gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
domi113    0

Witam. Zapadła decyzja kupna prasy FENDT 5200V SC14N cen jaką dogadałem ze sprzedawcą to 122 tyś netto umowy jeszcze nie podpisałem więc mogę się rozmyślić. Czy ktoś wie coś na temat tych pras lub Massey Feguson, Galliganii, i Vicon bo wszystkie zjeżdżają z jednej linii montażowej produkowane są w fabryce galligiani we Włoszech a właścicielem marki jest grupa kverneland . Jak ta prasa spisuje się w praktyce czy jest awaryjna? Będzie współpracować z MF 5460. Czy uważacie że to dobry zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Witam wszytkich. Jestem tu nowy i postanowiłem się podpiąć pod ten temat gdyż też nie wiem jaką prasę wybrać :wacko: Cena +- 20 tyś.A mianowicie czy iść w polski sprzęt tj sipma/metal fach czy może lepiej zachodni. Ma być z siatką bo nie chcę się bawić w poszukiwanie adapteru. Obecnie mam na oku dwie prasy,metal fach http://tablica.pl/of...57-ID5zQlW.html

I znalazłem gallignani R52 L2, ta ma rotor i noże http://tablica.pl/of...57-ID3HZUW.html

I mam wgl mentlik w głowie, wiem że polskie są młodsze i mają tańsze części ale jakość taka sobie,zachodnie,jakość lepsza ale cena i dostępność części.

Szczerze to kusi mnie ta gallignani, ta marka ma dobre opinie z tego co wyczytałem, a ten egzemplarz ma rotor co przy kiszonce jest plusem,ale te części,ech pomóżcie,pozdrawiam :)

 

PS ciągnik mam 102 konny

Edytowano przez Luk1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
Luk1988    1

No oki oki, tyle że ja się trochę boję takich pras przez ich już bardziej skomplikowaną budowę, no i nie mam przekonania do pasów,bardziej jestem za wacówką , a co o tej gallignani powiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Ja osobiście nic nie powiem bo takiej nie mam ani ja ani na okolicy. Mogę się podzielić tylko tym że zmiennokomorowe zbiją ci lepiej niż walcowa stałokomorowa. Może być to też przez to że sam mam zmiennokomorową. Z drugiej strony znam osoby które mając prasę stałokomorwą mają odwrotną teorię ale to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam NH 648, od 2 sezonów, zrobiła trochę ponad 1000 balotów. Pracuje super, naprawdę wydajna prasa, u mnie śmiga z ciągnikiem 68 km i zbicie jest genialne ;)

Co do części, jedyne co może ci się popsuś to albo spinki na pasahc albo łożyska a to dostaniesz w większości dobrych sklepów rolniczych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam mam pytanie mam do kupienia prese john deere 590 rok 1999.Za 18tys.niewiem czy to dobra cena presa niema siatki wałka czyszczącegoteż niema.a tak pozatym ma wszystko szeroki podbieracz, komputer ,szeroki opony.i pisze do was o porade brać czy nie proszę o odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cena jest dość atrakcyjna , niestety zdjęcia robione tak żeby za duzo nie zobaczyć .

Według mnie najlepsze lata ma już dawno za sobą , ale trzeba dokładniej obejrzeć


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

witam mam pytanie czy sipma z 279\1 łańcuchowa jest dobra do sianokiszonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@ SF21 raczej nie jest dobra do sianokiszonki, ponieważ dobra prasa do sianokiszonki powinna posiadać rotor i noże, szeroki podbierak, owijanie siatką, natomiast jeżeli chodzi o rodzaj prasy to już według upodobania czy też mocy ciągnika, funduszu i ilości prasowanych bel w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

morfi81 ja mam traktor o mocy 60 km jaka była by najlepsza do sianokiszonki siana i słomy mnie interesuje tylko nie pasówki bo mój sąsiad ma John Deree zmięnnokomorową i deutz farh 100 km ino wyjechała zrobił 7 beli i się pas urwał miał ją 3 sezony ile on wydał na te pasy co wyjechał to o chwilę był spowrotem a tamtego roku kupił John deree walcową z zamkami na siatkę i rotor i jest z niej zadowolony i powiedział że ją nie zamieni i że więcej przy tej walcówce zaoszczędził .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a u mnie w okolicy większość to pasówki i Ci co się przesiedli z walcy nie chcą ich widzieć ;)

60 km w walcach nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Sam mam pasową i idzie pięknie. Do 60km to może coś na łańcuchu jakąś krone? Chociaż podejrzewam że są psaówki którym wystrczy 60km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

czy prasa WELGER RP 150 nada sie do sianokiszonki? ktos nia robil?

baloty 150-120

 

 

Nadać się nada ale poniżej 120km nie ma co zapinać bo beli nie dobije.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@SF21 przy 60KM to raczej coś bez rotora (np. Krone 130, New Holland 544) a jaki to model walcowej JD kupił twój sąsiad bo one nie mają haków na komorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

to jest john dere podbieracz 1,70 m z zamkami bez rotora ja się zastanawiam nad sipma z 596/1 mój kuzyn ją ma to jest walcowo łańcuchowo i robi ludziom 600 beli na sezon od 2000 roku z traktorem MF 274 s 65 km mojego wujka kolega ma deutz farh z wąskim podbieraczem na sznurek walcową i robi 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

http://zapodaj.net/4599803b36cce.jpg.html

 

Pomożecie?

 

Z lewej strony ten naciągacz jest odcięty i przyspawany niżej. Z prawej strony ta nakrętka jest przytarta. Mozecie powiedzieć czy to moze być efektem zlego dzialania prasy? Ogladalem ja dzisiaj i te 2 rzeczy mnie niepokoją. prasa 2004 r, sprowadzona z Francjii, generalnie stan ok, tylko to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

http://zapodaj.net/4...b36cce.jpg.html

 

Pomożecie?

 

Z lewej strony ten naciągacz jest odcięty i przyspawany niżej. Z prawej strony ta nakrętka jest przytarta. Mozecie powiedzieć czy to moze być efektem zlego dzialania prasy? Ogladalem ja dzisiaj i te 2 rzeczy mnie niepokoją. prasa 2004 r, sprowadzona z Francjii, generalnie stan ok, tylko to.

 

Jeśli ktos przespawał napinacz to chyba tylko dlatego żęby zwiększyć napięcie albo sprężyna jest nie oryginalna nie pasowała i tak zrobione. Natomiast ta nakrętka może być obtarta tak od tego że ten łańcuch jet na napinaczu sprężynowym i pod obciążeniem potrafi podskakiwać i obcierać. W swojej tak mam, nie groźne po prostu co jakiś czas trzeba albo zmienić nakrętkę jak tak się stanie i pilnować napięcia łańcucha tą sprężyną jak będzei odpowiednio napięty wszystko będzie ok.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

nie chodzi o to że malowana a czy się nadaje ten rodzaj pras nada się do sianokiszonki i jaki są na nią opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj