gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale sianokiszonki 120x150 po tej prasie to raczej szescdziesiatka w turze na przyczepe nie radzi co ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja próbowałem robić ursusem 2812 i najgorze nie było zdjęcie w galerii


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak sprawdzic wyciagniecie pasów i ich stan w jd550 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Na pasie te rąby mają 3 stopnie i po tym ile stopni zostało stwierdzisz stopień zużycia. A wyciągniecie to musiał byś zmierzyć pas.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Witam. Posiadam prase welger rp 200 i myśle nad zmiana jej na coś z rotorem i nożami.Chodzi mi po głowie np.rp 220. Moje pytanie czy po takiej prasie czy ogólnie innej z nozami c 360 spokojnie da sobie rade w paszowozie i ogólnie ile skraca sie czas mieszania.Dodam ze teraz mieszam zetorem 105 z euromilkiem czas 20min. prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

Witam.

Sprzedaje swoją prase arobale 1209 i chce kupić jakąś prase do robienia bali 120x120 ciągnik mam fendt 309 ls i chce do niego coś z szerokim podbierakiem na zamki z rotorem i owijaniem siatką, i żeby to była prasa stało komorowa.

 Myślałem o jakiejś welgerce lub sipmnie ???

Finansowo to tak do 25 tyś zł

Ktoś coś doradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zależy co uważasz u mnie w okolicy z takimi wymaganiami to mają grenlanda


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

A coś z sipmy lub welgerki? chyba że coś z claasa????

 

CZekam na jakąś rade!!!

 

Edytowano przez Manius2707

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

patrz na stan prasy i żeby wałki nie były gładkie bo będzie balot się zatrzymywał a co do marki to już drugorzędne znaczenie,najważniejszy jest stan prasy aby nie była zajeżdżona no i oczywiście zachodnia a nie polskie badziewie co zrobione z plasteliny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

a może ktoś powiedzieć jakie modele claasa są na zamki??


turion 23 a możesz powiedzieć coś więcej o tej prasie deutz fahr 3.20??? jesteś jej posiadaczem?? ona ma zamki na komorze? możesz coś więcej o niej powiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a coś TY sie uparł na te zamki na komorze... sprawny zamek hydrauliczny (zawór hamujący jakby ktoś chciał kupić w normalnym sklepie) wytrzymuje ze 300-350 atm a kto do tylu prasuje? Do tego sprawne siłowniki i wszystko gra. Nigdy prasy z zamkiem mechanicznym nie miałem ale w starym Clasie to sie nie boje że wpadnie mi buła trawy i coś rozerwie... zamek puści i tyle

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

no bo słyszałem opinie że to jest wygodne komputerowe sterowanie, pika jak jest dobity bal samo owija, dlatego pytam czy możesz mi coś wiecej  o tym deutz fahr 3.20 powiedzieć. Chodzi mi głównie też o to żeby bale były dobrze zbite, bo ta prasa co ją miałem arobale 1209 to różnie z tym było. Teraz kupiłem u chłopaczka 50 balotów 120x120 robił je 2 letnią sipmą na zamki i są te bale konkretnie zbite, dlatego troche chciał bym na te zamki. Teraz to mam mętlik w głowie i nie wiem za czym patrzyć ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no to chyba wiesz czy zamek Ci w aprobale trzyma czy tez nie.... może ta Twoje nie jest jakimś cudem techniki tak jak i mój rollant 44s ale ze sprawnym zamkiem sianokiszonka wychodzi elegancko. A zgarabiarke wirnikową masz? bo to podstawa przy starszych prasach żeby dobrze i równo przygotować pokos. Też bym Claasa wymienił na coś nowszego ale przy 200 balach rocznie średnio zaoszczędze a za pół darmo oddać claasa to bez sensu jak chodzi bezawaryjnie. Chyba że słomy chcesz dużo prasować no to faktycznie wymiana warta świeczki

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

Mam model GP 2.30 już 4 lata i posiada zamki w komorze,(na pewno zamki w komorze są lepsze niż zabezpieczenie hydrauliczne) tak samo jak model 3.20(różni się tym że ma szeroki pozbierak i Rotor) a moja jest bez Rotora i szerokiego podbieraka.Ciągam ja case 845 i spokojnie daje rade i jeszcze jeden ważny aspekt odnośnie części to unia famarolke robiła swoje prasy na licencji deutza i dużo części można kupić u nich.prasa mała gabarytowo i prosta w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

czyli ten deutz  3.20 ma zamki mechaniczne na klapie mam rozumieć tak??? a co do wymiany to chce wymienić bo nie kalkuluje mi się robić baloty 120x90 a teraz mam większy traktor i mogę robić 120x120 zaoszczędzę na folii sznurku czy tam siatce.

 

Powiem Ci turion że mnie przekonujesz powoli do tej prasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

tak posiada zamki i nie ma problemu z otwieraniem klapy podczas belowania.Jeśli kupisz taka prasę to odezwij się to podeślę ci katalog części i instrukcję obsługi bo mam w wersji elektronicznej tylko że uni famarol ale to praktycznie to samo i bardzo pomocne przy obsłudze prasy.jak będziesz kupował to zwróć uwagę na zawiasy klapy czy są całe,stan podbieraka i czy łańcuchy oraz zębatki nie są mocno wyrobione a tak to bardzo fajna prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj