gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasko1993    11

I pasówki zbijają od początku a claasy jak i każde stało komorowe dopiero pod koniec dobijają balota. W moim clasie rollant 46 zetor 7211 nie dawał rady zabardzo i musiałem przesiąść się na inny traktor

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

 

koledzy czego może być wina że prasa mocno gęsto  dużo razy owija sznurkiem i potem nie odcina po wyrzyceniu balota w prasie

Massey Ferguson RV 146

 

 

Zapewne do ilości owinięć masz w prasie dżwignię a ilość skutkuję na gęstość sznurka. A to że Ci nie odcina sznurka to zapewne masz tępy nóź albo nie działa zapadka odchylająca nóż do odcięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Koledzy co lepsze?

New Holland 644 czy Sipma Z-569/1 Farma II?

Ogólnie mam NH 644 ale strasznie psuje mi się ta prasa ciężko u mnie z częściami i w tamtym roku podczas żniw i sianokosów pare razy nawaliła i kończyło się na pomocy sąsiada albo zapadaniu bo przestój spowodowany czekaniem za częściami był bardzo duży i koszt również, dlatego zastanawiam się poważnie nad polska prasą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A co ci się. Psuje?

Ja mam 648 i śmiga super. Mialem jakies tam przygody ale głównie zmiana regulacji, dokrecenie śrub itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Kolego masę łożysk wymieniłem każde po ok. 150zł i czekania 3 dni, pękł wałek w przekładni głównej 1000zł i ponad tydzień szukania, siłownik do siatki też padł a cenią go 2500zł dobrze że był zamienny z siłownikiem od sznurka. To tylko tyle co pamiętam. Z Polską jest taka zaleta że części dostane wszędzie a u mnie w okolicy niestety cieniutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To u mnie jak kupiłem to zalozylem nowe pasy i spinki i zrobione ok 3 tys bel bez większych problemow

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Siema  mialem jd 550  7 lat wiec z  tego co widze  pasy sa ładne  a jesli  mowisz o regulacji wielkosci  bel to te  pokretła nei sa do tego  sa jedynie do zbicia  belki i predkosci silownika  ktory  podaje sznurek  ja osobicie nigdy w niej nie  podłaczalem  komputerka za duzo bawienia sie a  i tak to nic za  bardzo nie daje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Wiem od wielkości beli jest sówak po prawej stronie prasy. Miałem chwilę czasu to dorobiłem odrzutnik bel i założyłem manometr.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

12 tyś a jechałem po nią 550km w jedna stronę


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Na moje potrzeby wystarczy a jak bedzie potrzeba to za niecale 2 tys mam siatkę


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam. Jako że MR przeszedł a prasa w biznesplanie to próbuję się dokształcić, ale przejrzałem z grubsza temat i nadal nic nie wiem :) Tzn wiem że raczej prasa nowa, pewnie polska w takich pieniądzach. Na jakieś 600-800 bel rocznie. Głównie siano, ale i trochę słomy. Budżet coś koło 50-60tys. Pewnie będzie coś z Sipmy, ale czy ktoś poleci jakiś konkretny model czy to raczej wszystko jedno. Z tego co czytałem raczej są to prasy łańcuchowe, chyba jedną widziałem walcowo-łańcuchową. I czy ciągnik MF 255 da radę czy rozglądać się za mocniejszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jako ze weszło ze z MR można kupować maszyny starsze jak 5 lat to na twoim miejscu kupił bym używana prasę pasową i a za resztę jakiś mocniejszy ciągnik dla niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Można kupować starsze? Przy składaniu wniosków miałem info, że nie musi być nowe ale i nie starsze jak 5 lat. Jeśli jestem aż tak niedoinformowany to proste, że zaraz byłyby zmiany w biznesplanie :) Ale czy to potwierdzone info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

tu masz moje źródło: http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

 

Ale żeby było to pewne info powinieneś napisać pismo do oddziału gdzie rozpatrują twój wniosek o potwierdzenie tego faktu. Bo pamiętaj że Polska to dziki kraj i nie ma tu nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Nie znam się na farmtracach dokładnie ale powinien dać radę, może nie na wszystkich nożach. Poszukaj na necie filmików z tym ciągnikiem i z jakimi on prasami pracuje to można się trochę zorientować z jaką prasą daje sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj