gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

maroko    118

Prosze o pomoc chce wymienic prase i mam dylemat czy ma byc to jD 550 lub 590 miewiem która jest lepsza .

Biore tez pod uwage jeszcze prasy vicon1601albo feraboli sprinter albo mascar te prasy mi sie podobaja ale niewiem która byla by najlepsza .

Gdyby ktos sie mógl cos powiedziec na temat którejs z tych pras to bardzo prosze

 

JD 590 to chyba dużo młodszy  model i pewnie nie ma już wcale wąskiego podbieracza np.

Ja poszukuję już prasy od zeszłej zimy na dobra sprawę, do takiego samego ciągnika co kolega :)

I szczerze, mówiąc trochę mamy utrudnione zadani, bynajmniej tak mi się wydaje.

Nie wiem jak kolega, ale ja mam pewne kryteria takie jak np. pasowa, szeroki podbieracz, siatka no i najlepiej żeby nie była za duża ( tj. do 150 cm max. baloty, bo większych i tak nie będę robił.), chociaż nie wiem czy ma to duże znaczenie przy niezbyt mocnym ciągniku.

Zastanawiałem się nad tymi dwiema, ale dużo osób tu odradza.

 

 

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-640-siatka-2xsznurek-stan-b-dobry-inne-krone-claas-CID757-IDaFQSf.html#ec2374

 

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-5850-siadka-sznurek-stan-super-11635-balotow-648-658-CID757-IDa5MZL.html#ec2374b771

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

w mojej okolicy jest ich najwięcej, a znowu o jd słyszałem od speca...co prawda od kostek ... ale mówił, że tylko nie jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja mam jd 9 lat i   jestem mega zadowolony ale  fakt jaka prasa  by  nie byla  mus byc szeroki podbierak szerokie  ogumienie i pasy w  dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mam john deerke bedzie 3 sezony i zlego slowa powiedziec nie moge zero problemow a robie ok 1500 balotow slomy i ok 300 sianokoszonki. Sasiad ma 545 pewnie z 8 lat i tez jest bardzo zadowolony. Gosc w sasiedniej wiosce mial nh 2 lata ale w tym roku juz z 590tka smigal. Tez chcialem nh ale znajomy mechanik mi odradzil i kupilem jd i nie zaluje.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A ja mam nh648 4 sezony ok 4 tyś belek słomy i sianokiszonki. Przez 3 sezony pracowała z mf675 ale przy szybkiej jeździe mocy na styk optimum 80 90 km. Ja mam tylko sznurek i wszystko na mechanice. Słomę robię belek 14-150 cm do ok 30 szt na godzinę. Prosta nic się nie psuje szerokie opony o podbieraczem 2 metry.
Teraz mi się marzy br'ka z nożami i rotorem ale to już większa kasa.
W tym roku miałem awarie bo padło łożysko na dolnym Wałczu w komorze. Każdy straszył ze calowe nietypowe A zapłaciłem chyba 70 zl za sztukę to od razu oba wymienione na wałku.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Każdy będzie chwalił swoje, tak to już jest ;) Ja ma claasa 44s i też sobie chwalę 4 sezony u siebie około 700 bel rocznie i na usługach tyle samo, jedyne co mnie wkurza w niej to; wysoki i wąski podbieracz przeważnie to że wysoki. Tak to sprzęt bezawaryjny.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No napewno lepsza boż welger rp12 gdzie walce są mało chropowate po kilku latach a z podbieraka trawa wypada a słoma się blokuje. Wiem bo u nas na wsi kilka osób kupiło w jednym czasie te prasy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

rzeźbisz blache nad  podbierak na zawiasie tak jak to mają niektóre starsze prasy czy przyczepy samozbierające i nic z podbieraka nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Maroko;) widzę ze mamy takie same wymagania co do prasy ma być pąsową szerokipodbieracz no i siatka mile widziana .Mi osobiście podoba się vicon ma taki zgrabny wygląd i co warzne 5 pasów ale są dwa problemy dość duże zapotrzebowanie mocy i z siatka są drogie .Zauwazylem ze ogladamy prasy u tego samego chandlaza ,ja u niego juz jedna prasę kupilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Jeżeli chodzi o jd siatka i nóż na wałku rozpoczynającym podstawa ja mam standardowy podbieracz i nie ma tragedii może tego nie odczuwam bo rocznie robi ok 600 belek. Przy oględzinach ważne obejrzeć zębatki łańcuchy  łożyska i najważniejsze czy działa obwiązywacz ( posiadam JD 545) Lecitko chodzi dobrze zbija maszyna godna polecenia. Współpracuje z U 4512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ja u niego brałem przetrząsarkę i zgrabiarkę, ale to już jakieś 4 lata temu, jak miał jeszcze taki drobniejszy sprzęt.

Dosyć często tam zaglądam i w porównaniu do zeszłego roku to już nie ma tych staroci. Sprzęt nowszy, dosyć zadbany, ale i ceny wyższe.

Tej zimy już muszę coś kupić bo przy kostce nie ma komu robić.

Ta prasa co brałem u niego chodziła bez większych awarii?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Moja tez chodzi ładnie ale teraz mam więcej praskowania i chcę coś bardziej wydajnego i siatka by się przydała Te prasy co dałes linki do nich tez brałem pod uwagę tylko te ich gabaryty zamly ciągnik mam by śmiesznie wyglądało jakby mrówka słonia ciągnęła.Kolega wczesniej napisał ze wąski podbieracz jest dobry ,ja powiem ze jest to jest ale z szerszym nie trzeba tak się pilnować żeby nie zostawało mam wąski do tej pory czas na zmiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ogólnie prasy pasowe są dużych gabarytów.

Mnie trochę wkurza to że nie mówi prawdy ten handlarz.

 

Np tu

 http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-648-jak-nowa-2002r-inne-john-claas-vicon-CID757-IDcYxIp.html#ec2374b771;promoted

 

Chodzi o łańcuch na ostatnim zdjęciu,powiedział, że jest oryginalny. Nie powinna być na nim farba jeżeli by był oryginalny?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a gdzieś TY widział, że ktoś maluje łańcuchy? a może oryginalnego łańcucha ( z pierwszego montażu) chcesz w prasie która wypłuła juz kilka tys bel? no bez jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jeżeli jest oryginalny ( od nowości ) to zawsze ma farbę. Natomiast może być też oryginał, ale wymieniony już i wtedy jest bez farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to chyba w konkretnej marce pras nie wiedzą jaka jest kolejność montażu..... z ciekawości oglądam prasy i nawet rocznik 2015... niby od dilera i co już łańcuchy powymieniane? zresztą choćby tak było to wciąż takie mająbyć w 13letniej maszynie? niedorzeczne albo mega okazja pracowala na zachodzie w 5ha gospodarstwie... 100 bel rocznie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Faktycznie chyba nie ma zasady z tą farba na łańcuchach, na początku myślałem że może tylko Polskie prasy tak mają, ale nawet John deere  chyba nie mają te nowe 

https://www.deere.pl/pl_PL/products/equipment/balers/f400_series/f440m/f440m.page?

 

a np. sipma z 2006 ma  :rolleyes:

 http://olx.pl/oferta/prasa-sipma-okazja-idealna-jak-nowa-elektryczne-podawanie-sznurka-CID757-IDc6qdF.html#9456c747af

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ta sipma ciekawa jest.... złączki węży kolorowe, reszta czarne... gume węży im się chciało maskować? a może pędzelkiem malowali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W nh nie ma kolorowych łańcuchów. Ja w swojej wymieniałem  ten długi bo byly zapieczone ogniwka niektóre to wyszedł ok 200 zł więc koszt żaden ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Metal Fach , Sipma , Feraboli , Ursus  nie mają malowanych Łancuchów. Elementy sa malowane wcześniej a na lini montażowej jest składa w całość i nikt łańcucha już nie maluje. A Ta JD którą pokazałeś jest Produkowana przez Metal Fach w sokółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

I bądź tu człowieku mądrym...

Ciągniki John Deere produkują w Chinach, prasy w Polsce  :o

 

Myślałem że można by coś więcej dojść np. jakie awarie miała prasa itp. po tym czy jest farba czy nie.

 

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-648-nie-658-644-654-vicon-rivierre-claas-sipma-CID757-IDajdaJ.html#c26edab3d4

 

Ja bym jednak obstawiał, że te stare nh to miały farbę od nowości.

No, ale w sumie nie jest to jakoś aż tak ważne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karelll    0

no dzieki za opinie chyba mnie skutecznie zniechęciliście do Metal Fach będę szukał coś innego ostatnio jeden rolnik wychwalał   mi SIPME ale ma ją dopiero rok więc nieco krótko na ocenę a ciągnik mam Belarusa 820 do tej przyszłej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Kolego, ja bym tak szybko nie zmieniał zdania.

Gdzieś mi sie obiło o uszy że Metal-Fach to to samo co feraboli, tylko na zewnątrz inaczej. 

Dziwne, że każdy tu wiesza psy na Polskiej firmie, a feraboli jest wychwalana i polecana  <_<

Wesołych świąt  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj