za tą cene, jaką trzeba za nie zapłacić wolał, bym kupić jakąś zachodnią używkę, która pod względem jakości wykonania, oraz wydajności polskie zostawia daleko, w tyle. Tak patrząc na nasz sprzęt ma się wrażenie że nasi konstruktorzy, są jakieś 10 lat w tyle za zachodnimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Stare metal-fachy są podobne do welgera rp12


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Tak tylko, że welger rp 12 to konstrukcja jeszcze z połowy lat 80. A metal fach to coś koło 2000 roku, także nie ma co porównywać. Poza tym te prasy zmieniają, się w zasadzie tylko zewnętrznym wyglądem, a konstrukcja od lat pozostaje nie tknięta. Często nawet nie eliminują błędów, na które ludzie im zwracają uwagę jak chociażby aparat, od siatki w sipmie który stwarza problemy już od dawna. Nie wiem czy, w tych nowych go zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Witam . 
 Panowie proszę o pomoc  otóż chodzi o to że zastanawiam się nad kupnem prasy . Prasa będzie robić około 130 bali słomy 200 kiszonki z trawy i około 100 z żyta . Będzie pracować z ursusem c-385 . Chciałbym wydać na nią około 16 tysięcy zł . Zastanawiam się nad prasą John Deer 550 . proszę o poradę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Witaj  ja mialem  jd 550  7 lat i  jestem  bardzo zadowolony za taka kase jest  super zbicie predkosc pracy jest duza i  prawie  brak awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja tez mogę polecić john deerea 550 sam mam i jestem bardzo zadowolony. Na taki budzet prasa jak najbardzej odpowiednia. Przy zakupie patrz na stan pasow, noż do sianokiszonek się przyda i zwroc uwage na walek glowny co idzie z przekladni do napedu czy jest prosty. Do sianokiszonek fajnie jak bys poszukal z miekkim rdzeniem wtedy nie zbija tak poczatku. Ale na tyle co napisales to ona bedzie odpoczywac u mnie ok 2ys balotow rocznie robi slomy siana kiszonek z trawy zyta i mieszanki.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A po co w sianokiszone miękki rdzeń tam ma być zbicie na Maxa. W sianie to się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

koledzy na ile wkręcacie zawory w jd?? Bo ja mam założony zegar na bary nie tak jak w orginale i wilgotna trawa to 130 bar a słoma to tak ponad 200bar. Mam jeszcze sporo manewru na dokręcanie bo zawór widać że jest w stanie idealnym :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A po co w sianokiszone miękki rdzeń tam ma być zbicie na Maxa. W sianie to się zgodzę.

Poto zeby sobie zycie ulatwic. Niewiem jak inne ale moja to w sianokiszonce w dluzszej trawie lub zycie od samego poczatku tak zbija ze trudno potem sie rozwija szczegolnie sama koncowka taki walek srednicy 30cm jest tak zbity ze ciezko go rozerwac a kuzyn ma z miekkim rdzeniem i u niego niema tego problemu a psuć sie nic nie psuje w balocie.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Mam welger 12 s   opcja szerokie koła,siatka ,2x sznurek,smarowanie,na automacie i ręcznym,lecz z wąskim,to z metal fachem na oko nie ma za wiele wspólnego,przy częściach mówily że 200,to polski m f,chyba że cenowo idą podobnie z welgerką lecz 20 lat starszą. Za 20000 można wyłapać m f z siatką 6 lat,aż tak sprzedającym brzydną,bo i takie się często :)  :wacko:  pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Po ilosci spinek im mniej tym lepiej jedna dwie trzy to jest ok ale jak spinka jest co kawalek to przezwznie znaczy ze pas juz wysluzony i sie rwie. Drugie wysoksc karbu i czy nie ma przetarc czy dziur. Trzecie ich dlugosc tzn czy nie ma roznicy w napiecu pasow po zamkniecu klapy, najprosciej stan z tylu i sprawdz czy rowno sie uginaja.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co lepsze ? john deere 550 czy 540 ? która ma wieksze zapotrzebowanie mocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Troche wieksze zapotrzebowanie mocy ma 550.

John Deere 545 a 540 to jest to samo.

Tylko 540 ma wiazanie sznurkiem elektryczne,a 545 owijanie sznurkiem hydrauliczne.(moze na odwrot  ^^ ).

Jesli,nie bedziesz robil,wiekszych balotow to polecam szczerze mniejszy model.

U mnie w okolicy ma taka 545 prasuje URSUSem c360 i robi az milo.Pozdrawiam

Edytowano przez ROL--PARTS

Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

540 ma elektrycznie podawany sznurek a 545 hydraulicznie jak 550. 545/540 praktycznie to mniejsza wersja 550, niema hakow klapy, sterownika z wskaznikami nierownosci chociaz kiedys widzalem ze sterownikiem ale to chyba zadko spotkac i nie kazda ma manometr od cisnienia zgniotu. Ale do ciagnika typu c 360 jak najbardziej odpowiednia znajomy ma tez do c 360 i radzi sobie calkiem niezle. Wszystko zalezy od zgniotu jak moja 550 podkrece tak na 4/5 mozliwosci to 95km ladnie stęka.Kiedys ktos pisal ze c 360 z 550tka prasuje na max zgniocie usmialem sie bo mojej na polowie zgniotu by flaki wyplul. Jak jest.wszystko sprawne naprawde to ladna robote robi. Tak jak kolega wyzej pisal jak nie planujesz robic wiekszych balotow niz 140 to 540/545 bedzie bardzo dobra i jest nizsza od 550 o jakies 50cm.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj