gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bratrolnika    28740

Luke16 a czemu sprzedałeś JD550??? Z tego co pamiętam to chwaliłeś ją i byłeś z niej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tespis17 no właśnie o takie cenne informacje jest naprawdę wdzięczny ;) Tą warto wziąć pod uwagę lecz... wiem że do dobrych rzeczy warto dopłacić ale żeby aż tyle?? Za taką cenę już będę miał igłę 648 z rocznika ok. 2000 tylko trzeba ją znaleźć co jest naprawdę ciężko bo mało jest tych pras...

bratrolnika sprzedałem dlatego że już człowiek miał dosyć ciągłego upuszczania powietrza z kół przy wjeżdżaniu do garażu, wysokość za duża a belki jakie największe kręciłem to 150cm... Tak to złego słowa nie powiem...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

zdążyłem sobie sam odpowiedzieć, znalazłem odpowiedź pod twoimi zdjęciami w galerii

a co do za niskich garaży znam ten ból, na jesieni świeżo zakupionego Bolka nie mieliśmy gdzie wepchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik556    9

Jak masz mały garaż to nie lepiej Ci walcową kupić? Ja mam walcową i następna też walcową kupie, moim zdaniem takie są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rolnik556 nie gadaj bzdur :D Ja innej niż pasowej nie chcę :P Walcowa nigdy tak nie dobije jak pasowa to raz a dwa przyjdą upały i słomy nie uprasujesz a ja tak :P Mając JD 550 miałem wszystko sprasowane w jeden dzień a ludzie przed wieczorem dopiero wyjeżdżali :D Sprawa zamknięta tylko pasowa i o innej nawet nie chcę słuchać ... Tym bardziej jak potrzebuje belki 100cm to mam 100cm jak 150cm to mam 150cm i tyle w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Do Chlebowa to za daleko od mnie tak więc nic nie mogę powiedzieć o nich.

W okolicach Damasławka jest 5 takich komisów jak Dom-Rol tak więc "złomu" dużo jest do oglądania :)

Jakby co to pytaj.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Kto co woli :) Ja właśnie tylko walcową bym kupił :)

Każdy chwali swoje gówno :D tak było jest i będzie chyba że mu niespodziankę sprawi.

A co do Damasławka sporo jest gratów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

rolnik556 nie gadaj bzdur :D Ja innej niż pasowej nie chcę :P Walcowa nigdy tak nie dobije jak pasowa to raz a dwa przyjdą upały i słomy nie uprasujesz a ja tak :P Mając JD 550 miałem wszystko sprasowane w jeden dzień a ludzie przed wieczorem dopiero wyjeżdżali :D Sprawa zamknięta tylko pasowa i o innej nawet nie chcę słuchać ... Tym bardziej jak potrzebuje belki 100cm to mam 100cm jak 150cm to mam 150cm i tyle w tym temacie...

 

Z tą słomą to są problemy w polskich walcówkach, ja mam claasa 44s i nie ma problemu z prasowaniem suchej słomy, znam też kilku posiadaczy innych modeli claasa czy welger i nie ma problemu. Ja muszę suchą słomę prasować bo w mojej 44s z mocną rosą nie da się prasować bo bela w komorze się zatrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekKN83    2

Ja mam John Deera 590 z siatką i nie ma różnicy czy słoma jest z rosą czy jest sucha, nawet w tegoroczne 37 stopniowe upały nie było problemu z prasowaniem w samo południe. A w walcowych z tego co udało mi sie zaobserwować bywa różnie.

Edytowano przez piotrekKN83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik556    9

Ja narazie mam metal fach z-507 to w tym roku z 5 mi się zatrzymało, ale ta słoma była strasznie sucha ponieważ leżała z 3 dni na ok.35 stopni celsjusza i belowałem je w samo południe :D więc nic dziwnego że mi stawały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irekwarmia1    0

Polecam pasówke w słomie to walcowe różnie chodzą, a pasówka nie ma znaczenia czy 40 stopni czy deszcz pada a i prędkość większa o wiele i materiał zbity nieporównywalnie mocniej nie ważne czy to kiszonka czy słoma czy siano sam mam pasowego JD 592 roto cut trzecia prasa w gospodarstwie pierwsza pasowa i kolejna na 1000% pasowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekKN83    2

Pasy same z siebie nie pękają bez powodu. Moga się porwać jeśli np. złapiesz twardy kawał drewna albo palce od karuzelówki, które mogą je przedziurawić , a najczęściej słabym punktem są spinki.

Edytowano przez piotrekKN83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie kłóćmy się co lepsze bo akurat to nie ma sensu :P

Kurcze szukam NH/Fiat-Agri w ładnym stanie już nie patrzę na rocznik tylko na to żeby belki kręciła max do 160cm bo taka mi wejdzie do garażu akurat i idzie się załamać :( zaczynam się zastanawiać czy nie kupie czegoś bez siatki i przemęczę się rok na sznurku a potem sprzedam i kupię coś z siatką bo to jest jakaś masakra jakaś gdzie nie dzwonie to nie nie ma, sprzedana trzeba czekać... Mam prośbę do posiadaczy takowych pras modelu 644 i 648 i modeli jeszcze z Fiata czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcie balota owiniętego sznurkiem? Mój mail to Luke16@vp.pl

Nie ukrywam moja jak i nie tylko bo wujowa JD 550 co do owijania sznurka to nie za fajnie to wychodziło... A co za tym idzie sznurek potrafił spadać z rogów balota a potem wszystko się rozpitalało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie kupuj bez siatki bo jej później nie sprzedasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

kuk byles w pleszewie 15 km ode mnie trza bylo podjechac bym ci pokazał baloty i ogólnie prase ;)

Co do siatki to aktualnie mam na nią gwizdane bo sznurek kupuje 6800 m za 50 zł, także gwiżdżę na koszty siatki :P

Po drugie nie iwme czy jest sens dopłacać ok 4-5 tyś za to że ma siatke, to by trzeba naprawde ileś tysiecy balotow robić aby się to zwróciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

4 -5 TYS to może przy nowej prasie , w używanej połowa tego , poza tym bez siatki dziś problem sprzedać .

6800M w jednym kłębku? to musi być śmiesznie cienki ten sznurek :D żeby się nie rwał to musisz go nawinąć na grubo . Ile czasu zajmuje Ci owinięcie sznurkiem?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nie kłóćmy się co lepsze bo akurat to nie ma sensu :P

Kurcze szukam NH/Fiat-Agri w ładnym stanie już nie patrzę na rocznik tylko na to żeby belki kręciła max do 160cm bo taka mi wejdzie do garażu akurat i idzie się załamać :( zaczynam się zastanawiać czy nie kupie czegoś bez siatki i przemęczę się rok na sznurku a potem sprzedam i kupię coś z siatką bo to jest jakaś masakra jakaś gdzie nie dzwonie to nie nie ma, sprzedana trzeba czekać... Mam prośbę do posiadaczy takowych pras modelu 644 i 648 i modeli jeszcze z Fiata czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcie balota owiniętego sznurkiem? Mój mail to Luke16@vp.pl

Nie ukrywam moja jak i nie tylko bo wujowa JD 550 co do owijania sznurka to nie za fajnie to wychodziło... A co za tym idzie sznurek potrafił spadać z rogów balota a potem wszystko się rozpitalało...

Ja pół roku szukałem prasy i nie kupiłem takiej jaką bym chciał. A była to welger RP 200 cena 22 tyś netto. szeroki podbieracz ,siatka + sznurek, rotor z nożami. Prawda jest taka ze prasy z siatką są bardziej wyjechane ,powodzenia w zakupach. :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sznurek jest oryginał new holland ale kłebek nie jest taki mały jak od goloata w którym jest chyba coś ok 4000 m, grubość prawie że identyczna. Co do owinięć to nie mam w prasie bezstopniowej regulacji, tylko skokową i w tej chwili mam chyba 18 owinięć, bo 14 to jaki by nie był sznurek było za mało, najlepiej by pasowało 16 ale tak nie ustawię :(

Nigdy nie liczyłem ile zajmuje owinięcie, średnio robię 25-30 belek 140 cm średnicy na zgniocie ok 1500 bar, zależy dużo od pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No właśnie zastanawiam się intensywnie nawet w tym Pleszewie a raczej jego okolicach co byłem 3 sztuki z siatką wyjechane totalnie zaś ta z samym sznurkiem nawet ładna była najładniejsza z nich wszystkich ... I nawet przeglądam na allegro ten model czyli 648 i bez sznurka są w znacznie lepszym stanie niż te z siatką a nie daj jeszcze z nożami ... Dlatego robiąc ok 500 belek rocznie może przemęczyć się z tym sznurkiem... Ja wiem co to znaczy siatka ale jeżeli nie idzie nic szczególnego kupić a sezon się zbliża to czy nie lepiej zainwestować w sam sznurek w ładnym stanie a i cena znacznie korzystniejsza, kolejna sprawa to ciekaw jestem jak właśnie takowa prasa owija tym sznurkiem bo o JD i sznurku dobrego słowa nie powiem akurat siatka super ale sznurek nie za ciekawie to wyglądało... Co do sprzedaży to się na 100% sprzeda już moja w tym głowa :)

 

konrad82 ja innej niż pasówki akurat nie chce i wolałbym się przemęczyć z sezon na usłudze niż inną prasę niż pasową kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A jak to jest tak naprawdę z tymi spinkami na pasach. Jestem świeżym posiadaczem prasy pasowej i ciekawi mnie jak to długo wytrzymuje zwłaszcza brzeżne część pasa? Jak często trzeba np. skracać pas?

 

A co do rodzaju komory to ja nigdy nie kupiłbym używanej prasy łańcuchowej- zobaczcie sobie na bieżnie łańcuchów tych pras :(

 

Co do jakości przekonałem się osobiście że zachodnie maszyny stają się bardziej made in china te starsze to żylety (w moim starym claasie to 3 łożyska na 15 lat wymieniłem na łożyskach było "germany") a w tej co teraz zakupiłem to już 6 wymieniłem ale co w tym dziwnego jak "romania" to polskie z kraśnika dużo lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Luke 16 a może maja opcje z ,,podwójnym'' sznurkiem ?? Też w miarę szybko idzie , bo na pojedyńczym to można zasnąć...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj