gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

sebek1981    9

Ja jak bym kupował to na bank pasową i nie polską . Ale na 400 bel to trochę żenada ja robię  w roku 2,5 tysiąca i też mi się wydaje że tyle ile dałem za prasę to za mało bel robię ,ale u mnie 2 tysie to lucerna i sianokiszonka :) a w tym roku już na bank będzie mniej bo robię w pryzmę sianokiszonki.

Nie wiem jaką masz tam sytuację bo każde gospodarstwo kieruje się swoimi wytycznymi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja robię ok 1200 belek rocznie w tym ok 400 sianokoszonki, w tym roku będzie więcej i mam prase nh 648 i wydajnością starcza spokojnie bo dziennie mogę zrobić ok 300 belek slomy ale ze będę potrzebowal z rotorem to będzie trzeba powoli myśleć i zmianie ale nie dam więcej za prasę jak 40 netto za uzywke bo przy ilości ok 1500 bel to bez sensu kupować cis za100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Witam ja mam  pasowke jd 580 z  rotorem rbie jakies 2-2,5 tys   belek a  dziennie spokojnie  idze zrobic 400 belek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktom    0

 

mariuszd93 kolego ale ja juz Ciebie o zdanie nie pytam :) order powinienes dostac za Twoje kalkulacje :) to kazdego indywidualna sprawa ile chce przeznaczyc na maszyne gdyby kazdy byl tak obliczony to 3/4 sprzętu  w kraju jest  kupiona ponad stan :) tak to juz bylo jest i bedzie :) nie pytalem o to czy sie oplaca tylko pytalem o dany model prasy i takich odpowiedzi oczekiwalem :) ale widocznie problem z zrozumieniem czytanego tekstu  :) lecz biore sobie do serca Twoje wyliczenia  i masz calkowita racje  nie mowie ze nie wiec nie robmy syfu :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

W Nh 6090 o ile się nie mylę to noży w standardzie nie ma, a w 6080 wydaje mi się że nie ma też rotora i siatki w podstawie, mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

ja w tych pieniądzach kupiłbym nh lub case tak jak kolega wyżej pisze. Podam argument z innej branży ale się niestety sprawdza. Przykład Bosch w AGD uznawany jest za firmę z najwyższej półki ( i nie tylko w AGD) jednak jego najtańsze modele tzw ekonomiczne są znacznie słabsze od wysokich modeli innych marek a cenowo zbliżone. Jeśli ktoś kupuje dla znaczka to ma Bosch-a a jeśli dla jakości to bierze topowe modele konkurencji o niby mniejszej renomie. Oczywiście są modele dużo lepsze ale też dużo droższe. 

 

Firmy szukają rynków zbytu bo najdroższe maszyny kupują "zasobniejsi" rolnicy a dla tych "biedniejszych" robią linie ekonomiczne na których tnie się koszty jak tylko się da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

ja wole używaną ale zachodnią jak polską i nową . Sam posiadam Claas Variant 360 RC i jestem mega zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

No ja mam valtre 6550 105 km i sie zastanawiam czy da rade z jakimś classem albo lely na nożach w trawie

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Tylko jeśli w najbliższym czasie nie planujesz zakupu większego ciągnika to nie wiem czy ma sens męczenie ciągnika w za dużej prasie. prasa pasowa z nożami i rotorem powinna pracować z minimum 110 KM bo niżej nie osiągasz jej parametrów. Więc trzeba to przemyśleć. Ale może to nie jest aż tak duża różnica  żeby był problem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam case 83 km i przymierzam się do zakupu prasy myślę o czyms takim co wybrać

http://olx.pl/i2/oferta/prasa-welger-rp-200-CID757-ID90KAl.html

http://olx.pl/i2/oferta/prasa-sipma-z-561-1-farma-ii-CID757-ID9b4aL.html
Robił bym z 400 bali głównie sianokiszonka
http://olx.pl/i2/oferta/prasa-rolujaca-claas-rollant-46-nie-jd-krone-sipma-class-44-welger-CID757-ID4sUoD.html
No może jeszcze cos takiego ale drogowa jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

do samej sianokiszonki najodpowiedniejsza była by ta welgerka (raczej trzeba będzie ją wyremontować trochę), jednak przy 83 KM będzie miał ciężko żeby zrobić dobrze zbitą belkę, jeżeli będziesz używał noży przy sianokiszonce to lepszym rozwiązaniem była by prasa łańcuchowa  Krone 130s, New Holland (544 cc, 548, 560) Krone 1250 mc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brałbym tą sipme , dobrze wyposazona , młoda , z częsciami nie powinno być problemu , bo ta welglerka to szkoda gadać , z tego co widać na zdjęciach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Nie wiem jak te nowe ale starą sipmą 97 r. Robiłem po 4- 5 tyś bel przez 14 lat . Fakt były problemy ale części tanie jak barszcz w porównaniu do zachodnich i większość od ręki w pierwszym lepszym sklepie zaopatrzenia rolnictwa. Wady były np. problem z owijaniem sznurkiem ( spadał na krańcach beli ) po mimo wielu modyfikacji zdarzało się to najczęściej. Łożysko na pierwszej zębatce wymieniałem raz-dwa razy do roku. Łańcuch pierwszy napędowy pierwszy chodził około 5 lat. Potem jeden na rok-dwa lata. Po kilku latach zaczęły się wymiany niektórych zębatek i naciągaczy łańcuchów. Dwa razy przez ten czas skracałem łańcuch zwijający. Pod koniec zaczęły się sypać łożyska na łańcuchu zwijającym i to był właśnie moment kiedy miałem dość bo jak cały dzień robiłeś i nie zauważyłeś , że jedno padło to jak od razu nie wymieniłeś to obok kilka potrafiło się rozwalić. Najważniejsze , żeby pilnować aby nie robić długo na rozwalonym łożysku.  Wiem...dużo tego ale prasa zrobiła około 50 tyś bel !!! . 

 

Z czasem bylem tak wyszkolony ,że w nocy o północy mogłem z pamięci opisać budowę całej prasy:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ale ile czasu straciles na naprawy  czesci  do zachodnich  fakt sa drzsze ale mniej sie  psuja sa bardziej niezawodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Z pewnością dużo traciłem a najwięcej gdy zaniedbałem jakąś pilną wymianę. Tylko , że prasa zwróciła się kilkukrotnie i sprzedałem ja za 1/3 wartości. Dlatego wspominam dobrze chociaż wiem , że na usługi nigdy więcej bym takiej nie kupił. Do małego gospodarstwa czemu nie. Jak trzeba zrobić 400-600 bel rocznie to nie ma paniki. 

 

W zachodnich najgorsze jest czekanie. Nawet jak część ma przyjść na dzień następny to w sytuacji gdy stoisz na polu nie jest to dobra sprawa. Chociaż wiele części jest już dostępna też od ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja wczesniej mialem 7 lat jd 550 rbilem nia jakies 2  tys  belek strasznie malo awari i sprzedalem ja za 6 tys wiecej niz za nia  dalem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

masz jakieś fotki tej prasy że sprzedałeś ją tylko za 6 tyś?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

na szerokim podbieraku miałeś? w którym roku i za ile sprzedałeś dokładnie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj