gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

simson2812    423

dalszy sąsiad to jakiś wałek zajechał 2 razy tylko nie wiem czy walec czy napędowy musiał bym się dopytać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pewnie napędowy w przekładni kątowej... Nie wiem z czego on jest zrobiony... Mi akurat tryb się ukruszył i wałek został cały to w przeciągu 2ch dni od wystawienia ogłoszenia miałem chyba z 10 telefonów... Poszedł za 500zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Moja zrobiłem nh648 ok 4 tyś belek i o przekładni katowej nie wiem w okolicy znajomy pelno tego przywozi i trafiają się z uszkodzoną przekładnią ale na ileś sztuk jedną. Co do wymiany zębatek w komorze to coś ok godziny roboty żeby się dobrać do nich. Co do łożysk padają jak w każdej innej prasie. W mojej wszystkie były nominalne do niedawna bo padło jedno ja dolnym wałkujemy w komorze to wymieniłem od razu oba koszt jednego 70 zł niemieckie więc tragedii nie ma. Każdy chwali co innego ale z tego co obserwuję to w okolicy jd to praktycznie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss nie wiem co z tymi przekladniami było nie tak w tych prasach. Telefonów miałem masę i mimo że już nie miałem w ogłoszeniu tego wałka to ludzie dzwonili jeszcze długo pytając się czy mogę taki wałek sprowadzić i o dziwo rwal się tylko ten jeden idący od ciagnika, zdawczy idący na prasę wytrzymywal. Czyli nie był akurat to pojedynczy przypadek. Co do innym części i ich wymiany to nie jest to jakieś wielce trudne.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

a u mnie w  okolicy sa same jd ale pierwszy w okolicy 9 lat temu mialem ja jd 550 pozniej sasiedzi patrzyli i zaczeli tez  kupowac jd 550 jd 545no i  2 lata temu zmienilem na jd 580 z rotorem i  przez  9 lat zmenilem  tylko 3 spinki na pasie jedna na łancuchu   i lożysko w  tylniej klapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A ja wiem czemu zrywa ten wałek w przekładni. Jest mała wada A mianowicie mocowanie przekładni pęka przy tylnych srubach przez co cala przekładnią się przechylenia i powstają na napędzie duże naprężenia i coś strzelić musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

wiecie, każda okolica jest inna. U mnie prawie są same classy rollanty od 46 przez 250,255 do 260 ja mam varianta 280rc który ma na liczniku 45tyś bel i jak ktoś pisze że zajeździł kątówkę czy jakiś wałek to śmieszne dla mnie przy 4 czy 6tyś bel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie za to classa się nie ujrzy. Jest misz masz ale najwięcej sipm i krone. Ogóle pasowek jest jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Każdy ma jakieś przekonania że ta albo ta jest lepsza. U mnie  też jest różnie w okolicy, ja osobiście od samego początku użytkowania pras rolującyhc jestem wierny claas-owi. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Każdy wybiera to co uważa za słuszne ale da się zauważyć gdzie ktoś kupi jednej marki to zaraz parę następnych tez się pojawi tej samej marki.

@maroko ten handlarz z chlebowa to on mi podpadł. On dobrze wie co w jakiej prasie jest byłem u niego ale wiadomo przed telefon rozmawiałem wszytko co chciałem się dowiedzieć dowiedziałem niby wszystko ładnie następnego dnia podjechałem zobaczyć co się okazało to za wiele prawdy nie mówił i tez mi z tekstem wyjechał "no wie pan wszystkiego o prasie nie mogę powiedzieć bo byś nie przyjechał" ja bym wolał żeby chociaż ściemnił, że nie wie niż poleca jak złoto. Ogólnie ceny z kosmosu jak coś dobrego ma a za normalne ceny ma zwyczajne graty co od rolnika byś kupił za 2/3 ceny. Taka ja mam o nim opinię.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

Witam.

 

Jestem z okolic Krakowa i interesuje mnie ta prasa  

 

 http://olx.pl/oferta/prasa-deutz-fahr-3-20-rb-siatka-sprowadzona-CID757-IDbLjoB.html#c1fc20959e

 

 

i mam takie pytanie czy jest tu może ktoś na forum z okolic korytnicy, i mógł by podjechać rzucić okiem na tą prase bo ja mam kawałek jechać a nie chce jechać w ciemno poza tym nie jestem wybitnym specjalistą.....

 

 

Pomoże ktoś?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Prasa niedaleko mnie :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

simson2812 a możesz podjechać zobaczyć jak to wygląda jak to działa czy jest do tego sterowanie elekrtyczne itd??????

 

bardzo by mi zależało bo chce kupić prase jeszcze w tym roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A dlaczego w tym roku? Zabardzo na prasach sie nie znam bo mało widziałem chyba że kolegę bym wysłał. Ogladałem u niego 2 prasy to powiem tak cena była wmiarę normalna stan nawet dobry do poprawek wizualnych


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

w tym roku bo jeżdżę ciężarówką i w poniedziałek mam możliwość jak coś jechać w tamtą stronę i bym sobie tam podjechał wziął kase i kupił ją gdyby była warta i przywiózł bym sobie ją za darmo, a jak nie warto na nią jechać to pojadę na poznań.... a po nowym roku do marca nie będę jeździł ...... a tak to zawsze coś się zostanie na transporcie..

 

Więc miał bym prośbę jeśli mógł byś z tym kolegą skoczyć i napisać mi do poniedziałku do popołudnia czy warto tam jechać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A co masz zamiar zwijać?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

w roku robiła by około 600 słomy 200 siana i 200 kieszonki. Musi być nowa bo to z młodego rolnika wziął bym jakaś pasowke ale do 80 koni i jeszcze z tym felernym womem w mtz raczej była by to meczarnia a nie robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A to co nie tak jest z womem? Ja jumzem ciągam jd i bele jak kamień a aż tak bardzo jej nie czuje


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

no przy większym obciążeniu potrafi się ślizgac znajomy miał przy paszowozie mtz to musiał sprzedać go bo non stop te tarczki się paliły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A to w innej prasie nie było by tego problemu?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Czy ja wiem w zmiennokomorowej obciążenie cały czas idzie jednakowo a w stało obciążenie idzie na koniec dobijania


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj