gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Xeon    4

Tak jak widzę, to musiałbym zwiększyć budżet do 35 tys. zł jednak niestety nie moge sobie na to pozwolić.

Co więc zaproponujecie do tych 25 tys zł, żeby pochodziło z pasówek?

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na 100% nic z rotorem i nożami ... Do wyboru masz JD 590, Vicona serii RV i jakiegoś Claasa Varianta 180 ...

 

A ja zadam takowe pytanie... Jaką kupić prasę pasową zamiast JD 550?? Która będzie robiła belki do max 150cm... Szczerze większej belki niż 130cm to nie ukręciłem jeszcze bo mi nie potrzebne... Z reguły kręcę od 80cm do 130cm ... I mam problem z garażowaniem mojej 550 bo bez upuszczenia powietrza z kół nie chce wejść do garażu... Tylko i wyłącznie pasówka, sianokiszonka ok. 200 belek, słoma ok. 400, siano ok. 150 ... Oczywiście siatka i szeroki podbierak obowiązkowo... Kwota gdzieś tak do 22 tys zł ... Co byście radzili?

Na razie to takie pytanie orientacyjne bo po tym sezonie będę chciał sprzedać JD 550 i kupić coś mniejszego a raczej niższego...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Też polecam NH,np.648, robi belki do 160cm i za 22tys. można znależć ładną sztuke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tez mam 648 z 2002 roku i jak bede zmienial to tez na nw, maszyna super, male zapotrzeowanie mocy

minus brak rotora i nozy ale mi to na razi enie potrzebne, bo w sumie sianokiszonki az tak duzo nie robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I super wiem czego szukać :D :D Bardzo podoba mi się ta prasa ... :) Ciekawe za ile mógłbym opchnąć JD 550 z szerokim podbieraczem i siatką w stanie bdb cała w oryginale?? Dobra prasa tylko strasznie wysoka i mam problem z wjechaniem do garażu :P To jej chyba największa wada ... A tak jak pisałem wcześniej największy balot to u mnie 130cm

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Polecam coś z NH;http://otomoto.pl/ne...44-A386531.html, http://allegro.pl/li...=category-78197 , mają komory pasowo walcowe, dobre do sianokiszonki, są niższe i robią na prawde ładne baloty, są nie słusznie w Polsce niedoceniane.

Jak szukałem prasy 3 lata temu , to oglądałem kilkanaście NH z serii 644 i 648 , o dziwo każda miała wyrwany siłownik od otwierania komory :huh: , seria NH 658 jak najbardziej ;) . Ja ostatecznie kupiłem VICON RV187 i jestem zadowolony :)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

mariusz wlasnie nie wiem czym to spowodowane, ja w ciagu jednego dnia kupilem prase, fakt ze wczesniej tylko w ogloszeniach ogladalem, ale znalazlem jedna co przykula moa uwage pojechalem wlaczylem i kupilem.

Dalem nie duzo jak za ten rocznik ale pasy byly w stanie srednim i kupilem caly komplet nowy i w sumie mnie ta prasa wyszla taniej jak Wy wklejacie wyzej te ogloszenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ale troszkę mnie nakierowaliście :) Fakt pras NH nie widuje wcale... Jedną kiedyś łańcuchową widziałem a tak to żadnej na okolicy... :) Mikruss ja tak samo miałem jak JD 550 kupowaliśmy miała być sipma ale za namową kolegi kupiliśmy pierwszą w okolicy pasówkę no i później byłem mu krewny flaszkę :D Bo nie żałuję do dzisiaj dzień i następna też będzie pasówka żadnej innej na podwórku nie chcę widzieć :P I też jak ją na allegro zobaczyłem wiedziałem że będzie moja a byłem po nią aż ponad 300km w jedną stronę ... Ale przeliczyłem się z wysokością jej ... niestety kiedy chce się wjechać na szybko do garażu uniemożliwia mi to jej wysokość bo bez upuszczenia powietrza nie ma mowy...

 

Tak jak pisałem wcześniej:

Za ile mógłbym opchnąć JD 550 z szerokim podbieraczem i siatką w stanie bdb cała w oryginale, bez żadnego wkładu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

W Zbuczynie są drogie prasy. Im dalej na zachód tym taniej, bo u nas w lubelskim jest drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak jak pisałem wcześniej:

Za ile mógłbym opchnąć JD 550 z szerokim podbieraczem i siatką w stanie bdb cała w oryginale, bez żadnego wkładu??

 

Ile to roboty, wstaw w ogłoszenia to się dowiesz za ile się kupiec trafi.

Na marginesie powiem że podobnie robiłem przy wymianie pługa, upatrzyłem sobie obrotówkę ale się ugadałem że kupie jak swój sprzedam, wstawiłem w ogłoszenia i się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65
Jaką kupić prasę pasową zamiast JD 550??

 

no to np jd545 ;)

Edytowano przez ochen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ochen raz że ciężko trafić z szerokim podbierakiem a dwa że o siatce mogę zapomnieć bo widziałem kiedyś tylko jedną a bez tego gadżetu już prasy nie chcę :P :P No i w 545 brak zamków na klapie ...

 

mariuszd93 oj czytanie nie zrozumieniem się kłania :P Napisałem że kiedyś widziałem prasę nh ale łańcuchową :P Co do Vicona też się zastanowie bo jedna i druga mi się podoba ...

 

ptaszyna właśnie się pytam bo szczerze nie znalazłem na allegro żadnej w takiej konfiguracji jak moja... ale pewnie ok. 23 tysi trzeba będzie cenić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

spokojnie i nawet bym z tej ceny nie schodził

Nawet w moim regionie JD taką dostać z siatką jest bardzo ciężko.

U mnie więcej Viconów i NH na polach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie zaś same sipmy :D i ja w obrębie 20km mam jako jedyny pasówkę :P Nikt nie kupuje bo jak to określają "palą się" ... A ja się śmieje palą się ale ze wstydu sipmy i belki po nich w porównaniu do pasówki :D I każdy się gotuje :D Ale zafascynowaliście mnie tymi prasami w szczególności NH akurat które są jak patrzę po ogłoszeniach w dobrym roczniku a jednocześnie cenie i na zdjęciach dość ciekawym stanie ale dobry Vikon też by nie był zły :P A jak z dostępem części do nich? Bo do JD mam serwis w odległości 20km ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to co moze ci się zepsuć to rpawdę mówiąc masz w kazdym sklepie prawie - palce podbieracza po 8 zł, łańcuch napędowy z metra cięty, jedynie łozyska to sklep specjalistyczny a taki mam 25 km od siebie i na półce mają do większości marek na rynku na miejscu, ew na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss a pasy? Takie rzeczy to da rade wszędzie dokupić czy łożyska czy łańcuchy... Szczerze?? JD ponad 5 lat u mnie i tak naprawdę zero awarii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

łańcuchy masz w każdym sklepie bo normalne rozmiary, jedynie łozyska na wałkach mają nietypowy rozmiar ale na pewno w swojej okolicy masz sklepy specjalistyczne.

Odnośnie pasów ja wymieniałem wszystkie na nowe ale że ma handlarza maszyn 4 km od siebie co prasy też sprowadza a pasy ma kilometrami to zrobił mi w dobrej cenie mimo że prasy u niego nie kupiłem ale za to ciągniki często u niego zmieniamy z bratem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Interesują mnie wasze opinie o trzech markach pras zwijających, a mianowicie o:

Krone Comprima

Claas Variant

Lely Welger

McHale

 

Głównie chodzi o prasy zmienno komorowe

 

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MocnyJohn    0

Nie polecam Lely ponieważ mają wadliwe centralne smarowanie i sie grzeją, jedyny plus jaki za nią przemawia to dość wysoki zgniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

No niby pasowe mają dobry zgniot.

A te grzeją to w jakim sensie, ze pasy się grzeją?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MocnyJohn    0

Mają źle poprowadzony układ smarowania, grzeją sie łańcuchy i nas we wśi tym roku z tego powodu 2 presy poszły z dymem. NIby teraz mają nowsze i troche inaczej rozwiązane to smarowanie ale pomimo to dalej sie grzeją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Znam przypadek jak gość kupił varianta nowego i pasy zaczęły się grzać strzępić boki i rwać, serwis cuda robił z ustawianiem wymieniał rolki idt. aż w końcu okazało się że ma krzywą ramę. Serwis chciał wymienić na nową ale właściciel się nie zgodził, powiedział albo druga nowa albo kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj