gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

simson2812    423

co do tego podczepienia to nawet jest film na yt tylko zapewne przydałaby się kamera żeby widzieć co się dzieje


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

wygląda na to że PS 1221 farma plus zbije lepiej bele ze względu na mechaniczną blokadę komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Tylko że w  PS 1210 CLASSIC chyba też można wyposażyć w mechaniczną blokadę komory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Witam

Mam oferte na prase lely 245 pod prow na 112tys netto. A teraz przedstawiciel namawia mnie na kuhna 2130 i twierdzi ze jest o niebo lepsza od lely( i 20tys tansza) .   Co byscie polecili w tej cenie(polskie nie wchodzą w gre miałem 2 i więcej nie chce) . Jeśli sa użytkownicy tych pras na forum to chętnie poznam opinie o tych modelach.

Na razie ma chodzic w niej nh 95km

1000 sianokiszonki i 400słomy rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

wydaje mi się że lely 245 jest lepsza ze względu na haki na komorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Zapytaj dilera gdzie ta prasa jest produkowana...bo z tego co wiem to ekonomiczne modele jd są robione w Metal Fach Sokółka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktom    0
mariuszd93 nie pytalem o puszczanie bakow :) tylko  o prase jd chyba  po to jest to forum zeby zaczerpnąc porady i czegos sie dowiedziec ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

mariuszd93 nie pytalem o puszczanie bakow :) tylko  o prase jd chyba  po to jest to forum zeby zaczerpnąc porady i czegos sie dowiedziec ?

Dokładnie zgadzam się w 100% dosyć droga ta praska a nie myślałeś o Uni Famarol walcowo łańcochową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Te prasy to Feraboli w barwach JD, brak odboju beli, wąski trochę ten podbieracz, wolałbym Famarola 1,8 V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Czy zawór odpowiadający za zbicie beli w prasie John Deere 550 jest taki sam jak w jd 580 i jd 590?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariuszd93 nie pytalem o puszczanie bakow :) tylko  o prase jd chyba  po to jest to forum zeby zaczerpnąc porady i czegos sie dowiedziec ?

widać  nie  postępujesz  zgodnie  z  radą  z  mojej  sygnaturki  ,  i  stąd  pomysł  z  nową  prasą  na  400  bel  słomy   rocznie   ;) .

Gdyby  to  miała  być  sianokiszonka  ,  mozna  by  to jeszcze  zrozumieć  , bo musi  byc  robione  w  porę  ,  ale  słoma???  jak  polezy  nawet tydzień   dłużej-  to  nic  jaj nie będzie 

Ale  że  Twoja  sprawa  na  co wydajesz  kasę,   kup  sobie  nowa,  tylko  nie  za  67  tys  -  a  taka  za  ponad  100 tys,  dłużej  wytrzyma    :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Polska się wam rozleci a jelonek dalej będzie hasał po łąkach i polach

Cóż za mocne argumenty, normalnie szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Akurat ten jd jest robiony w Polsce i nie wiem czy warto przepłacać bo maszyna robiona ( nie tylko składana) w PL a części w cenach z USA. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Witam co powiecie o prasie Uni Famarol df 1.8 vd za 64tys netto jak ona sie sprawuje jakie macie o niej zdanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktom    0

 

mariuszd93 starszy to ty bedziesz :)  za złotowke bys dal sobie ogolic :)  no ale coz  :)

 

marian20 no dzieki za info widac ze sa jeszcze wporzo ludzie ktorzy chca podzielic sie swoimi informacjami i poradami czy na 400 czy na  2000 tys bel kazdy robi zakup na lata i chce wybrac cos dobrego z czego bedzie zadowolony a nie kupic cos z czym bedzie tylko problem... o tym famarolu n ie mam pojecia nikt w okolicy tego nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

cena wydaje się być ok, kilka w okolicy jest mają raczej dobrą opinię

@tktom zobacz sobie jeszcze NH BR6090

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktom    0

kolego

STIG0013 nie wiem czy moge bo ktos mi zaraz bedzie mowil  ze cos w sobie zatrzymuje :) a tak na powaznie no jest kilka w okolicy nh  nie maja złych opinii no i  case rb 344 mozna wziac pod uwage lecz prasa z nozami nie jest mi koniecznie potrzebna.. a nh ma jakies modele bez rotorowe? mniej zaawansowane technologicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurekakb    0

Od trzech lat pracuję RP 445 Lely Welger z 17 nożami. Prasa rewelacyjna, prosta konstrukcja, bez zbędnej elektroniki. Polecam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariuszd93 starszy to ty bedziesz :)  za złotowke bys dal sobie ogolic :)  no ale coz  :)marian20 no dzieki za info widac ze sa jeszcze wporzo ludzie ktorzy chca podzielic sie swoimi informacjami i poradami czy na 400 czy na  2000 tys bel kazdy robi zakup na lata i chce wybrac cos dobrego z czego bedzie zadowolony a nie kupic cos z czym bedzie tylko problem... o tym famarolu n ie mam pojecia nikt w okolicy tego nie ma

Pasuje  do ciebie  jak  ulał  :lol:

Twoja  mądrość  mnie  powala  :D ,  zwinięcie  1  beli  słomy  w  moich  stronach  kosztuje od 7  do  10  zł i 400 szt  mozna    zrobić  za 2  dni  bez  wysiłku . wydać  70 tys  na  coś  co  się przyda  2  dni  w  roku??????  :huh:

gdzie  tu jakaś kalkulacja? jakieś ekonomiczne  uzasadnienie? to po prostu  fanaberia kogoś  kto  starszy  będzie ale.........

 

 

Na  takie  potrzeby  spokojnie  wystarczy  jakaś pasówka  typu  JD        VICON   za  20 - 30  tys 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj