gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

qazi    61

McHale 106 tyś a Lely 114,5 tyś netto

 

mchale 5400c widzę,

 

lely na smarnych łożyskach czy bez?

 

chociąz i tak to mało ważne, sami mamy mchale 5400c i jakby miał wybierać jeszcze raz to na pewno byłaby ponownie mchale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasikor    0
Napisano (edytowany)

przedstawiciel mówił że Lely w takim wyposażeniu jak McHale F5600 ale jakoś do mnie to nie przemawia, ale może się mylę

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Napisano (edytowany)

lely 245 profi na 25 nożach? bo dopiero taką można porównać z 5500 i 5600 ale raczej ona jest trochę droższa jak te 114 netto

 

podaj konkretny model i wyposażenie prasy lely a powiem do jakiej mchale można ja porównać

 

 

edit: we wcześniejszym poście pisałes chyba że na 13 nożach czyli napewno nie wersia profi czyli przedstawiciel głupoty opowiada,

 

w mchale masz większe łożyska bo 50mm ( wlely dostępne dopiero w profi) i łancuchy mocniejsze, lepszy rotor w porównaniu do wersji 13 czy 17 nożowej (większa średnica rotora i 4 ramiona) reszat prasy bardzo podobna może poza uszczelnieniem łożysk gdzie w mchale masz uszcelki na walcach a w lely nie

 

 

oglądałes jedną i drugą prase na żywo?

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Czy np. jak jest prasa z Austri to ma komputer tylko w menu Austraickim czy we wszystkich językach. Głównie chodzi to o Krone Comprime V150 XC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p>Witam

Stoję przed pewnym dylematem a mianowicie muszę kupić prasę rolkę. Budżet jakim dysponuję to niestety tylko 10 tyś +/- PLN. Na chwilę obecną będzie współpracować z

C-360.

Belarka potrzebna mi tylko i wyłącznie do słomy i siana. Kiszonki nie robię. W mojej okolicy znalazłem takie o to belarki:

1. http://tablica.pl/of...57-ID48P19.html

2. http://otomoto.pl/he...40-A383462.html

3. http://tablica.pl/of...html#a3c7a3320c ta to chyba rzadko spotykana marka ale może ktoś miał do czynienia i i mógłby mi coś o niej powiedzieć

 

powiedzcie na co zwracać uwagę przy oględzinach i która będzie waszym zdaniem lepsza a zależy mi na pasówce i w dodatku zmiennokomorowej gdyż nad oborą mam strop i tam chciałbym składować siano a mam nieduże włazy także tak to wygląda a i ustawić łatwiej i lżej

rozglądam się głównie jak najbliżej zwg. na to że transport w moich stronach jest w c..j drogi

proszę o szybką pomoc gdyż piątek sobota ostatecznie niedziela jadę oglądać i chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę przy oględzinachbędę wdzięczny za każdą pomoc

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego krone ale w tym budżecie jaki mam to jedynie łańcuchową stałokomorową a taka już nie za bardzo mi się uśmiecha jak na moje potrzeby jak i na moc poczciwej 60-tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Jakie są + a jakie - McHale V 660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaim33    2

Przymierzamy się do kupna prasy zwijającej i stąd mam kilka pytań:

- czy na 15 ha łąk i 40 ha pola opłaca się kupowanie nowej prasy?

- jeżeli tak, to jakąś polską(raczej nie Sipma) czy lepiej zachodnią(myślałem o prasach Kuhn)?

- jezeli nie, to jaką marke używanej wybrać?

(jezeli miałaby być nowa to musiałbym coś pokombinowć z młodym rolnikiem, a nie wiem czy to się uda, bo troche nie mam wykształcenia rolniczego, ale chyba staż jakiś tam może być zamiast tego. A czy pole musze mieś na własność, czy może być ewentualna dzierżawa? )

I ta prasa docelowo miałaby współpracować z zetorem 7711, no i robiłaby bele sianokiszonki i słomy.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

kup jakąś zachodnią z rotorem i nie koniecznie nową, tylko do twego ciągnika to chyba tylko łańcuchowa będzie najbardziej optymalna

na takimi możesz się zastanowić jak : krone 130s, krone roundpack 1250mc, new holland 544cc, nh 548, nh 560, nh BR6090, case rb344,case RBX343

ewentualnie z polskich nowych to unia famarol 1,8 v

jeżeli chodzi o prasy walcowe i pasowe to przy twoim ciągniku spadnie sporo na wydajności takiego zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Właśnie byłem i oglądałem tą prase:

http://tablica.pl/oferta/new-holland-648-658-siatka-sznurek-jak-nowa-CID757-ID51Ps7.html#91fc26353f

Myślałem że za taką cenę będzie to igła niestety okazało się ze gość ma 3 takie same prasy + jedną bez siatki... Niestety do ideału kazdej jednej duuużo brakowało od pogiętych blach do pogiętych zębatek i porwanych pasów... szkoda mojego czasu i paliwa tylko... Dodatkowo człowiek nie chciał jej podłączyć do ciągnika żeby przetestować bo jak twierdził za dużo elektryki do podłączenia i na chama chciał nam ją wepchnąć a z ceny opuścił raptem 500zł i ani grosza mniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

ze zdjec widac ze jakby malowana, nowe lancuchy - pewnie byla pordzewiala lub po pozarze, a lancuchy na wykonczeniu to pozmienial zeby sie naiwny nabral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Malowana akurat nie była troszkę zaczep i tyle... ona już tam musi stać długo bo cała zardzewiała, wałki, łańcuchy itp... No ale zachciało mi się siku i poszedłem za budynek a tam stały jeszcze dwie takie rozebrane i jedna po pożarze więc pewnie gościu kupił za grosze i składał je ... No najbardziej rozbawiło mnie że gościu jej nie podłączy do ciągnika :D No kurcze co ja mam kota w worku kupić?? Chyba pojadę tą oglądać chociaż mi nie za bardzo pasuje bo jest za wysoka:

http://dom-rol.otomoto.pl/new-holland-658-654-644-A403825.html

Ciekawe czy ma oryginalny lakier na podbieraku??

 

P.S. Zaczynam żałować że "dżondirkę" sprzedałem :/ Jak to co dzisiaj zobaczyłem miało być stanem idealnym to moja JD była ideałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Oryginalny lakier? żartujesz prawda? :D

 

W tej co oglądałeś też żartujesz chyba że nie malowana ,,,,,,,? :D

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mariuszd93 ta co oglądałem a raczej cztery dzisiaj u tego gościa były i żadna lakierowana nie była akurat na to jestem uczulony :P w niektórych miejscach podmalowane były ... A gość ma dobry aparat akurat :P Ale powiem Ci szczerze na mojej JD też byś nie uwierzył że była cała w oryginale a błyszczała się strasznie po umyciu...

 

Co do tej z linka dlatego pytam bo nie chcę jechać 250km w jedną stronę i się znów zdziwić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no w mojej JD był tylko delikatnie zdarty jak kupowałem po 6ciu sezonach nie starł się na tyle żeby powiedzieć że nie było na nim lakieru... Więc wiesz to wszystko tylko świadczy o prasie jak była eksploatowana :P Ja mogę dopłacić któryś tysiak ale szukam ideału i koniec kropka ...

 

Foto JD po zakupie mało widać ale widać spójrz na podbierak:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/55953-john-deere-550/

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Teraz Ty spójrz na palce w podbieraczu tego JD i tej NH co chcesz oglądać to powinieneś zrozumieć o czym piszę


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dom-Rol to są moje strony kolego mam z 10km w to miejsce. Nie jedz tam zmarnujesz czas i pieniądze. Wszystkie te prasy mają potężne przebiegi a koleś to typowy handlarz.

Może ta:

http://tablica.pl/of...html#560326b8cc

Cena jest bardzo wysoko ale zadzwonić i popytać się można przede wszystkim przebieg.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj